TEB Tüketici Kredisi Başvurusu Faiz Oranı Ve Başvuru Koşulları

İnsanların sınırsız olan ihtiyaçlarını karşılamak için bazen gelirleri yetmez. Bu durumda bankalara başvurarak kredi borçlanması yoluna giderler. İnsanların ticari amaçlar dışında, eğitim, beyaz eşya, tatil, elektronik ürün ve bunun gibi birçok mal ve hizmetin karşılığını ödemek için bankalardan temin ettikleri, başvuru esnasında belirlenmiş faiz oranlarına ve vade sürelerine göre ödemesi planlanan kredilere tüketici kredileri adı verilmektedir.

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası), tüketici kredisi almak isteyenler için çözüm önerileri sunan ve insanların ihtiyaçlarının karşılayan bankalardan biridir. Gerekli evrakları hazırlayarak, kredi başvurusunda bulunanlara 24 saat içinde tüketici kredisi kullandırır. TEB tüketici kredisi faizi, piyasa faiz oranlarındaki değişikliklerden etkilenmez ve kredi kullanımı süresince sabit kalır. TEB tüketici kredisi 36 aya kadar vade seçenekleri ile kullanılabilir.

TEB Tüketici Kredisi Gerekli Evraklar

TEB tüketici kredisi başvurusu yapıldığında, şubede kredi başvuru formu doldurulur. Bunun yanı sıra TEB tüketici kredisi gerekli evraklar listesine bakıldığında,;

 • nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
 • gelir belgesi
 • serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için de son 3 yıllık bilanço
 • vergi levhas
 • ticaret sicil gazetesi fotokopisi gereklidir.

Ücretli çalışanlar için maaş bordrosunun yanında şirket imza sirküleri de gereklidir. Bunların haricinde banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge talebinde bulunabilir. Banka eğer kefil isterse, kefilinde aynı belgeleri hazırlaması gereklidir.

TEB Tüketici Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB tüketici kredisi başvurusu çeşitli kanallardan yapılabilmektedir.

 • SMS ile kredi başvurusu yapmak için 4466 kısa mesaj servisine TC kimlik numarasını göndermek yeterlidir. Başvuru sonucu yine SMS ile bildirilmektedir.
 • Bunun yanı sıra, şubelerden, internet şubeden, mobil uygulamadan kolayca tüketici kredisi başvurusu yapılabilmektedir.
 • Ayrıca, 0 850 200 0 666 numaralı TEB müşteri hizmetleri numarasından kredi başvurusu yapılabilir.
 • Müşteri hizmetleri menüsünden kredi başvurusu alanından başvuru işlemi hızlı bir şekilde yapılabilir. Hatta müşteri temsilcisine bağlanılarak da kredi başvurusu yapılabilir. TEB müşterisi olanlar internet bankacılığı üzerinden giriş yaptıktan sonra, krediler n-menüsünden başvurusunu yapabilir. Bankada eksik evrak yok ise onay durumu hemen görüntülenir.
 • Emekli maaşını PTT şubelerinden alan emeklilere kolaylık sunmak için, PTT şubelerinden en fazla 30.000 TL’ye kadar tüketici kredisi başvurusu yapılabilir.

Ayrıca, CEPTETEB tüketici kredisi ile banka müşterileri ne kredi başvurusu sırasında, ne de kredi başvurusu onaylandıktan sonra şubeye gitmeden tüketici kredilerini kullanabilirler. Mobil uygulama üzerinden yapılan bu işlem ile 1.000 TL ile 30.000 TL arasında kredi başvurusunda bulunulabilir. Aylık en fazla 48 ay vade seçeneği olan bu kredi türünde kefil ve teminat istenmemektedir. Kredi taksitleri ise, internet şubesinden, ATM’lerden, CEPTETEB destek merkezinden ve mobil şubeden ödenebilmektedir. CEPTETEB müşterisi olmayanlar bile internet sitesi üzerinden kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi onaylandığı takdirde, banka danışmanları müşteriyi arayarak randevu talebinde bulunur ve müşterinin yanına kadar giderek evrakları imzalatarak krediyi kullandırabilirler.

TEB 20.000 TL 48 Ay Tüketici Kredisi

Tüketici kredisi kullanmaya karar verdikten sonra, bankaların faiz oranları ve masrafları arasında bir karşılaştırma yapmalısınız. Yapacağınız karşılaştırma işlemi sayesinde hangi banka daha uygun koşullarda kredi veriyor kolaylıkla öğrenmiş olacaksınız. Bankaya bireysel başvuru yapmadan önce mutlaka internet üzerinden araştırma yapın. Bu karşılaştırmayı yapıp TEB’den kredi kullanmaya karar verenler, TEB 20.000 48 ay tüketici kredisi başvurusunda bulunabilir. %1.77 faiz oranıyla kredi imkanı sağlayan banka gerekli koşulların sağlanması durumunda şubeye gitmeksizin kredinizi hesabınıza yatırabiliyor.

 • 20.000 TL için 48 ay vade seçeneği ile kredi kullanımında % 1,77 faiz oranı ve aylık 676,85 TL taksit ödemesi yapılarak tüketici kredisi kullanılır.
 • TEB tüketici kredisi kullanımında bir defaya mahsus olmak üzere 105 TL kredi tahsis ücreti ve 180 TL sigorta masrafı alınır.
 • Toplamda 31.812,01 TL geri ödeme yapılır.

Yorum yapın