Status Coin Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim?

Status Coin Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim?

Status (SNT), bir tarayıcı, haberci ve ademi merkezi bir dünyaya açılan bir başka kripto para birimidir. Status dünyasına girmek için Ethereum blok zincirini kullanması dolayısıyla Ethereum kullanmak gerekmektedir. Öncelikle bir cüzdan oluşturmak, Ethereum alma işlemini gerçekleştirmek ve ardından Status Coin ’e ulaşmak gibi üç önemli noktası vardır.

MyEther Wallet cüzdan oluşturma

MyEther Wallet, Ethereum blok zincirinde Status dahil herhangi bir parayı saklayabilen bir cüzdandır.

Myetherwallet.com adresine gidin ve tahmin edilmesi zor ve sizin de unutmayacağınız bir şifre girin. Yeni Cüzdan Oluştur’a basın. ‘Keystore Dosya İndir’ seçeneğini tıklayın. Uyarıları okuduğunuzdan ve anladığınızdan emin olun. Bu dosyayı güvenli bir yere koymanız harici sabit sürücüye veya güvenli bir yere koyduğunuz USB sürücülerine kopyalamanız çok önemlidir.

Bunu yaptıktan sonra, bilgisayarınıza cüzdanınızı yükleyin. Şimdi cüzdanınıza güçlü, şifrelenmemiş bir özel anahtar verilecek. Asla özel anahtarınızı kimseye vermeyin. Anahtar deposu dosyanızı kaybederseniz (ör. Bilgisayarınız silinir veya hasar görürse) veya şifrenizi unutursanız, şifrelenmemiş gizli anahtarınızla hesabınıza son çare olarak erişebilirsiniz.

Donanım Cüzdanı Edinin

Donanım cüzdanları bir USB çubuk gibi bilgisayarınıza takın ve bir işe sahipsiniz – Durumunuz ile dış dünya arasında bir güvenlik duvarı olması. Ledger ve Trezor tarafından yapılan donanım cüzdanları, Status’un saklanmasını ve gönderilmesini destekler.

Cüzdanızdan İşlem Yapma

‘Keystore File’ seçeneğini seçin, ardından 2. adımda kaydettiğiniz anahtar deposu dosyasını yükleyin, ardından şifrenizi girin.İşiniz bittiğinde, açılan cüzdanınızı görmek için sayfanın aşağı ilerleyin. ‘Adresiniz’ etiketli uzun bir harf ve sayı dizisi göreceksiniz.

Bu kişisel cüzdan adresiniz ve Status paralarınızı gönderdiğiniz yerdir. Bu adresi kopyalayın. Şimdi, Ethereum’u satın alınacak ve böylece Status için değiş tokuş yapabileceksiniz. Kullanmak istediğiniz Ethereum değişimini seçin. Alışverişi seçin.

Coinbase en iyi değiş tokuş yapabileceğiniz borsalardan biridir. Banka kartı ve kredi kartlarını ve banka havalelerini kabul eder. Başlangıçta satın alma limitleri düşük olabilir, kullanımla birlikte artar. Kimlik doğrulaması gerekiyor. Ethereum’u buradan alabilir ardından Status Coin ‘e çevirebilirsiniz. Ya da Ethereum’unuz varsa diğer adıma geçip Status alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın