Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? Ziraat Bankası Kredi Avantajları!

Ziraat bankası kredi hesaplama konusunda sizlere Ziraat Bankası tarafından oldukça uygun olanaklar sunulmaktadır. Kamu bankası denildiğinde ilk sıralarda aklımıza gelen Ziraat Bankası, hemen her konuda gündem gelişmelerini takip eden bir yapıya sahiptir. Ziraat Bankası bir kamu bankası olması nedeniyle, hemen her türlü devlet kararını bünyesinde anlık olarak uygulamaya almaktadır. Devlet ise bu süreçte kredi faizlerinin düşürülmesi yönünde çalışmalar yapmaktadır. Son dönemlerde yapılan düzenlemelere göre yine konut kredilerindeki düşüş, Ziraat Bankası tarafından harfiyen uygulanmıştı. Ziraat Bankası kredi avantajları bu noktada sizlere en uygun krediyi sunacaktır. Gerek ihtiyaç ve konut, gerekse de taşıt kredilerinde Ziraat Bankası rakip bankalara göre en uygun kredileri sunmaktadır. Kredi hesaplama işlemi için ise yapmanız gerekenler oldukça kolay. Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinden hemen her türlü kredi kampanyasına istinaden hesaplama işlemi yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası kredi hesaplama için internet sitesini kullanmanız durumunda herhangi bir ek ücret ödemezsiniz. Banka bunu tüm müşterilerine ve henüz müşterisi olmayan vatandaşlara ücretsiz olarak sunmaktadır. Ayrıca hemen her günümüz bankaları gibi Ziraat Bankası da burada yer alan kredi bilgilerini devamlı olarak güncel tutmaktadır. Bu sayede henüz yeni çıkan bir kampanya için hemen hesaplama yapabilirsiniz. Güncel faiz oranları ve Ziraat Bankası kredi özellikleri için bu kanallar en güncel verileri içermektedir. Ayrıca sektörün en uygun kredi olanakları da günümüz verilerine göre yine Ziraat Bankası bünyesinde yer almaktadır. Uygunluk konusunda Halkbank tarafından sunulan kredilerinde hakkını yememek lazım. Halkbank kredileri de yine uygun şartları içeren yapılara sahiptir. Ziraat bankası kredi hesaplama ve kredi ödeme planına ulaşma konusunda bilmeniz gerekenleri sizlere aktaralım.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? Hangi Kredi Nasıl Hesaplanır?

Hemen herkes tarafından bilindiği üzere, Ziraat Bankası bünyesinde birçok farklı kredi kampanyası barındıran bir ekonomi kuruluşudur. Tüm bu kampanyaları hesaplamak için ilk olarak tek bir adrese giriş yapmanız gerektiğini belirtelim. Her bir kredi kampanyası için ayrı bir internet sitesine giriş yapmanıza gerek yoktur. Tarayıcıya “ziraat kredi hesaplama” yazıp ilk sırada çıkan resmi Ziraat sitesine giriş yapmanız durumunda, hemen her türlü Ziraat Bankası kredi hesaplama talebinizi yerine getirebilirsiniz. Dilerseniz Ziraat Bankası kredi hesaplama aracının nasıl kullanıldığına göz atalım.

Ziraat Bankası kredi hesaplama aracında ilk olarak hangi kredi türünde hesaplama yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sistem size konut kredisine odaklı olarak hesaplamalar yapar. Burada seçimini yapabileceğiniz kredi türleri şu şekildedir:

 • Tüketici Kredileri
 • Konut Kredileri
 • Taşıt Kredileri

Burada seçim yaptıktan sonra sayfanın alt kısmında yer alan boşlukları kendi kredi taleplerinize göre doldurmanız gerekmektedir. İlk olarak şartlarınıza uygun olan kredi kampanya adını seçiniz. Sonrasında bu kampanya bünyesinde yararlanmak istediğiniz kredi tutarını ilgili kutuya sayılarla yazarak belirtiniz. Son olarak Ziraat kredi hesaplama aracı bünyesinde yer alan vade kısmını doldurmanız gerekmektedir. Burada ister sayıyla kutuya yazabilir, isterseniz de kırmızı barı oynatarak istediğimiz sayısal değere getirebilirsiniz. Kredi faiz oranı ekranın altında “Hesapla” butonunun hemen üstünde siyah renkli olarak görülecektir. Sonrasında “Hesapla” butonuna tıklayarak kendinizce belirtilen şartlara uygun krediyi hemen hesaplayabilirsiniz. Bizler bu platform bünyesinde hesaplama yapmak istemeniz durumunda karşınıza çıkacak olan kampanya türlerini güncel verilere göre bir alt başlıkta sıraladık.

Ziraat Bankası Kredi Türleri ve Ziraat Bankası Kredi Avantajları

Ziraat Bankası kredi avantajları ve Ziraat Bankası kredi özellikleri hakkında en detaylı bilgi bankanın kendi internet sitesinde sunulmaktadır. Buna ek olarak sitemiz bünyesinde yer alan Ziraat Bankası başlıklı içerikleri de inceleyerek bu kredi türleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi avantajları konusundan evvel güncel kampanya isimlerine değinmek istiyoruz. Ziraat Bankası bünyesinde kredi hesaplama işlemi yapmak istiyorsanız hangi kampanyaların olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu sayede daha önceden araştırma yaparak hangi krediden yararlanmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası bünyesinde yer alan krediler, kampanyalara ayrılır ve bu kampanyalarda teknik olarak sonradan gruplara ayrılmaktadır. Ziraat Bankası bünyesinde yer alan krediler “tutarlarına” göre tekrar ayrılmaktadır. Bu da bir kampanyanın farklı tutarlardaki başvurular için farklı şartlar sunuyor olması anlamına gelmektedir. Bu kampanyaların faiz oranlarını hesaplama aracında seçerek sağ alt köşede kolaylıkla görebilirsiniz. Ziraat kredi hesaplama aracı bünyesinde yer alan aktif kredi kampanya çeşitleri ve isimleri şu şekilde sıralanabilmektedir. Ayrıca yanlarında faiz ve güncel vade hakkı bilgilerini de kolayca bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüketici Kredileri

 • Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi (%1,63 faizli, 48 ay vadeli)
 • Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi (%1,63 faizli, 48 ay vadeli)
 • Tüketici Kredisi (%1,73 faizli, 48 ay vadeli)
 • Tüketici Ürün Paketi (%1,67 faizli, 48 ay vadeli)

Ziraat Bankası Taşıt Kredileri

 • Taşıt Diğer Ürün Paketi (%1,65 faizli, 48 ay vadeli)
 • Taşıt Kredisi Kaskolu (%1,66 faizli, 48 ay vadeli)
 • Taşıt Kredisi Kaskosuz (%1,68 faizli, 48 ay vadeli)
 • Taşıt Ürün Paketi (%1,63 faizli, 48 aya kadar vadeli)

Ziraat Bankası Konut Kredileri

 • Çalışanın Artısı Konut Kredisi 1-500.000 TL (%1,38 faizli, 120 ay vadeli)
 • Çalışanın Artısı Konut Kredisi 1.000.000 TL üzeri (%1,58 faizli, 120 ay vadeli)
 • Çalışanın Artısı Konut Kredisi 500.000-1.000.000 TL (%1,48 faizli, 120 ay vadeli)
 • Emeklinin Artısı Konut Kredisi 1-500.000 TL (%1,38 faizli, 120 ay vadeli)
 • Emeklinin Artısı Konut Kredisi 1.000.000 TL üzeri (%1,58 faizli, 120 ay vadeli)
 • Emeklinin Artısı Konut Kredisi 500.000-1.000.000 TL (%1,48 faizli, 120 ay vadeli)
 • Konut Kredisi (%1,59 faizli, 120 ay vadeli)
 • Konut Kredisi Ürün Paketi 1-500.000 TL (%1,38 faizli, 120 ay vadeli)
 • Konut Kredisi Ürün Paketi 1.000.000 TL üzeri (%1,58 faizli, 120 ay vadeli)
 • Konut Kredisi Ürün Paketi 500.000-1.000.000 TL (%1,48 faizli, 120 ay vadeli)

Bu kredileri Ziraat Kredi hesaplama aracı üzerinden kolayca hesaplayabilirsiniz. Kredilerin hesaplanması sonrasında dilerseniz örnek ödeme planı talebinde bulunabilir, sonrasında en yakın Ziraat şubesine giderek kredi başvuru sürecinizi ilerletebilirsiniz. Bankaya gittiğinizde de eğer kredi için ekonomik şartlarınız uyum sağlıyorsa aynı şartlar size sunulacaktır. Bu sayede henüz bankaya başvuru maksadıyla gitmeden kredi sürecinde neler yaşayacağınızı görme fırsatı bulabilirsiniz. Bu size daha geniş zaman diliminde karar verme olanağı sunar. Ziraat Bankası kredi avantajları için başvuru yapmak üzere banka şubesine gittiğinizde bu kadar rahat bir karar verme süreciniz muhtemelen olmayacaktır.

Yorum yapın