Yeni Kredi Kartı Gelme Süresi Nedir? Kredi Kartı Ne Zaman Teslim Edilir?

Yeni Kredi Kartı Ne Zaman, Kaç Günde Gelir?

Yeni kredi kartı gelme süresi bankadan bankaya ve kargo şirketinden kurye şirketine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle net bir tarih verilemez ancak ülkemiz şartlarına göre oturmuş ortalama kredi kartı ve banka kartı teslimat süreleri bulunmaktadır. Yeni bir kredi kartı almanız durumunda bu kartın onay süresinden dolayı belli bir süre beklemek zorunda kalacaksınız. Sonrasında kartın onaylanması durumunda eğer gerek varsa şubeye evrak teslimi yapmanız gerekebilir. Eğer onay salt olarak geldiyse, kartınız yaklaşık 1 hafta içerisinde gelecektir. Bu süre 10 güne kadar bazı zamanlarda uzaktan, bankaların kredi kartı gönderme süreleri sistemde yola çıkan kredi kartı sayısı ile de yakından alakalıdır. Bu noktada sizlerin kredi kartının gecikme sebebi farklı olabilir.

Kredi Kartı 15 Gündür Gelmediyse, Bankayı Arayın!

Kredi kartı kaç günde gelir? sorusuna net bir cevap veremiyoruz. Ortalama verilere göre 10 günde bir kredi kartının sahibine teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmede yaşanan yanlış anlaşılmalar neticesinde kredi kartları yanlış adreslere doğru yola çıkmış olabiliyor. Bu süreç için müdahale etmeye kredi kartı onayının üzerinden 15 gün ve daha fazla süre geçtiyse başlamanız uygun görülmektedir. Bu gibi durumlarda kartınızın geç kaldığını bankanızın müşteri temsilcilerine iletmeniz gerekmektedir. Yeni kredi kartı gelme süresi konusunda fazla aşım yapılması durumunda, banka size de ulaşabilir. Kısacası kredi kartının teslimat sürecinde yaşanan aksamalardan dolayı geri adım atmanın herhangi bir nedeni yoktur. Öğrenip, bilgi almak sizlerin hakkı; bankanın ise sorumluluğudur.

Kredi Kartını Adrese Getirtmek Mi? Şubeden Almak Mı Daha Hızlıdır?

Onaylanan kredi kartı en hızlı nereden gelir sorusunun cevabı pek de zor değildir. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız, bu durumda şubeden kredi kartı almak istemeniz sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Büyük şehirlere kredi kartları şube transferi ile daha hızlı ulaşırken, küçük şehirlerde pek de bir fark bulunmamaktadır. Bu nedenle bulunduğunuz şehrin bankacılık potansiyeline göre hareket etmeni uygun görülür: Kredi kartı teslimat süresi şubeye gelen kadar değil, şehir içide dolaşmaya başlayıncaya kadar artmaktadır. Yani şehir için kuryeleri sorun çıkarmaktadır.

Yorum yapın