Vakıfbank Kredi Kullanılır mı? Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank kredi yorumları okumaktan ziyade, sizlere hazırladığımız bu detaylı kredi karşılaştırma içeriğinden faydalanabilirsiniz. Vakıfbank tarafından sunulan tüm kredileri bu içerik bünyesinde bulabilirsiniz. Vakıfbank için kredi başvurusu yapmadan önce hemen her bankada aynı şartları sağlayan krediyi tespit etmeniz ve araştırmanız gerekmektedir. Vakıfbank için geçerli olan bu kural hemen her türlü kredi başvurusunda geçerlidir. Kredi çekmeden önce şartlarınızı iyice tespit etmeli,sonrasında bu şartlara uyumluluk gösteren bireysel kredi planlamanızı yapmanız gerekmektedir. Bu sayede size ait kredi tekliflerini sunan bankalara daha yakın cevaplar verebilir ve önceden hazırlıklı olabilirsiniz. Vakıfbank kredi çeşitleri arasında yapacağımız değerlendirme sürecinde sizlerde kendi kredi ödeme gücünüzü ve planınızı tespit edin.

Krediler bankalar arasında bir yarış unsuru olmuş gibi duruyor. Bu yarışta getirisi en büyük olan krediyi veren değil, en uygun şartları sunup en çok müşteriye ulaşan bankanın galip geldiğini belirtelim. Bankalar en uygun kredi kelimesini müşterilere sunabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar ancak genellikle galip kamu bankaları arasından çıkıyor. Vakıfbank bankası da yine kamu bankaları arasında yer aldığından tahmin edersiniz ki maddi gücü daha yüksek olacaktır. Bu yükselti sayesinde bu banka üzerinden alacağınız krediler çok daha verimli olacaktır. Kamu bankaları kredi seçiminde öncelikli olmalıdır. Bunu unutmayın diyerek kredi karşılaştırma içeriğimize geçelim.

Vakıfbank Kredi Karşılaştırması : İhtiyaç Kredisi

Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda çekilen ihtiyaç kredisi, nakit para tahsilatına odaklı olarak verilmektedir. Kredi çekmeden önce kredi türünüzü belirlediyseniz sizlere ihtiyaç kredisi hakkında birkaç tüyo verelim. Konut kredilerinin vade süreleri tutarın çok olması nedeniyle uzun tutulabilir ancak ihtiyaç kredileri bu şekilde değildir. İhtiyaç kredisi çekerken en kısa vadeyi kendinize hedef olarak belirleyin. Bu sayede daha verimli bir ödeme süreci atlatabilirsiniz. Vakıfbank kredi özellikleri genel olarak şu şekildedir:

 • “Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi” olarak bilinen kampanyaya ait kredi bilgileridir.
 • Güncel olarak Vakıfbank bünyesinde yer alan en uygun “ihtiyaç kredisi” olarak değerlendirilir.
 • Bu kredi bünyesinde 48 aya kadar vade yer alır.
 • En düşük vade sayısı 3 olarak belirlenmiştir.
 • 3 ayda bir ödeme seçeneği kredi bünyesinde Vakıfbank müşterilerine sunulmaktadır.
 • Vakıfbank ihtiyaç kredisi için farklı taksit planları oluşturma hakkınız bulunmaktadır.
 • Vakıfbank ihtiyaç kredisi bünyesinde vadeye ve teminata bağlı olarak farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Bu faiz oranları başlıca şu şekildedir:
  • Normal taksitli Vakıfbank ihtiyaç kredisi : %1,99
  • İpotekli taksitli Vakıfbank ihtiyaç kredisi (kişi üzerine mal) : %1,65
  • İpotekli taksitli Vakıfbank ihtiyaç kredisi (farklı tapu) : %1,70

Vakıfbank bünyesinde var olan bu ihtiyaç kredisi günümüz kredi çeşitleri arasında iyi bir noktada yer almaktadır. Gerek sunduğu ekstra ayrıcalıklar, gerekse de bünyesinde yer alan çeşitli şartlara bağlı olarak sunduğu faiz oranları sayesinde kişiye günümüzün en uygun ihtiyaç kredilerinden birini sunmaktadır. Bu krediden özellikle üzerinde ipotek tutarında malı bulunanlar faydalanırsa çok daha iyi olacaktır. Vakıfbank kredi faiz oranları arasında sizlerin de göreceği üzere malik kişinin aynı olduğu ipotek işlemlerinde ihtiyaç kredisine çok ama çok uygun faiz oranları uygulanır. Bu ayrıcalıklardan sizlerde faydalanmak için üzerinizde bir evin ya da arsanız, kısacası ipotek niteliği taşıyan taşınmaz malın olması gerekir.

Vakıfbank Kredi Karşılaştırması : Taşıt Kredisi

Her içerik bünyesinde bahsettiğimiz üzere sıfır kilometre araba için krediyi peşinatınız varsa ilgili araç firmasından çekmeniz daha çıkarlı olmanıza neden olacaktır. Bu nedenle Vakıfbank kredi çeşitleri arasında yer alan ikinci el araç kredisi özelliklerini sizlere sunuyoruz. Bu kredi diğer bankalardan farklı olarak tam anlamıyla yeni araçlara yönelik olarak imkan sağlamaktadır. Bu kredi bünyesinde yer alan şartları okuduğunuzda sizler de ne şartlar altında araç için bu krediden faydalanabileceğiniz görebilirsiniz. Vakıfbank kredi değerlendirme yazımız içerisinde mercek altına aldığımız taşıt kredisinin özellikleri şunlardır:

 • Kredi bünyesinde hemen her kredide olduğu gibi yine 48 aylık vade sunulur.
 • Bu kredi içi bankanın sunduğu güncel faiz oranı %1,98 olarak belirtilmektedir.
 • 3 ayda bir ödeme gibi farklı ödeme planlarını bu kredi bünyesinde de yapabilir, kendi gelir durumunuza göre özel taksit seçenekleri belirleyebilirsiniz.
 • 3 ile 36 ay vadeli kredilerde alınacak olan araba maksimum 8 yaşında olabilmektedir.
 • 37 ile 48 ay aralığında yer alan vadeli kredilerde ise araç yaşı maksimum 5 yaşı olabilir.
 • Kasko sigortası kredi bünyesinde mecburi olarak sunulmaktadır.
 • Kredi bünyesinde hayat sigortası da zorunlu hizmet olarak sunulmaktadır.

Bu kredi aslına bakılırsa rakiplerine göre biraz daha fazla faiz oranı sağlıyor. Bu kredinin en büyük eksi yanı, sağlanan kredi için uygulanan faiz oranının normalden yüksek olmasıdır. Bu kredinin bir diğer eksi yanı ise zorunlu olarak adlandırılan hizmetlerin bedel olarak çok yüksek olmasıdır. Bu nedenle 2. el taşıt kredisi alırken Halkbank veya Ziraat Bankası yönünde araştırma yapmanızı öneriyoruz. Vakıfbank 2. el taşıt kredisi onlara göre çok daha yüksek taksitler sunacaktır. Vakıfbank kredi değerlendirmemize konut kredisi detayları ile devam ediyoruz.

Vakıfbank Kredi Karşılaştırması : Konut Kredisi

Konut kredisi denildiğinde her zaman dediğimiz gibi kamu bankalarına odaklı olarak araştırma yapmanız gerekir. Kamu bankaları devlet üzerinde yer alan konut çalışmalarını dikkate alarak gerekli ayrıcalık ve toleransı gösterir yöne kampanya detayları oluşturmaktadır. Bu kredi türünde öncelikle özelliklerini görüp, sonrasında kredinin rakiplerine göre nerede olduğunu yorumlayalım. İşte Vakıfbank konut kredisi özellikleri:

 • Kredi içerisinde başvuran müşterilere %1,59 oranında faiz sunulur.
 • Bu kredi için vade sayısı 120 ay ile sınırlıdır.
 • Bu kredi bünyesinde 4 çeşit farklı yapılanma modeli vardır. (kentsel dönüşüm vs.)
 • Kredi maksimum tutarı konusunda bir sınır yok olmamakla birlikte, yüksek talepler için bankaların özel kredi paketleri de bulunmaktadır.
 • Kredi için minimum tutar limiti 10.000 TL olarak konulmuştur.

Yine bir kredi ve rakiplerin durumu ile sizleri karşılıyoruz. Konut kredileri yüksek tutarlı krediler olup, uzun vadede ödenen borçlanma odaklarıdır. Bu nedenle konut kredisi seçiminde bir karar varmadan evvel net bir değerlendirme yapmanız gerekecektir. Vakıfbank kredi özellikleri için diğer kamu bankalarını değerlendirme altına alabilirsiniz. Hatta Vakıfbank öncesinde muhakkak Ziraat Bankası konut kredilerine bakın. Bu kredilere karşın yaptığınız başvurular sonrasında bankaların size sunduğu teklifleri değerlendirin. Sonrasında Vakıfbank kredileri için tekrar görüşmeye gidebilirsiniz. Çok kötü olmasa da, mükemmel bir kredi değildir.

Yorum yapın