Steem Coin Piyasası

Steem Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Steem Coin, başka bir simge ile aynı şekilde açık pazar üzerinden satın alınır ve satılır. İçerik alışverişinin diğer ucunda, Steemit platformu, içerik tüketicilere doğal olarak ve organik olarak okudukları içerikle etkileşime girmeye teşvik ediyor. Sitedeki en iyi içeriğin yanı sıra tartışmalara katkıda bulunan yorumcuların performansını artıran ve yardımcı olan kişilerin hepsi de platform tarafından ödüllendiriliyor. İçerik oluşturucuları müthiş bir içerik oluşturmak için çok çalışıyor ancak para kazanmanın tek yolu, reklamcılık, satış ortaklığı pazarlaması, önde gelen okuyucuları dönüşüm sarmalına sokmak ya da ücretli olmak için içeriklerinden yararlanmanın bir başka yoludur. Sosyal platformda reklamsız Steem kazanmak oldukça zorlu bir yolculuktur. Örneğin, reklam engellemesinin patlamasıyla dijital reklamcılık büyük oranda küçültülmüştür.2016 yılının sonunda, reklamları engelleyen yaklaşık 615 milyon cihaz vardı ve reklamları engelleyen insanların yüzdesi giderek artıyor.

Steem Coin Piyasa Değeri

Steem’in fiyatı genellikle her zaman düşer. İçerik yaratıcılarının ve editörlerin para kazanmalarına izin vermek için tasarlanmıştır ve Steemit platformu her gün yeni belirteçler oluşturur. Steemit platformu önemli ölçüde büyümeye devam ederse, fiyat artmalıdır. Bununla birlikte, arz ve “nakit çıkışı” kullanım durumundaki artışın doğal düşüş baskısına dikkat etmesi gerekiyor. Bu nedenle Steemit’in üç farklı para birimi türü (Steem, Steem Power, Steem Dollars) vardır. Her bir birim farklı amaçlar için tasarlanmıştır.

Steem’i Nereden Alabilirim?

Steem satın almak isterseniz, bunu birçok farklı satış noktasından birinden yapabilirsiniz. Belki de bazı Steem’i almanın en kolay yolu, zaten kullanıyor olabileceğiniz bir alışverişten yararlanmaktır. Bittrex, toplam Steem / BTC hacminin kabaca % 73’ü ile Steem’i alıp satmanın en popüler yolu gibi görünüyor.

Steem’i Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Steem Dolarının daha ucuz olmasına karşın, SBD’den STEEM’e dönüşümün 1: 1 olmadığı, ancak 1: 4’e benzediğini unutmayın. Bu nedenle aslında STEEM POWER’ınızı satın alarak yükseltmek daha ucuz bir işlem değildir. Dahası Steem Dolar’ı STEEM’e aktarmaya karar verdiğinizde STEEM hemen STEEM POWER’a çevrilirken işlemin gerçekleşmesi için 1 hafta beklemek zorunda kalacaksınız.

Yorum yapın