TEB Bayram Kredisi Başvurusu TEB Bayram Kredisi Faiz Oranları

Bayram zamanı geldiğinde her banka farklı bir bayram kampanyası fırsatı ile ön plana çıkmakta, kişiler de bu kampanyalar sayesinde nakit ihtiyaçlarını karşılama imkanı bulabilmektedir. TEB ise Türkiye’nin önde gelen bankalarının arasında yer almakta ve bayram kredi seçenekleri ile de müşterilerini sevindirmektedir. TEB bayram kredisi kapsamında müşteriler farklı noktalardan başvuru yapabilmekte ve nakit kullanımlarını da hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bayram kredisinin en büyük avantajı ise son derece düşük faiz oranları ile kullanıcıları karşılıyor olmasıdır. Bayram kredisi başvurusu için kişiler kısa mesaj gönderebilecekleri gibi şubelerden ya da internetten de başvuru işlemi gerçekleştirilmesi mümkündür.

TEB Bayram Kredisi Başvuru Süreci

TEB bayram kredisi kullanacak olan kişiler şubelerden başvuru yapacaklar ise kimlikleri ile şahsen başvuru yapmalıdır. Başvurunun ardından şube yetkilileri ise banka puanını değerlendirmekte ve bu değerlendirmeler neticesinde ek belge gereksinimi de duyabilmektedir. Bu belgelerin talep edilme amacı ise aylık net gelirin kanıtlanabilmesidir. Yetkililer şubelerden kredi girişi yaptıktan sonra genel müdürlükler tarafından değerlendirme yapılmakta ve bu değerlendirme sonucunda kredinin onaylanıp onaylanmayacağına karar verilmektedir.

TEB aracılığı ile bayram kredisinden faydalanmak isteyen kişiler için bir diğer alternatif ise mobil bankacılık ya da internet bankacılığıdır. Müşteriler bu kanallara TC kimlik numaralarını girdikten sonra onay vermekte ve başvuru sürecinde değerlendirme başlamaktadır. Müşterilerin başvuru sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğuna dair net bilgi ise kısa mesaj ile gönderilmektedir.

TEB Bayram Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

TEB bayram kredisi kapsamında müşteriler % 1.75 faiz oranından yararlanmaktadır. 48 ay vadeli olarak kullanılan bu kredi kapsamında en fazla 30.000 TL kredi kullanılabilmektedir. Müşteriler 48 ay yerine 36, 24 ya da 12 ay vade seçeneklerini de kullanarak ödeme planı talep edebilmektedir. Bu sayede çekilen kredinin üzerine eklenen toplam faiz de azalmakta ve kısa süre içinde kredi kapatılabilmektedir.

TEB, müşterilerine kredi verirken onlardan belli bir puan talep etmektedir. Kredilerin onaylanabilmesi için banka puanının en az 1400 olması gerekmektedir. Bu rakamın altında kalan müşteriler ise ek gelir belgeleyerek kredi kullanımını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Yorum yapın