TEB Konut Kredisi Şartları Nedir?

Yepyeni bir eve taşınmak ve yeni bir ev satın almak isteyen kişiler banka kredileri aracılığı ile bu ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Türkiye’de konut kredisi kapsamında hizmet sunan pek çok banka bulunmaktadır. TEB konut kredisi seçenekleri sunan bankalar arasında ön planda yer almaktadır. Müşteriler kredi seçeneklerinden birini kullanarak nakit ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmekte ve yeni bir ev satın alabilmektedir. 120 aya kadar vadeli olan kredi seçenekleri sayesinde kira öder gibi ev sahibi olma şansı da müşterilere banka tarafından sunulmaktadır. Müşteriler kimlik fotokopileri ya da kimlik asılları ile herhangi bir TEB şubesine başvuruda bulunarak kredi kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

TEB konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler 100.000 TL kredi kullanımı sağladıkları takdirde yüzde 1.63 faiz oranından faydalanabilmektedir. Masraflar düşüldüğünde müşterilerin eline geçecek olan net tutar 98.118 TL’dir. Müşteriler 157.497 TL tutarını bankaya geri ödemek durumundadır. Yıllık akdi faiz oranı ise yüzde 19.56 olarak belirlenmiştir. Kredi tahsis ücreti ve vergi ücretleri kullanılan kredinin içerisinden düşülerek kalan tutar müşterilere teslim edilmektedir. Bu kredi aracılığı ile yeni bir ev sahibi olmak isteyen müşteriler hızlı bir şekilde şubeler aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilmekte ve nakitlerini rahatlıkla kullanabilmektedir.

TEB Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

TEB konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler öncelikli olarak kimlik belgelerini banka yetkililerine ibraz etmek durumundadır. TC kimlik numaralarının yazılı olduğu pasaportlar ya da ehliyetler de yine bu evraklarla aynı niteliği taşımaktadır. Müşterilerden aylık gelirlerini belgeleyebilmeleri adına maaş bordrosu ya da gelir belgesi gibi ekstra evraklar talep edilebilmektedir. Satın alınması düşünülen evin tapusu da banka yetkilileri tarafından talep edilmekte ve başvuru süreci tüm evraklar tamamlandıktan sonra gerçekleştirilmektedir. Banka kredisinin onaylanıp onaylanmayacağı kişilerin banka geçmişine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle müşterilerin herhangi bir vergi borcu, trafik cezası ya da icralık borcunun bulunmaması gerekmektedir. Mali durumlar göz önünde bulundurularak kredi başvurusu gerçekleştirilmeli ve banka yetkilileri tarafından sonucun iletilmesi beklenmelidir. Müşteriler en kısa süre içinde yetkililer tarafından bilgilendirilmektedir.

Yorum yapın