Yeni İşe Girdim Kredi Çekebilir Miyim? Yeni İşe Girenden İstenen Teminatlar

Bankaların kredi verirken dikkat ettikleri en önemli noktalardan birisi de en az 6 ay sigortalı işte çalışıyor olmak şartıdır. Yeni işe girdim kredi kullanabilir miyim? konusu kredi talep edenlerin aklını kurcalamaktadır. Fakat birçok kişinin yeni işe girmesi ve sigorta sürelerinin 6 ay olmaması nedeni ile bankalardan kredi çekme taleplerine bankalar sessiz kalmamışlardır. Bankalar her ne kadar 6 ay sigortalı çalışmayı şart koşmuş olsalar da kredi notunun yüksek olması ve aylık gelirin kullanılan kredi vade ödemeleri için yeterli olması durumunda bankalardan kredi kullanımı olabilmektedir. Gerekli şartların ve talimatların sağlanması durumunda kullanılan kredinin vade ödemeleri aylık gelirin yüzde 75 i seviyesinde kredi kullanımı olacaktır.

Yeni işe Girenlerden Kredi Kullanımı İçin istenilen Teminatlar

  • Kredi notunun yüksek olması
  • Kredi vade ödemelerinin aylık gelirin yüzde 75 i ni geçmeyecek şekilde olması
  • Kullanılacak kredinin miktarı fazla ise ipotek ya da ek gelir belgesinin istenilmesi
  • Gerekli görülmesi halinde kefil istenilmektir.

Yeni işe girdim kredi kullanabilir miyim? şeklinde merak edenlerin belirtiğimiz teminatları yerine getirmesi durumunda maaşları ile orantılı kredi kullanımı mevcuttur.

Yeni İşe Girenlere Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Yeni işe girdim kredi kullanabilir miyim şeklinde merak edenlerin inceleyebileceği bankalardan biri olan Ziraat Bankası 50.000 TL ye kadar kredi vermektedir. Özellikle ihtiyaç kredisi alanında yüzde 1,67 seviyelerindeki faiz oranı ve 48 ay vade ödemeleri ile yeni ve eski sigortalı olan birçok müşterisine kredi vermektedir. Kredi kullanımında 125-300 TL arasında değişen dosya masrafı alınmaktadır.

İş Bankası

İş bankası birçok alanda kredi vermektedir. Yeni işe girenlere kredi verme şartı olarak kredi notlarının yüksek olmasına bakmaktadır.60.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi veren iş bankası, krediye uygulamış olduğu faiz oranı yüzde 1,78-1,89 seviyeleri aralığında olmaktadır.

Halk Bankası

Halk Bankası yeni ve eski sigortalı olan müşterilerine gerekli teminatların verilmesi dâhilinde 60.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir. Banka ihtiyaç kredisi vade ödemelerini 48 ay olarak belirlemektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,67-1,91 Aralığında değişmektedir. Halk Bank kredi kullanımında hayat sigortasını zorunlu kılmaktadır. Dosya masrafı olacakta 150-350 TL arasında ücret almaktadır.

Vakıf Bank

Yeni işe girdim kredi kullanabilir miyim şeklinde merak edenlerin inceleyebileceği başka bir banka da Vakıf Banktır. Banka kredi notunun yüksek olması durumunda gelir belgesiz kredi dahi vermektedir.60.000 TL ihtiyaç kredisini yüzde 1,79 faiz oranından vermektedir. Bankanın ihtiyaç kredileri için 48 ay vade ödeme imkânı sunduğunu ve kredi kullanımında 200 TL dosya masrafı aldığını da göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Yorum yapın