Ziraat Bankası Açılış Saatleri! Ziraat Bankası Kapanış Saatleri!

Ziraat Bankası Açılış ve Kapanış Saatleri! Öğle Arası ve Hafta sonu Ziraat Bankası!

Ziraat bankası açılış saatleri ve Ziraat Bankası kapanış saatleri hemen her Ziraat müşterisi tarafından merak edilmektedir. Hafta sonu Ziraat Bankası açık değildir. Bunu içeriğimizin en başında belirtelim. Banka kurulu hafta sonu açık Ziraat şubesi bulundurmama kararı almıştır. Ziraat Bankası öğle arası tatili saatleri de yine bankanın kapalı olduğu dönemler arasında yer almaktadır. Bu saatlere bağlı kalmamanızı ve internet başta olmak üzere diğer bankacılık ulaşım araçlarını kullanmanızı öneriyoruz. Ziraat Bankası tarafından uygulamaya konulan çalışma saatleri yani Ziraat Bankası açılış saatleri ve kapanış saatleri şu şekildedir:

  • Hafta sonu Ziraat Bankası kapalıdır.
  • Hafta içi Ziraat Bankası sabah 09:30’da açılır.
  • Hafta içi Ziraat Bankası akşam 17:30’da kapanır.
  • Öğle tatili Ziraat Bankası için 12:30’da başlar.
  • Öğle tatili Ziraat Bankası için 13:30’da biter.

Ziraat Bankası Öğle Tatili Saatleri İçerisinde İşlem Alır Mı?

Saat 12:30 ile 13:30 aralığında öğle arası veren Ziraat Bankası, resmi kaynaklara göre öğle arasında işlem almamaktadır. Ancak aşırı bir yoğunluk olması ve sıra bekleyen kişilerin öğle arasına denk gelmesi durumunda personel ek mesai talebiyle ilgili şubede hizmet verebilmektedir. Ziraat Bankası öğle tatilinde ancak ve ancak yoğun günlerde işlem alabilir. Aksi takdirde banka personelinin dinlenme molası olarak bilinen bu zaman diliminde işlem alınması gibi bir ihtimal bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Açık Değilken, Nerelerden Hizmet Alınabilir?

Ziraat Bankası kapalı iken, bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek isteyen müşterilerine özel olanaklar sunmaktadır. Ziraat Bankası tarafından bilişim çağında olmamız nedeniyle telefon başta olmak üzere internet aracılarıyla bankacılık hizmeti sunulmaktadır. Ziraat telefon bankacılığı ve internet bankacılığı üzerinden zaman sınırı olmadan 7/24 bankacılık işlemi yapabilirsiniz. Bu hizmetlerin telefon ile sağlanan kısmından yararlanmak için 444 0 000 numarasını aramanız yeterlidir. Eğer hali hazırda bir Ziraat Bankası müşterisi iseniz, (kredi başvuruları için müşteri olmaya gerek yoktur.) internet bankacılığı ve mobil bankacılık şifrenizi dilerseniz internet dilerseniz de telefon üzerinden alarak işlem yapma fırsatı bulabilirsiniz. Bu hizmetlerin tamamı ücretsiz olarak yansıtılmaktadır.

Yorum yapın