Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Kamu bankası olmasından dolayı birçok bankaya oranla daha uygun koşullarda bankacılık hizmeti sunmakta olan Ziraat Bankası, avantajlı ve kaliteli hizmetleri sayesinde yıl içerisinde binlerce yeni müşteriyi bünyesine katmaktadır. Kredi, kredi kartı ya da diğer yatırım işlemleri için sunulan hizmetlerde, müşterilerinin kesintisiz bir şekilde işlem yapabilmesi ve her şeyden önemlisi de şubeye gitme zorunluluğunun ortadan kaldırılabilmesi adına, internet bankacılığı hizmeti üzerinden sizlerin her türlü bankacılık işlemini yapmanıza da onay verilmektedir. Bu sebepten dolayı, banka müşterisi olan ya da tüm bankacılık işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişilerin, Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi alarak, vakitlerinden tasarruf etmeye başlamaları son derece önemli bir adım olacaktır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi almanız ile birlikte, internet ile bağlantı kurabildiğiniz her alandan 7 gün ve 24 saat boyunca, tüm işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca, internet bankacılığı üzerinden yapacağınız işlemlerinizi de, şubelere oranla daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle, farklı bankalarda bulunan hesaplara EFT yapacağınızda, şubelerden yapılacak işlemlerde ek maliyetler ortaya çıkabilecektir. Ancak, internet bankacılığı üzerinden işlem yaptığınızda, masraflar çok daha düşük seviyelere düşecektir.

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Almak

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi almak isteyen kişilerin öncelikli olarak Ziraat Bankası’nın internet sitesine giriş yapması gerekmektedir. İnternet sitesine giriş yapmanızın ardından, sırasıyla dijital bankacılık, internet bankacılığı ve bireysel internet bankacılığı kategorilerine giriş yapmalısınız. Ardından karşınıza çıkacak olan sayfada, internet şubesinde yapabileceğiniz işlemler ile ilgili bazı hatırlatmalar ile, şifre alma ekranı çıkacaktır. Hemen Başvur butonuna tıkladığınız zaman ise, internet bankacılığı şifresi alabileceğiniz, aşağıdaki görselde yer alan ekran karşınıza çıkacaktır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi
Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi

Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı hizmetinden kesintisiz bir şekilde faydalanabilmeniz adına, yukarıdaki görselde yer alan TC kimlik numarası ya da yabancı kimlik numarası ile cep telefonu numaranızı tuşlamalı, ardından da güvenlik kodunu yazarak Giriş butonuna tıklamalısınız. Girmiş olduğunuz bilgiler bankacılık sistemi tarafından kontrol edilecek ve sizler için internet bankacılığı şifresi belirlenerek kısa mesaj yolu ile iletilecektir. Cep telefonunuza gelecek olan bu şifreyi ilk giriş işleminde kullanacak ve giriş sonrasında da doğrudan şifre yenileme ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Yorum yapın