Taksitli Kredi Kartı Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kredi kartı kullanıcılarının sayısına bakıldığı zaman, her geçen gün arttığı görülmektedir. Ancak, kredi kartı kullanıcılarını sayısının artmasının yanı sıra, kişi başına düşen kredi kartı sayısının da arttığı görülmektedir. Çünkü, tüketiciler yapacakları harcamaları daha avantajlı hale getirebilmek adına, farklı banka kredi kartlarına başvuru yaparak kullanım sağlamaktadır. Ancak, harcamalar bir süre sonra kontrol edilemediğinde, kişiler ekonomik açıdan büyük problemler ile karşılaşabilmektedir. Bundan dolayı da bankalar tarafından geliştirilen taksitli kredi kartı borç transferi işlemi devreye girmiş durumdadır.

Taksitli kredi kartı borç transferi, temelde kişilerin ellerinde bulunan kredi kartı sayısının kontrol edilmesi ve kart fazlalığının da ortadan kaldırılması adına geliştirilmiştir. Bu hizmet ile birlikte, kişiler kredi kartları borçlarını tek bir kredi kartında birleştirebilmekte ve bankalarının uygun gördüğü vade süreleri ile de taksitlendirebilmektedir.

Taksitli Kredi Kartı Borç Transferi Yapılan Bankalar Hangileridir?

Kişilerin taksitli kredi kartı borç transferi yapabilecekleri bankaların sayısı oldukça fazladır. Bu bankalar şu şekildedir.

 1. Yapı Kredi Bankası
 2. Akbank
 3. Vakıfbank
 4. Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 5. Şekerbank

Eğer mevcut kredi kartlarınızın sayısı bir hayli artmışsa, ödemekte zorlanıyorsanız ya da tek bir bankaya borçlu kalmak istiyorsanız, sizler de yukarıdaki bankalardan birisini tercih edebilirsiniz. Başvuru yapacak olan kişilerin ellerinde belirtmiş olduğumuz bankalardan bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Eğer mevcutta bir kredi kartınız yoksa da, bankaya önce kredi kartı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Taksitli Kredi Kartı Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Taksitli kredi kartı borç transferi yapmak isteyen kişilerin yukarıda da belirttiğimiz gibi, işlem yapılacak bankalara ait bir kredi kartına sahip olması gerekmektedir. Çünkü, yapılacak olan borç transferi, borç kapatma kredilerinden oldukça farklıdır. Belirtmiş olduğumuz hizmet doğrudan kredi kartı borçlarını kapsamakta ve söz konusu borcun da istenen kredi kartına transfer olmasını kapsamaktadır. Bundan dolayı, başvuruda bulunacak olan kişilerin öncesinde mevcut kartlarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Eğer belirtmiş olduğumuz bankalardan mevcut bir kredi kartınız varsa ve limiti de yüksekse, doğrudan diğer kredi kartı borçlarınızın transferi için bankanızla görüşmeye başlayabilirsiniz. Yapılacak olan transfer işleminde, kredi kartı limitiniz göz önünde bulundurulmaktadır. Yani, kredi kartınızın limiti 10 bin TL ise, diğer kredi kartı borçlarınızın transfer toplamı bu tutarı geçmeyecektir. Eğer kredi kartı borcunuzun toplamı kredi kartı limitinizin daha üzerinde ise, önce bankanızla görüşerek limit artış talebi vermeli, sonrasında işlemler için başvuruda bulunmalıdır.

Yapı Kredi Taksitli Kredi Kartı Borç Transferi

Taksitli kredi kartı borç transferi konusunda ilk ele alacağımız banka olan Yapı ve Kredi Bankası, diğer kredi kartlarınıza olan borçlarınızı World kartınıza transferi konusunda 12 aylık vade süresine kadar sizlere hizmet sunmaktadır. Bankaya yapacağınız kredi kartı borç transferi işlemlerinde, seçeceğiniz vade süresine bağlı olarak farklı faiz uygulaması bulunmaktadır. Buna göre, kişiler toplam borçlarını 6 ayda ödemek istediklerinde %1,84 9 ay vade seçimi yaptıklarında %1,84 ve 12 aylık vade seçimi yaptıklarında da %1,49 faiz oranı uygulaması bulunmaktadır. Borç transferi ile ilgili örnek hesaplama da şu şekildedir.

 • Toplam Borç: 1.000 TL
 • Vade Süresi: 12 Ay
 • Faiz Oranı: %1,49
 • Aylık Ödeme Miktarı: 92,50 TL
 • Toplam Ödeme: 1.110 TL

Akbank Taksitli Kredi Kartı Borç Transferi

Taksitli kredi kartı borç transferi yapmak isteyen kişilere 12 aya kadar vade seçeneği ile hizmet sunmakta olan Akbank, %1,84 oranında sabit faiz ile hizmet sunmaktadır. Kişilerin 200 TL ile 20 bin TL arasındaki toplam borçlarını transfer edebilecekleri bu hizmette, örnek hesaplama şu şekilde olacaktır.

 • Toplam Borç: 1.000 TL
 • Vade Süresi: 12 Ay
 • Faiz Oranı: %1,84
 • Aylık Ödeme Miktarı: 95,77 TL
 • Toplam Ödeme: 1.149,24 TL

Kişilerin diğer kredi kartına olan borçlarınız Axess kredi kartına transfer etmek istediklerinde karşılaşacakları örnek hesaplama tablosu bu şekildedir. Transfer işleminde her ne kadar faiz uygulanması kişiler açısından ön yargılara yol açıyor olsa da, bu işlemde uygulanan faizler aslında kişilere avantaj sağlamaktadır. Çünkü, aydan aya asgari tutar üzerinden ödeme yapan kişiler, bankanın alacağı faizden çok daha fazlasını bankaya ödeyecektir. Çünkü, kredi kartı borç ödeme işlemlerinde toplam dönem borcu değil de, asgari ödeme tutarı ödendiğinde, banka tarafından toplam borç üzerine bazı faiz uygulamaları bulunmaktadır.

Taksitli kredi kartı borç transferi yapmak isteyen ve Axess kredi kartı olan kişiler, banka şubelerinde, Akbank Direkt internet şubesi ya da Akbank Direkt mobil uygulaması üzerinden işlemlerini yapabilmektedir.

taksitli kredi kartı borç transferi
taksitli kredi kartı borç transferi

TEB Taksitli Kredi Kartı Borç Transferi

Geliştirdikleri kredi ve kredi kartı kampanyaları ile ön plana çıkan Türk Ekonomi Bankası, taksitli kredi kartı borç transferi konusunda da müşterilerine destek olmaktadır. Hem TEB hem de Cepte TEB müşterilerinin faydalanabileceği bu hizmet ile ilgili bankanın açıkladığı kampanya koşulları aşağıdaki gibidir.

 • Başvuru yapmak isteyen kişiler şubeler, internet ve mobil bankacılık üzerinden işlem sağlayabilecektir.
 • Borç transferi işlemi için en az 250 en fazla da 10 bin TL’lik transfer yapılabilmektedir.
 • Borç transferi için sabit faiz uygulaması bulunmakta ve tüm borçlar için vergiler hariç %1,84 faiz oranı uygulanmaktadır.
 • Transfere konu olan borç içerisinde taksit, nakit avans ya da tek çekim olan borçların tamamı dahil edilecektir. Borcun bir kısmı transfere konu olmayacaktır.

Bu koşullara göre başvuru yapacak kişiler için örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Borç Miktarı: 1.000 TL
 • Vade Süresi: 9 Ay
 • Faiz Oranı: %1i84
 • Aylık Taksit Miktarı: 121,50 TL
 • Toplam Ödeme Miktarı: 1.093,50 TL

TEB üzerinden yapacağınız taksitli kredi kartı borç transferi için örnek hesaplamamız da bu şekildedir.

Şekerbank Taksitli Kredi Kartı Borç Transferi

Taksitli kredi kartı borç transferi için birçok kişinin başvuruda bulunduğu Şekerbank, kişilere doğrudan bir kredi desteği sağlamakta ve borçlarını ödeyerek tek bir borç altına girmelerine yardımcı olmaktadır. Şekerbank şubeleri, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yapılacak olan başvurularda, kişilerin en fazla 100 bin TL’ye kadar olan kredi kartı borçları dikkate alınacak ve transfer işlemi sağlanacaktır. Ayrıca, kişiler yüksek tutarlı kredi kartı borç transferi yapmış olsa bile, 48 aya kadar uzatılmış vade sürelerinden faydalanarak borçlarını daha kolay bir şekilde ödeyebilmektedir.

Şekerbank tarafından sunulan bu hizmet için örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Borç Miktarı: 10 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Faiz Oranı: %2,09
 • Aylık Taksit: 360 TL
 • Tahsis Ücreti: 500 TL
 • Toplam Ödeme: 17 bin 280 TL

Şekerbank tarafından sunulan borç transfer hizmetinde örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Bu hizmet, özellikle kredi kartı borcu çok yüksek olan ve borcunu da daha uzun vadede kolayca ödemek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak, bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilere yeni bir kredi hizmeti verileceğinden dolayı hem müşteri limitinizin yeni bir krediye uygun olması hem de kredi notu ve banka sicili şartını eksiksiz olarak tamamlıyor olmanız gerekmektedir. Daha önce Şekerbank aracılığı ile kredi veya kredi kartı hizmeti almamış olan kişilerden gelir belgesi de talep edilebilmektedir.

Yorum yapın