Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? Yapı Kredi’den Hesap Açma

Yapı Kredi Bankası, ülkemizde geniş bir alanda faaliyet gösteren bankalar arasında yer almaktadır. Birçok müşterisi bulunan banka, birçok hizmeti bir arada sunan ve hızlı şekilde gelişme gösteren firmalar arasında yer almaktadır. Bankalar, günümüzde oldukça önemli kurumlar olarak kabul edilmekle beraber, para alım ve satım işlemlerinde de önemli bir rol oynamaktadırlar. Yapı Kredi Bankası da tercih edilme sıklığı en fazla olan ve dünya çapında hizmet veren bankalardandır. Vermiş olduğu sayısız hizmeti ile müşterilerini memnun etmeyi amaçlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Ne İşe Yarar?

Bankalar, para alım ve satım işlemleri başta olmak üzere birçok işlem yapabileceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Özellikle paranın güvenliğinin sağlanması adına oluşturulmuş bu bankalar, günümüzde önemli ticaret merkezleri haline gelmiştir. Bankalar aracılığı ile birçok işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunlardan en önemlisi paranızı saklayabileceğiniz ve güvende tutabileceğiniz yerler olmalarından kaynaklanmaktadır. Bankalar ile işlem yapmak isteyen birçok kişi bu hizmet dışında sayısız hizmet alma şansı da bulabilmektedir.

Ülkemizde hizmet veren çok sayıda banka olmakla beraber, Yapı Kredi Bankası en güvenilen ve en çok tercih edilen bankalardan yalnızca bir tanesidir. Özellikle özel sektörde de adını duyuran ve birçok kurumsal işverenin çalışanlarına maaş ödemek için aracı olarak seçtiği firma olan Yapı Kredi A.Ş müşterilerini son derece önemsemektedir.

Yapı Kredi’de Hesap Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Bankası’nda hesap nasıl açılır?’ diye soracaksanız bu sorunun çok basit bir cevabı olduğunu söylemek isteriz. Yapı Kredi bankasında hesap açmak istiyorsanız bunun birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğrudan şubelere giderek hesap açmak olacaktır. Yapı Kredi Bankası, son birkaç yıl itibari ile şubelerinin sayısını oldukça artıran ve ülke çapında büyüyen firmalardan birisi olmuştur. Günümüzde birçok haberde de varlık yönetimi konusunda geliştiğini, sermayesini büyük ölçüde artırdığını söylemek mümkündür.

81 ilin tamamında şubesi olan bu banka ile çalışmak için doğrudan size en yakın birime gidebilir, burada hesap açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Çalışma saatleri itibari ile zaman zaman doğuda ve batıda farklılık gösterebilen bu banka genellikle 09-13.00 13.00-17.00 arasında çalışmaktadır. Bankaya gittiğinizde hesap açmak için birçok tercihiniz bulunacaktır. Kendiniz için en uygun hesap türünü seçtikten sonra (hesap türleri de kendi aralarında değişiklik göstermektedir) veznede bulunan görevlinin önerileri ile hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında online yollardan dilerseniz altın ya da döviz hesabı da açmak mümkündür. Tek yapmanız gereken Yapı Kredi internet sitesine girmek ve buradan konu ile ilgili seçeneğe tıklayarak formu doldurmaktır.

Yapı Kredi Bankası Hesap Türleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası’nda hesap açmak aslında kulağa karmaşık olarak gelse de o kadar karmaşık bir durum değil. Bankanın müşterilerine hizmet olarak sunduğu; her biri farklı avantajlara sahip birçok hesap türü bulunuyor. Şimdi sizler için biraz da bu duruma değinmek isteriz.

Vadeli Hesap

Yapı Kredi’nin müşterilerine sunmuş olduğu avantajlı hizmetler arasında bulunmaktadır. Çalışan vadeli hesap kampanyası, bugün Yapı Kredi Bankası ile çalışan pek çok kişinin favorileri arasında yer almaktadır. Siz de nakit yönetimini daha kolay bir hale getirmek isterseniz, Yapı Kredi ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. Çalışan Hesap, vadeli ya da isterseniz vadesiz şekilde açılabilmektedir. Herhangi bir tanesini tercih etmeniz mümkündür.

Vade Dönüşüm

Dijital bankacılık kullananlar için oldukça iyi bir alternatif olarak yorumlayabileceğimiz dönüşüm hesapları ile paranız durdukça değer kazanmaktadır. Euro Dolar ya da Türk Lirası cinsinden açabileceğiniz bu hesap ile siz de çok ciddi paralar kazanma şansı bulabilirsiniz. Vade dönüşüm hesaplarını genellikle ciddi gelir elde eden kurumsal firmalar tercih etmektedir.

Altın Hesabı

Altın hesabı, sıklıkla açılan hesaplar arasında bulunuyor. Yatırımlarınızı daha değerli kılabilmek ve makas aralıklarına bağlı olarak alım satım yapmak isterseniz, siz de altın hesabı açmayı tercih edebilirsiniz. Bu hesap türü, Yapı Kredi’nin en çok talep gören hizmetleri arasında yer almaktadır. Gram cinsinden hesaplanan altınlarınız bankaya yatırıldıktan sonra, üzerinde dilediğiniz işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Konut Hesabı

Yapı Kredi’den konut hesabı açmak, bugün pek çok kişinin merak ettiği ancak nasıl yapılacağını bilmediği konular arasında bulunmaktadır. Konut hesabı açmak istiyorsanız, siz de Yapı Kredi’nin şubelerine gelebilir ve doğrudan buradan işlem gerçekleştirme şansı elde edebilirsiniz. Devlet katkısı ile beraber ev almak isteyen müşteriler bu hizmetten yararlanabilmektedir. Zaman zaman faiz oranları ve kampanya şartları değişiklik gösterebilse de bu hesap oldukça tercih edilmektedir.

Çeyiz Hesabı

Çeyiz hesabı, isminden de anlaşılabileceği gibi evlenmeyi düşünen çiftlerin genellikle açtırmak amacı ile başvuru yaptığı hesaba verilen isimdir. Çeyiz hesabı, özellikle devlet katkısının gündeme gelmesi ile beraber çok popüler olmuş; devlet bankalarında hizmet verilmeye başlanmış ve şimdi de özel bankaların da sıklıkla tercih edilen hesap türleri arasında yer almıştır.

En az 36 ay vade ile en az 125 TL tutarında ödeme yaparsanız, devlet katkısı ile beraber 3 yılda biriktirmiş olduğunuz toplam para 6.080 TL olacaktır. Bunun dışında Yapı Kredi’de ödeme planını değiştirmek de mümkündür. 27 yaşından önce evlenecekler için bu alternatif bir yöntem olabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi’den Kredi Kartı Almak

Kredi kartı günümüzde, paramız olmadığı zamanlarda harcama yapmak için kullanmış olduğumuz banka ürününe verilen isimdir. Bize basit bir debit kart halinde gelen kredi kartımız, içerisinde bankamızın bizim için tanımlamış olduğu limite bağlı olarak harcama yapmaya olanak sağlar. Limit banka ve müşterinin karşılıklı istişarelerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Yapı Kredi’den kredi kartı almak istiyorsanız, şimdi sizin için bankanın kartlarına da değinelim.

Yapı Kredi World: World Kart sahibi olmak isterseniz, Yapı Kredi’nin şubeleri aracılığı ile bunu gerçekleştirmeniz mümkündür. World kart, pek çok kişi için Yapı Kredi Bankası denilince akla ilk gelen detaylar arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en bonkör kartı sloganı ile ünlenen World Kart, harcamalarınızda size ciddi avantaj sunmaktadır. 3 boyutlu güvenlik sistemi ile siz de bu kartı tercih etme imkanı bulabilir, çokça kazanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz harcamalarınızdan kazanmış olduğunuz World puanları daha sonra harcama fırsatınız da mümkündür.

Yapı Kredi Adios: Adios Premium da Yapı Kredi’nin en çok tercih edilen kartları arasında yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi, bu kartın birçok imkanı müşteriye sunuyor olmasından kaynaklanmaktadır. Kartın kullanıcılarına sunmuş olduğu en büyük avantaj, seyahat paketi almak isteyenler için birçok fırsat sunması olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yurt dışına çıkmak isteyenler için bu kartı kullanmak, akıllıca bir alternatif olabilmektedir. Adios Premium puanlarınızı da dilediğiniz gibi harcamanız mümkündür.

Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Kredi kartı alma şartları, kredi kartı almak isteyen ancak bunun için tam olarak neyin gerekli olduğunu bilmeyen kişilerin sorduğu sorulardandır. Kredi kartı, gündelik hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştıran unsurlar arasında yer almaktadır. Paramız olmadığı zamanlarda bu kart ile harcama yapabilir, ay sonunda ekstemiz kesildiği zaman bize gelen tutarı ödeyebiliriz. Ay içinde sıkışıyorsanız ve özellikle yüklü ödemeleri taksitler halinde yapmak istiyorsanız, kredi kartı sizin için gerçekten oldukça avantajlı bir hizmet olabilmektedir.

Kredi kartı kullanıcısı olmak için tahmin edilebileceği üzere hukuki işlem gerçekleştirebilmek yetkinliğe sahip olmak şart. Bunun için 18 yaşını geçmiş ve tam ehliyetli olmanız esastır. Düzenli olarak bir geliriniz olduğunu ispatlamak ( maaş ya da kira vb gelirler) mutlaka sağlamanız gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun dışında bankalar sigortası olmayan, kredi puanı düşük olan kişilere de kredi vermezler. Bütün bu şartları sağlıyor olduğunuzu düşünüyorsanız, bu durumda artık ikinci adım bankaya başvuru yapmak olarak karşımıza çıkıyor.

Bankaya kredi kartı başvurusu yapmak için direkt şubelere gidebilir, şube içerisindeki görevli aracılığı ile başvuru formu gönderebilirsiniz. Ancak bununla vakit kaybetmeden kısa bir süre içerisinde kredi kartı başvurusunda bulunmak istiyorsanız, bu durumda internet şubesini kullanmanızı öneririz. Yapı Kredi internet şubesi aracılığı ile resmi site üzerinde görmüş olduğunuz kredi kartına (farklı özelliklere sahip birçok kart bulunmakta) başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra yapmış olduğunuz başvuru bankanın havuzuna giden talebiniz değerlendirilir; değerlendirme sonucu kredi kartı alıp alamayacağınıza dair bilgilendirme, cep telefonunuza ya da tarafınıza mail aracılığı ile yapılır.

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

‘Kredi puanı nasıl yükseltilir?’ sorusu, bugün bankadan kredi çekmek, kredi kartı almak; ya da doğrudan kredili mevduat içeren ürünleri kullanabilmeniz için sağlamanız gereken ‘olumlu sicil’ durumunun bir parçasıdır. Bankalar ile olan bütün ilişkilerimizde, banka tarafından puanlanırız. Aynı bir okul gibi, yapmış olduğumuz ödevlerde durumla ilgili not alır, yıl sonunda da bu durum ile ilgili bir belge alırız.

BDDK’nın bir süre önce yapmış olduğu düzenlemeye göre, kredi puanı da aynı bir karne notu gibi düşünülebilir. Bankalar ile olan ticaretinizi etkileyen ve bu durum ile iligli bankaya doğrudan bir fikir veren bu not, bir sonraki aylarda değişebilir. Kredi puanını yükseltmek için doğrudan borçlarınızı taksitlendirmeli, taksitlendirmiş olduğun borcu süreci geçmeden ödemelisiniz. Kredi puanını yükseltmek ancak böyle olabilir. Ancak kredi puanı bir anda düşmediği gibi bir anda da yükselmez. Dolayısı ile düşük kredi puanı ile işlem yapmak istiyorsanız, ancak puanınızın hemen yükselmesini bekliyorsanız, bu durumun da imkansıza yakın olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nedir?

Yapı Kredi internet bankacılığı, bugün pek çok kişinin kullandığı; bankacılık işlerimizi çok büyük oranda hızlandıran servisler arasında bulunmaktadır. Yapı Kredi, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere müşterilerine birçok hizmet sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bildiğiniz üzere bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmenin başlıca yolları doğrudan banka şubelerine ve ATM’lere gitmektir. Buradan kartınız ve diğer müşteri sorunlarınız ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorup cevap alabilmeniz mümkündür. Ancak bu son derece uzun bir yöntemdir, teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde, müşterilerin bankalar ile olan ilişkilerinde çok daha hızlı olabilmeleri mümkündür.

Bunu sağlayan yöntemler arasında da internet bankacılığı ve mobil bankacılık bulunmaktadır. İnternet bankacılığı, masaüstü bilgisayarlarınız, tabletleriniz ya da laptop cihazlarınız aracılığı ile giriş yapabileceğiniz; Yapı Kredi resmi internet sitesi olarak adlandırılabilmektedir. Yapı Kredi’nin internet sitesine girdiğinizde müşterisi olduğunuz alanda ‘tekrar giriş’ yapabilir; banka ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü bilgiyi buradan görüntüleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar?

İnternet bankacılığı aracılığı ile yapabileceğiniz ilk işlem bakiye sorgulamadır. Bunun için ATM’ye ya da şubeye gitmeden, yalnızca birkaç tuş ile internet bankacılığına girebilir hızlı bir sorgulama yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı için ‘bireysel’ ya da ‘kurumsal’ bankacılık seçeneklerini tercih edebilmeniz mümkündür. Döviz ya da altın hesapları, bankaya gitmeden yalnızca birkaç tık ile açıp, birikim yapabileceğiniz hesap türleri arasındadır. İnternet bankacılığı ile hesaptan hesaba para gönderebilir, kendi vadeli ve vadesiz hesaplarınıza para gönderimi yapabilirsiniz.

Otomatik fatura ödeme talimatı verebilir ya da ödemek istediğiniz faturayı internet sitesi üzerinden banka hesap bilgileriniz aracılığı ile ödeyebilirsiniz. Hesap özeti ve hesap geçmişi görüntülemek de internet bankacılığı sayesinde gerçekleştirebileceğiniz işlemler arasında yer almaktadır. Şubeye gitmeden ya da resmi mail adresine dilekçe göndermeden de internet şubesi aracılığı ile hesap geçmişi görüntüleyebilmek mümkündür.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi internet bankacılığı şifresi almak, oldukça basittir. Bildiğiniz üzere bankanın internet şubesini kullanabilmek için müşteri numarası ve şifre ile giriş yapmak yeterli olacaktır. Bununla beraber ilk sefer için bir ön kayıt yaptırmak; bankanın size gönderdiği şifreyi sisteme tuşlamak gerekmektedir. Yapı Kredi’nin internet bankacılığına girmek ve şifre almak için ilk yapmanız gereken doğrudan bankanın çağrı merkezi müşteri hattını aramak ve konu ile ilgili talepte bulunmak olacaktır.

Burada söz konusu müşteri temsilcisi ile görüşerek kimlik bilgilerinizi kendisine verebilir; daha sonra bankanın müşterisi olmak amacı ile başvuru yaparken, irtibat numarası olarak vermiş olduğunuz hatta bir şifre talep edebilirsiniz. Bankanın müşterisi olurken vermiş olduğunuz irtibat numarası bu noktada son derece önemlidir. Çünkü irtibat numarası ve an bazında kullandığınız telefon numarası hattı aynı değilse, şifre almanız için banka şubesine giderek irtibat numaranızı değiştirmeniz beklenmektedir. Yapı Kredi internet bankacılığı şifresi için kullanılabilecek tek alternatif yöntem çağrı merkezi hattıdır.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Seçeneği

Yapı Kredi mobil bankacılık seçeneği de internet bankacılığına bir alternatif olarak kullanılabilir. Yalnızca kullanmış olduğunuz cep telefonunuza, sanal marketlerden Yapı Kredi mobil bankacılığı indirerek, bankacılık işlemlerinizi çok hızl bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evde, okulda ya da mobil internetinizin açık olduğu her yerde Yapı Kredi’nin mobil bankacılık sistemine girebilir, internet bankacılığı ile yapabileceğiniz her şeyi mobil bankacılık ile de gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Yapı Kredi mobil bankacılık kullanmak isteyenler için bu konuda biraz daha bilgi vermek gerekirse, çağrı merkezini arayarak almış olduğunuz şifrenin, hem internet bankacılığı kısmında; hem de mobil bankacılık kısmında işe yarayacağını söylemek mümkün. Şifreniz ile Yapı Kredi mobile giriş yapabilir; burada bütün bankacılık işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Çağrı Merkezi Hizmetleri

Yapı Kredi’nin çağrı merkezine ulaşmak ve merak ettikleriniz ile ilgili soru sormak için 0850 222 04 44 numaralı telefon numarası aracılığı ile kendileri ile iletişime geçebilirsiniz. Yapı Kredi çağrı merkezi, özellikle menü ağının geniş olduğu; birçok işlemi basit tuşlamalar ile yapabileceğiniz bir sistemdir. Hatta bağlandıktan sonra sesli yanıt sistemini takip ederek işlem yapmak istediğiniz menüyü tuşlar yardımı ile seçebilir; daha sonra müşteri temsilcisine bağlanarak durum ile ilgili yardım alabilirsiniz. Yapı Kredi, müşterilerini önemseyen; bu sebepten ötürü de sorunsuz bir destek sunmayı amaçlayan firmalar arasında başı çekmektedir. Her geçen gün iyileştirdiği kalitesi ile çağrı merkezi hizmetini siz değerli müşterilerine sunar.

Yorum yapın