Vakıfbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Gerekli Belgeler Neler?

Yıllarca birikim yapan ve yeni bir araç sahibi olmak isteyen kişiler birikimlerini yetersiz kaldığı noktada banka kredilerine başvuru gerçekleştirmektedir. Düşük faiz oranları ile ön plana çıkan bankalar arasında ise Vakıfbank müşteriler tarafından büyük ilgi görmektedir. Vakıfbank taşıt kredisi kampanyaları her yıl kendini yenilemekte ve müşteriler bu krediler sayesinde ikinci el ya da sıfır kilometre araç satın alma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Taşıt kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin ise yapması gereken tek şey herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek şahsen müracaat etmektir. Kimlik belgesi ile gerçekleştirilen bu başvurular sonrasında banka yetkilileri müşterilere dönüş sağlamakta ve kredi kullandırma işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Vakıfbank taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler için ikinci el taşıt kredisi kampanyası kapsamında yüzde 1.65 faiz oranı müşterileri karşılamaktadır. Kredi eşit taksitli olmasının yanı sıra müşterilerin seçimine göre de farklılık göstermektedir. 48 aya varan vade seçeneklerinin yanı sıra kefilsiz olarak kredi kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Müşteriler 50 bin TL krediyi 48 ay vadeli olarak kullandıkları takdirde aylık 1639.40 TL taksit ödemektedir. Faiz oranları ise kasko, OGS ve HGS gibi ürünler nedeniyle değişiklik gösterebilmektedir. Kredi kapsamında müşteriler 250 TL kredi tahsis ücreti ödemekte ve VakıfBank, banka sigorta ve muamele vergisi almaktadır. BSMV olarak adlandırılan bu vergi kredi tahsis ücretinin yüzde beşi kadardır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi İçin Gereken Evraklar

Vakıfbank taşıt kredisi başvurusu gerçekleştirecek olan kişiler belli evrakları yanlarında götürmek durumundadır. Banka yetkililerine teslim edilecek olan evraklar sonucunda kredi girişi yapılmakta ve kredi değerlendirilmesinin ardından onaylanıp onaylanmadığını müşterilere bildirilmektedir.Bankaya  ibraz edilmesi gereken evraklar; liste barkotlu SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, maaş yazısı ve maaş yazısını imzalayan kişinin imza sirküleri ve yetki belgeleridir.Kredi başvurusu yapacak olan kişi herhangi bir kamu çalışanı ise kaşeli ve onaylı bordro, çalışılan kuruma ait kimlik örneği mutlaka ibraz edilmelidir. Vakıfbank, kamu çalışanları için herhangi bir gelir belgesi talep etmemektedir. Emekliler şirket ortakları ve rantiyeler için ne gibi evrakların talep edileceği Vakıfbank’ın web sitesinden detaylı bir şekilde incelenebilmektedir.

Yorum yapın