Trabzon Limanı (TLMAN) borsada ilk gün %20 arttı

Geçtiğimiz hafta borsada işlem görmek için ön talep toplayan Trabzon Limanı İşletmeciliği (TLMAN) borsada ilk gün yüzde 20 artarak 18,60 TL ile günü kapattı.

Hisse geçen hafta 15,50 TL fiyatı ile ön talep toplamıştı. 18-19 Ocak’ta talepleri toplanan halka arzda Deniz Yatırım liderliğinde 29 aracı kurum görev aldı.

İşletme hakkına 2033 yılının sonuna kadar Albayrak Grubunun sahip olduğu liman bugün borsada gerçekleşen gong töreni ile işlem görmeye başladı.

Gong töreninde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 2018 yılının ilk halka arzı olan Trabzon Liman için törende bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

45 milyon dolar makine parkı yatırımı sayesinde limanın yıllık 4 milyon ton olan elleçleme kapasitesi, 10 milyon tona çıkmıştır dedi.

Halka arza sunulan toplam 6,3 milyon adet paya karşılık yurt içi bireysel yatırımcılardan 30,2 milyon adet ve yurt içi kurumsal yatırımcılardan 9,4 milyon adet olmak üzere toplam 39,6 milyon adet talep toplandı.

Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, “Toplam piyasa değerimiz bugün gerçekleştirdiğimiz halka arzla beraber 885 milyar liranın üzerinde gerçekleşiyor” dedi.

Yorum yapın