TEB Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Kredi Şartları

Taşıt satın almak isteyen veya 2. El araçlardan birini kullanmak isteyen kişiler nakit sorunu ile karşı karşıya kaldıkları noktada bankalar ile iletişime geçmekte ve kredi kullanımı gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki pek çok banka ise taşıt kredisi seçenekleri ile müşterilerini memnun etmektedir. TEB ise Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. TEB taşıt kredisi kullanımı sağlamak isteyen müşteriler kısa bir süre içinde kredi başvurularını gerçekleştirmekte ve kredilerini de rahatlıkla kullanabilmektedir. Uygun faiz oranlarının yanı sıra ödeme planı seçenekleri de sunan TEB, hem 2. El hem de 0 KM araçlar için müşterilerine avantajlar sağlamaktadır. TEB şubelerinden başvuru yapabilen müşterilerin belli evrakları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

TEB Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

TEB taşıt kredisi için müşteriler uygun faiz oranları ve esnek ödeme planları ile karşı karşıya gelmektedir. TEB, %1.73 faiz oranı ile 48 aya kadar vadeli taşıt kredisi seçenekleri sunmaktadır. Müşteriler bu kredi seçeneği karşılığında 100.000 TL gibi bir kredi kullandığı takdirde 58.000 TL faiz ödemektedir. Aylık taksit tutarı ise 3.310,81 TL’dir. Müşteriler kısa vadeli ödeme planları aracılığı ile de kredi ödemelerini aylık olarak gerçekleştirebilmektedir. Uzun vadeli ödeme planları seçildiği takdirde aylık ödeme tutarları daha da düşmekte ve kullanıcılar da rahat bir dönemde ödemelerini sağlayabilmektedir.

TEB Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

TEB taşıt kredisi başvurusu için müşteriler belli belgeleri ibraz etmek durumundadır. Bu belgeler ise öncelikli olarak kimlik belgesidir. Kendi kimliği ile şubelerden şahsen başvuru yapan müşteriler banka yetkilileri tarafından talep edilen diğer belgeleri de yanlarında götürmek durumundadır. Aylık gelirin saptanabilmesi için gelir belgesi ya da maaş bordrosu, mutlaka talep edilen evraklar arasında yer almaktadır.

Banka yetkililerinin kredi başvurusunu girmesinin ardından değerlendirmeler Merkez Bankası’nca gerçekleştirilmekte ve kredi durumu ile alakalı genel müdürlüklere dönüş sağlanmaktadır. Proforma fatura, araç ruhsatı ve tapu gibi belgeler de yine mutlaka kredi başvurusu esnasında talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Kredi onaylandıktan sonra müşteriler araçları için nakitlerini kullanabilmektedir.

Yorum yapın