Yapı Kredi Döviz Hesabı Nasıl Açılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Herkesin en büyük hedeflerinden biri çalıştığı paradan bir miktar da olsa arttırarak ufak bir birikim sağlayıp geleceğini garanti altına almaktır. Bunun için en iyi yollardan biri ise hiç şüphesiz bir bankada hesap açarak paranın burada birikmesini sağlamaktır. Özellikle büyük miktarda paralarla ve döviz üzerinden işlemler yürütüyorsanız en iyisi bir döviz hesabı açmak olacaktır. Pek çok bankanın bununla ilgili mevduat hesapları olmasına rağmen ülkemizde ne çok tercih edilen döviz hesapları Yapı Kredi Bankası’nınkiler oluyor. Bu noktada, elbette Yapı Kredi’nin rakiplerinden farklı olarak sağladığı bazı hizmetlerden söz etmek de mümkün.Yapı Kredi döviz hesabı vadeli ya da vadesiz olarak açılabiliyor. Vadeli hesaplarda günlük vade pek çok bankadan daha yüksek, dolayısıyla bu da rakiplerine fark atmasına olanak sağlıyor.

Yapı Kredi Vadeli Döviz Hesabı

Bankacılık sistemindeki mevduat hesapları içinde yer alan döviz, vadeli ya de vadesiz olarak açılabiliyor. Burada önemli olan kriter ise sizin bu hesaba koyacağınız parayı biriktireceğiniz mi yoksa sık sık havale, EFT ya da harcama gibi işlemlerde mi kullanacağınız oluyor. Eğer paranızın bu döviz hesabında birikmesini istiyorsanız o zaman vadeli bir Yapı Kredi döviz hesabı açmak daha mantıklı olacaktır.

Yapı Kredi döviz hesabının sağladığı günlük vade oranlarının çokluğu, hesaba yatırdığınız paranın git gide büyümesini izlerken sizi oldukça memnun edecektir. TL hesabında olduğu gibi döviz hesabında da paranızı vadeli hesaba yatırdığınız için belli bir süre o paraya ulaşamayacak ancak vade bitiminde faiziyle beraber alabileceksiniz.

Yapı Kredi Vadesiz Döviz Hesabını Hangi Durumda Açmalı?

Eğer, döviz hesabını para transferleri, alışverişler vb. gibi unsurlar için açıyorsanız, o zaman vadesiz döviz hesabı açmalısınız. Vadesiz Yapı Kredi döviz hesabının, klasik Türk Lirasıyla yapılan mevduat hesabından tek farkı işlemlerin döviz (Euro, dolar vb.) üzerinden yapılabiliyor olmasıdır. EFT, havale gibi işlemlerin dışında eğer hesabınıza sürekli olarak döviz para yatırıp çekmeniz gereken bir işle meşgulseniz de vadesiz bir döviz hesabı açarak işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Vadesiz Yapı Kredi döviz hesabınızı Yapı Kredi şubelerinden, internet bankacılığından, mobil uygulamadan ya da telefonla müşteri hizmetlerine bağlanarak açtırabilirsiniz.

Yorum yapın