Ziraat Bankası Altın Hesabı İle Yastık Altından, Hesaplara!

Ziraat bankası altın hesabı ile evlenen birikim yaparken, parası olanda altının performansından faydalanıyor. Günümüzde yatırım odakları tavan yapmışken, devamlı uzun vadeli yatırımcının yüzünü güldüren; güldürmese de ağlatan altın Ziraat Bankası hesaplarında değer kazanıyor. Ziraat Bankası bünyesinde altın hesabı açtırmak için karşınızda 2 adet seçenek bulunmaktadır. Bunların her ikisi için de aşağıda yeterli bilgiyi bulabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından ilk olarak Devlet teşvikli olarak açılan altın hesapları, vadeli işlem bandına alındıktan sonra yatırımcısına kazandırır duruma geldi. Zamanla faiz ile para getiren TL hesapları sonrasında, minimum altın yatırım giriş seviyesiyle Ziraat Bankası da yatırımcılara kazandırmaya başladı. Bu noktada dikkatli olmalı ve nereye yatırım yapacağınızı anlamanız gerekir. Dilerseniz Ziraat Bankası altın hesabı özellikleri için iki çeşit altın hesabını mercek altına alalım.

Ziraat Bankası Vadesiz Altın Hesabı Özellikleri!

Ziraat Bankası vadesiz altın hesabı mecburi birikim yapma olanağı veren temel bir yatırım hesabıdır. Bu hesabı, özellikle yakın tarihlerde değil de birkaç sene içerisinde evlenecek olan kişilere tavsiye ediyoruz. Bu hesaba kabul edilen altınların alım satım işlemlerinde fiziki altın verilemez. Burada ki amaç, TL cinsinden altın alarak zamanla altının değerinden mevduat getirisi sağlamaktadır. 1000/1000 altın ile işlem yapılır. Otomatik virman talimatı ile, kişi her ay düzenli olarak yatırım yapabilir. Bu işlem için eğer para gönderen konumunda yer alan hesapta para yoksa işlem iptal edilecektir.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı ise tamamen faiz getirisi üzerine kurulu bir sistemdir. En az 30, en fazla 400 günlük vade ile kabulen edilen bu hesapta, hesap açtırmak için 10 gramlık altın yatırımı yapmanız talep edilmektedir. Burada hem altının kur değerinin artışından kazanırsınız, hem de bankanın tercihinize sunduğu faiz uygulamalarından fayda sağlayabilirsiniz. Bu bankanın süreli değişimlerinden kaynaklı olarak net faiz oranı verilemez. Ancak maksimum 0.80 olacak şekilde ve minimim 0.50 olacak şekilde altın vadeli hesap faizi uygulanmaktadır. Bu hesap açılışından sonra devamlı olarak yükselerek ilerleyecektir.

Bu hesapların başvuruları ve aktif altın alım satım işlemleri için Ziraat Bankası mobil hesaplarını kolayca kullanabilirsiniz.

Yorum yapın