Yıllık Aidatı Olmayan Kredi Kartları Neler?

Bankalar tarafından neredeyse hemen her kredi kartı için belirli seviyede aidat oranı belirlenmiştir. Bazı bankalar tarafından müşterilere sunulan kredi kartlarında aidat oranları yüksek olduğu için bütçe üzerinde olumsuz etki görülebilmektedir. Kredi kartı aidatları, kullanılan kredi kartı için banka tarafından yıllık olacak şekilde alınan ücretlerdir. Banka politikası tarafından belirlenen seviyelerde 20 ile 30 TL arasında değişkenlik gösteren kredi kartı aidat ücretleri bulunduğu gibi 90 ile 100 TL arasında da aidatları olan kredi kartları mevcuttur. Bankalar tarafından belirlenen yıllık kart aidatları, yıl sonunda ekstreye yansıtılarak tahsis edilirler. Yılın son üç ayında genellikle bankalar tarafından kredi kartı aidatı geçmiş dönem hesaplanarak alınır. Pek çok kredi kartı sahibi için yıllık kart ücretlerine yönelik olarak şikâyet gelmiş olacak ki yıllık aidatı olmayan kredi kartları ortaya çıkmıştır ve bu kartlar çok revaçtadır.

Yıllık Aidatı Olmayan Kredi Kartları Neler?

Yıllık aidatı olmayan kredi kartları neler? diye merak edenler için, yıllık aidata sahip olmayan kredi kartları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Albaraka Visa Business
  • Kuveyt Türk Business Class
  • Türkiye İş Bankası Maximum
  • Yapı Kredi Play Kart (Öğrencilere özel)
  • TEB Bonus ÜniversiTEB (Öğrencilere özel)
  • Albaraka Master Card Business
  • Fibabanka
  • Kuveyt Turk Business Klasik

Kredi kartı aidatı olmayan kredi kartları sayesinde, uzun vadeli olarak kredi kartı kullanımında herhangi bir olumsuz sonuçla karşı karşıya kalınması söz konusu değildir.

Yıllık Aidatı Olmayan Kredi Kartlarına Nasıl Başvurulur?

Günümüzde kredi kartı kullanımının bir ihtiyaç olmasıyla birlikte yıllık aidatı olmayan kredi kartları sağladıkları ekstra avantajlar sayesinde, kredi kartı kullanıcılar için çok özeller. Yıllık aidatı olmayan kredi kartlarına nasıl başvurulur? diye merak edenler için, aidatsız kredi kartı başvuruları; şubelerden, mobil şubelerden ve internet üzerinden yapılabilir. Bankalar tarafından kredi kartları taleplerine yönelik gerekli olan onayın alınmasının ardından, gerekli belgeler ile beraber kredi kartı çıkartılabilmesi için işlem yapılabilir. Yıllık aidatı olmayan kredi kartlarına başvuruda herhangi bir ekstra gereklilik bulunmamaktadır. Aidatsız kredi kartlarının her biri kendi içerisinde özel olduğundandır ki gerekli şartlara sahip olanlar için onaylanırlar.

Yorum yapın