Vakıfbank Konut Kredisi Başvuru Şartları ve Faiz Oranları

Evini değiştirmek ve yeni bir ev satın almak isteyen kişiler konut kredilerinin değerlendirebilmekte ve nakit ihtiyaçlarını bu krediler sayesinde karşılayabilmektedir. Vakıfbank ise Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olmanın yanı sıra düşük faiz oranları ile de müşterilerini memnun etmektedir. Vakıfbank konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler Türkiye’nin herhangi bir noktasındaki Vakıfbank şubelerine başvuruda bulunarak kredi kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir. Müşteriler sadece kimlik fotokopileri ya da kimlik asılları ile başvuru sürecini başlatabilmekte ve değerlendirme sürecini bekleyebilmektedir. Bu noktada en önemli unsur ise bankanın ekstra belgeler talep edebilecek olmasıdır.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Vakıfbank konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler 120 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilmektedir. 100.000 TL kredi kullanımı gerçekleştiren müşteriler yüzde 1.51 faiz oranlarından faydalanabilmektedir. 100.000 TL kredi kullanan kişilerin ödeyecekleri toplam tutar ise 217.114 TL’dir. Taksit tutarı ise aylık 1809 TL olarak belirlenmektedir. Müşterilerden taşınmaz rehin tesis ücreti olarak 354 TL, ekspertiz ücreti olarak ise 950 TL tahsil edilmektedir. Bu krediden faydalanmak isteyen müşteriler herhangi bir Vakıfbank şubesine başvuru gerçekleştirerek değerlendirme sürecini başlatabilmektedir. Müşterilerin kredilerinin onay durumu ise banka geçmişlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle herhangi bir borcu bulunmayan, ödemeleri düzenli olan ve vergi borcu sıfır olan kişiler kredi kullanımını daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Vakıfbank konut kredisi başvurusu yapmak isteyen müşteriler için ekstra belgeler talep edilebilmektedir. Bu belgeler maaş bordrosu, gelir belgesi, satın alınacak olan evin tapusu, T.C kimlik numarasının bulunduğu kimlik fotokopisi gibi belgelerdir. Müşteriler bu belgeleri banka yetkililerine ibraz ettikten sonra değerlendirme süreci başlamakta ve ekspertizlerin biçmiş olduğu değerin yüzde yetmişi kadar tutar banka tarafından kredi olarak sunulmaktadır. Müşteriler evin yüzde 30’luk değerini gerçekleştirmiş oldukları birikimler karşılığında ödemek durumundadır. BDDK’nın yayınlamış olduğu son kararına göre KKB sorgulaması gerçekleştirilmekte ve müşterilerin kredilerinin oynanabilmesi için belli bir banka puanına sahip olmaları gerekmektedir. Banka puanına sahip olmayan kişiler için aylık gelirin net olabilmesi için daha farklı belgeler şubeler tarafından talep edilebilmektedir.

Yorum yapın