Ziraat Bankası Fatura Ödeme Hizmeti Nasıl Kullanılır?

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Ev Faturaları Nasıl Ödenir?

Ziraat internet bankacılığı fatura ödeme konusunda size fazlasıyla destek verebilecek bir platformdur. Günümüzde fatura veznesine giderek fatura ödemek diye bir eylem yok denecek kadar azaldı. Birçok insan tarafından kullanılan internet bankacılığı hizmetleri, paranızın ne yönde harcanmasına karar verecek kadar geliştirildi. Özellikle emekliler tarafından çekingen bir şekilde karşılanan Ziraat bankası fatura ödeme hizmeti, sizin vezneye gidip fatura ödemenizden çok daha güvenli. Günümüz internet ortamında internetten fatura ödemek hiçbir sorun teşkil etmiyor. Eğer Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi almak istiyorsanız, hemen 444 0 000 numarasını arayarak internet bankacılığı için şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Orada ki ana menüden “İnternet Bankacılığı / Şifre işlemleri” kısmına giriş yaparak dilerseniz sesli yanıt sistemiyle, dilerseniz de müşteri temsilcisi ile birlikte şifrenizi alabilirsiniz. Böylece internet bankacılığı dünyasına girebilirsiniz.

Ziraat İnternetten Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası internetten fatura ödeme işlemi için ilk olarak Ziraat Bankası resmî web sitesine giriş yapın. Sonrasında buranın sağ üst köşesinde yazan “İnternet Şube” kısmından bireysel sekmesine tıklayarak sisteme giriş ekranına gelin. Oraya az evvel aldığınız şifreyi girin. Dilerseniz internet üzerinden de aynı ekrandan şifre alabilirsiniz. Sonrasında giriş yapın. Ekrana ulaşınca sağ üst köşeden “İşlem Yap” tuşuna basın. Sonrasında;

  • Fatura ödeme kutusunu seçin.
  • Fatura türünü seçin.
  • İlgili faturanın abonelik bilgisini girin.
  • Sonrasında ödeme yapılacak olan hesabı sol alt köşeden seçin.
  • Sonrasında işleme onay verin ve faturanız başarıyla ödendi.

Ziraat Bankası  Fatura Ödeme Faturamı Bulamıyorum!

İnternetten Ziraat fatura ödeme hizmetinde, eğer fatura bilgilerinizi doğru girmenize rağmen halen faturanızı bulamıyorsanız bu durumda faturanız gelmemiş demektir. Bilindiği üzere farklı fatura dönemleri farklı sağlayıcılar tarafından uygulanmaktadır. Elbette ki fatura bilgilerinizi doğru girdiğinizden eminseniz. Eğer abonelik numarasını bulamıyorsanız, fatura ödeme ekranında ki gri soru işaretlerine tıklayın. Ziraat fatura abonelik numarası hakkında yeterli bilgi orada size verilecektir. Orada yazan basamak sayısına ve faturanın abone numarası konum bilgisi verilerine göre faturanızla ilgili bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın