TEB Taşıt Kredisi Başvurusu

Eskiden lüks olan araçlar artık ihtiyaç olmuştur. Bu durumda herkes artık bir araç sahibi olmak için çabalıyor. Özellikle evde iki kişi çalışınca, ödeme konusunda bir sorun yaşamayacaklarını düşündüklerinden sıfır km araç alma eğilimi artıyor. Taşıt kredisi veren birçok banka, uygun koşullarda kredi kullandırarak, uygun ödeme şartları sunmaktadır. Birçok kişi bu bankaların düzenlediği cazip kampanyalar sayesinde araç sahibi oluyor.

Taşıt kredileri, aylık düzenli ödemelerle otomobil sahibi olmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştirmek için en ideal yöntemlerden biridir. Taşıt kredileri, 0 km araçlar ile 2. El araçlar için alım kolaylığı sağlayan kredilerdir. Sıfır km araç alımlarında, araç kredi kullanım süresi boyunca banka tarafından rehin ediliyor ve kefil istenmiyor.

2. El araç alımlarında ise en az 5 yaş şartı aranıyor, araç yine kredi kullanımı süresince rehin ediliyor ancak kefil isteniyor. TEB taşıt kredisi için istediği evrakların tesliminden sonra 24 saat içinde müşteriyi krediden yararlandırabiliyor. Taşıt kredileri bankalar arasında faiz oranları bakımından farklılıklar göstermektedir. TEB uygun koşullarda ve avantajlı ödeme koşullarıyla taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alıyor.

TEB Taşıt Kredisi Gerekli Evraklar

TEB taşıt kredisi almaya karar verenler bazı evrakları hazırlamaları gerekmektedir. TEB taşıt kredisi gerekli evraklar, bireysel taşıt kredisi almak için, nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi, gelir belgesi olarak maaş bordrosu ve şirketin imza sirküleri gereklidir. İşletme sahipleri ve serbest meslek sahipleri için vergi levhası, son 3 yıllık bilanço ve ticaret sicil gazetesi, alınacak araç sıfır km ise aracın proforma faturası, 2. el araç alınacaksa, alınacak olan aracın ruhsat fotokopisi gereklidir.

Ticari taşıt kredisi alacak olanlar, tüm bu saymış olduğumuz evraklara ek olarak, firma ortaklarının ve varsa kefillerinin nüfus cüzdan fotokopileri, son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu, güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleri gereklidir. Ayrıca, kullanılacak olan kredilerde tutar, 0 km araçlar için anahtar teslim fiyatının, 2. El araçlar için ise kasko bedelinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmının % 70’i, 100.000 TL’yi aşan kısmı için ise % 50 olarak uygulanır.

TEB Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB taşıt kredisi kullanabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak ve daha önceki kredi çalışmalarının ödemelerinin düzenli ve zamanında yapılmış olması gerekir. Kredi kullanacak olan kişinin gelirini resmi olarak belgeleyebilmesi gerekir. Sözlü beyanlar geçersizdir. Taşıt kredileri en fazla 48 ay olarak kullandırılır.

TEB taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce kullanılacak olan kredinin tutarı belirlenir. Bütçeye uygun aylık taksit tutarı ve toplam geri ödeme tutarı göz önüne alınarak en uygun vade seçeneği seçilir. Başvuru formundaki bilgiler doğru ve eksiksiz olarak doldurulur. Banka tarafından talep edilen evraklar bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edilir ve kredi sözleşmesi belirtilen süre içerisinde imzalanır. TEB taşıt kredisine internet üzerinden başvuru formu doldurularak başvurulabilir. Taşıt kredilerinde” benim arabam sigortası” yapılır. Bu sigorta, aracı ve bireyi kazalara karşı koruyan bir sigortadır. Araçtaki hasarların yanı sıra araçta bulunanları da kazalara karşı koruyan bir sigortadır.

TEB 50.000 TL 48 Ay Taşıt Kredisi

TEB taşıt kredisinin avantajlarından yararlanmak isteyenler için uygun koşullarda kredi sunmaktadır.

TEB 50.000 TL 48 ay taşıt kredisi için;

  • % 1,45 faiz oranı uygulanır
  • masraflar 250 TL’dir.
  • TEB taşıt kredisinin aylık taksit ödemeleri 1.545 TL
  • toplam geri ödeme 74.413 TL olarak hesaplanmıştır.

Alacağınız araç hazırsa ve araştırmanızı yaptıysanız sizin için en cazip banka TEB ise hemen başvurunuzu dilerseniz online olarak internet bankacılığından yaparak bir ön onaydan geçersiniz sonuç olumlu çıkarsa size en yakın TEB şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz. Bankaya giderken gerekli evrakları yanınızda götürmeyi unutmayın.

Yorum yapın