Vadeli Hesaplara Yüksek Faiz Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Parasını riske atmadan değerlendirmek isteyen müşterilerin son yıllarda en fazla başvurduğu yöntemlerd4en birisi de vadeli mevduat hesapları olmaktadır. Bankaların yatırılan paraya belirli bir miktar faiz vermesi sonucu olan mevduat hesapları, herhangi bir risk içermemektedir. Vade günleri 32 gün şeklinde belirlenmektedir. Herhangi bir vade şartı olmamaktadır. Hesaba yatırılan miktarın yatırılan ay faizi hesaplanmaktadır. Müşteri dilediği zaman hesabındaki parayı kullanabilmektedir. Yatırımcılar paralarını vadeli hesaplara yüksek faiz veren bankalara yönlendirerek, yüksek kazançlar sağlayabilir.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2018

 Banka  Mevduat faiz oranı 2018 (%) (TL)
 Fibabanka Kiraz Hesap  17,50
 Alternatif Bank E-Mevduat  14,50
 İNG Bank – e turuncu hesap  17,50
 Halkbank e-Mevduat  15,50
 Teb – Cepteteb Vadeli Hesap  17
 Denizbank Web Mevduat  16,50

Fibababanka Kiraz Hesabı

Banka en yüksek faiz oranı evren bankalar arasında yer almaktadır.2018 yılı itibari ile bankanın vadeli mevduat hesaplarına uygulamış olduğu faiz oranı yüzde 17,5 şeklinde olmaktadır. Vadeli mevduat hesabına yatırılabilecek en düşük ücret 2000 TL şeklinde olmaktadır. Hesaptaki ücret istenilen zaman nakit olarak kullanılabilmektedir.

A Bank

Bankanın vadeli mevduat hesabına uygulamış olduğu faiz oranı yüzde 14,5 seviyelerinde olmaktadır. E-vadeli hesabı açılarak işlemleri çevrimiçi şekilde yapabilirsiniz. Bankaya yatırılabilecek en düşün ücret 500 TL şeklinde olmaktadır.

İNG Bank

İNG Bank vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle yüzde 17,5 şeklinde ki faiz oranı ile birçok yatırımcı için çizip tekliflerle gelmektedir. Bankanın uygulayacağı faiz oranından faydalanabilmek için bankaya en az 250 TL para yatırmak gerekecektir. Yatırılan miktar istenildiği zaman kullanılabilecektir. Bankada kalan miktar belirtilen faiz oranı üstünden değerlendirilecektir.

Halk Bank E-Mevduat

100 TL yatırım işleminde bile vadeli mevduat hesabı açılabilecek banka, mevduat hesaplarına veriş olduğu faiz oranı ise yüzde 15,5 şeklinde olmaktadır. Bankadan istenilen zaman nakit kullanımı sağlanmaktadır. Kalan bakiye ise belirlenen faiz oranı üzerinden geliri tespit edilecektir.

TEB

Banka yüzde 17 faiz oranı ile vadeli hesaplara yüksek faiz veren bankalar arasında yer almaktadır. Minimum 150 TL para yatırma şartı koyan banka, nakit kullanımlarında faiz tespitini günlük yapmaktadır.

Deniz Bank

Banka mevduat hesaplarına yüzde 16,5 faiz uygulamaktadır. Bankaya yatırılabilecek minimum ücret ise 100 TL şeklinde olmaktadır.

Yorum yapın