Slip Nedir? Banka Kartıyla Yapılan Alışverişlerde Slip Verilir Mi?

Slip Nedir? Kredi Kartında Slip Ne Anlama Gelir?

Slip nedir? sorusunu soran binlerce insana destek olması maksadıyla detayları bol bol içeren bir içerik hazırladık. Günümüzde o kadar fazla alışkanlık bir anda değişiyor ki, ödeme alışkanlıklarının sabit bir şekilde kalması neredeyse imkansız. Günümüzde ekonomik araçlarda teknolojile bağlı olarak şekilde değiştiriyor ve bu şartlara bizler uyum sağlamak zorunda kalıyoruz. Kredi kartlarının birincil olarak yer aldığı ödeme seçenekleri arasında birçok yeni kavram kelime varlıklarımız arasında dahil edildi. Kredi kartıyla yapılan bir alışveriş sonrasında, sizlere işletmecinin POS cihazından alarak verdiği harcama detaylarını içeren minik kağıda Slip adı verilmektedir. Bu kağıt sizlerin bir ürünü kredi kartı veya banka kartıyla aldığınızı belirtmektedir. Slip, banka kartı gibi ön ödemesiz veya limitsiz kredi kartlarında da verilmektedir. Kısacası bankadan alınan her kartlar POS cihazlarından yapılan alışverişlerde işletmeci tarafından size Slip verilmesi gerekmektedir. Bu bir noktada ürünün sahiplik ve alım belgesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Slip Üzerinde Hangi Bilgiler Yer Alır?

Slip üzerinde yer alan bilgiler aslına bakılırsa oldukça net verilerdir. Harcamanın tutarı başta olmak üzere harcamanın yapılış aşamasında kullanılan tüm veriler bu kağıtta yazmaktadır. Ayrıca POS cihazında işlem yapan aracı bankanın logosu ve kağıdın sahiplik bildirgesi olan arka bandrolü de yine slip bünyesinde yer almaktadır. Bunların yanı sıra, ödeme yapan kartın sahibinin adı da yine ilgili kağıtta yazmaktadır. Slipte kartın kullanımını ifade eden tarih, saat ve yer gibi unsurlar da yer alabilir. Bunların tamamın slip kağıdınızı yakından inceleyerek elde edebilirsiniz. Slip üzerinde yer alan bilgiler arasında en önemli olanı da kartın işlem gördüğü işletmenin bilgileridir. İşletme bilgileri sizlerin ilgili kart ile nereden alışveriş yaptığını kanıtlamak maksadıyla kullanılmaktadır. Ayrıca bu kağıtta yazan işletme bilgileri tamamen yasal ve kayıt altında sağlanmaktadır.

Slip Fatura Değil, Fiş Yerine Geçebilir!

Kredi kartıyla alınan ürünün fişi yukarıda detaylı olarak anlattığımız slip olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok işletme iade veya işletme kaynaklı sorunların açıklanmasında bu kağıtları yani satın alımı gösteren slipleri talep etmektedir. Bu nedenle atmamaya özen gösteriniz.

Yorum yapın