Sigortasız Kredi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Sigortasız Kredi Verir?

Milyonlarca kişi, farklı ihtiyaçlarından dolayı kredi talebine sahiptir. Kamu bankaları ve özel banklalar konumunda bulunan bankalar tarafından başlıca sunulan kredi modelleri; ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve araç kredisidir. Müşterilerin isteklerine bağlı olacak şekilde oluşturulan kredilerin her biri, kullanım açısından farklı beklentileri karşılar. Bankalar, kredi ürünlerini kullanmak isteyen müşterileri için belirli belgeleri talep edebilmektedir. Kredi kullanımında en çok talep edilen evrakların başında sigorta gelir. Bankaların bir güvence türü olarak sigortayı göz önünde bulunduruyor olması, sigortasız kredi almak isteyenler için krediye olumsuz bakış açısı kazandırabilir. Sigortasız kredi çekmek için ekstra arayış içerisine giren vatandaşların, borçları zaman içerisinde ödenemez duruma gelebilmektedir. Bankaların genel olarak sigorta istemelerinin temel nedeni, kredi müşterilerinin aldıkları krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceklerinin garanti altına alınmasıdır.

Sigortanın olması demek, bireylerin düzenli bir işte çalıştıkları anlamına geldiğinden olduğundan dolayı, bankalar tarafından sigorta olup olmadığı sıklıkla kontrol edilir. Bankalardan sigortasız kredi almak, belirli kriterler doğrultusunda gerçekleştirilebilir. En çok talep edilen şartlardan birinin nasıl karşılanabileceği konusunda bilgi sahibi olunmasıyla beraber, aktif olarak sigorta olmadan kolaylıkla kredi tekliflerinden yararlanabilme ayrıcalığı oluşur. Kredi ihtiyaçlarının her zaman oluşabilmesi durumuna karşı olarak, kredi kullanımının beklentiler doğrultusunda karşılanabilmesi mümkündür.

Sigortasız Kredi Alma Yolları

Sigortası olmayanlar için kredi almanın çeşitli yolları bulunur. Bankalar tarafından, kredinin geri ödenebileceğine dair sigorta yerine farklı güvencelerin verildiğinin görülmesi sayesinde, müşterilere kredi sunulabilmektedir. Sigortasız kredi alma yolları olarak en çok kullanılan yolların tercih edilmesi, talep edilen nakde en kısa süre içerisinde ulaşabilme avantajını beraberinde getirir. Bankaya sunulacak olan güvencenin belgelenebilir olması en önemli detaydır. Kredi için talep edilen tutarın ne kadar olduğuna bağlı olacak şekilde, sigortasız kredi alınabilmesi olanağı bulunur. Kredilerin tamamı, nakit ihtiyacının net şekilde karşılanabilmesine yönelik olarak oluşturulduğu gibi; müşteriden müşteriye farklı üst limitlere çekilebilmektedir. Sigortasız kredi alma yolları ile farklı ihtiyaçlar için doğan nakit ihtiyaçlarının kolaylıkla karşılanabilmesi olanağı mevcuttur.

Mal Varlığı

Sigortasız kredi nasıl alınır? sorusuna sahip olanlar için kayıtlı mal varlıkları banka gözünde önem taşır. Kredi kullanımını sağlayabilecek olan belgelenebilir durumdaki mal varlığı sayesinde, sigortası olmayanlar için mal ipoteği karşılığında kredi sağlanabilmektedir. Ev, arsa veya araç gibi varlıklarının tamamı kredi alabilmek için kullanılabilir durumdadır. Bireysel müşterilere yönelik olarak sağlanan, mal varlığı durumuna yönelik olarak kredi alma avantajının öncesinde, belirlenecek olan ipotek değeri ekspertiz çalışmalarıyla tespit edilir. Bir veya birden fazla varlığın, kredi karşılığında ipotek gösterilebilmesinde biçilen ekspertiz fiyatına göre, talep edilen kredinin üst limiti belirlenir. Müşteriler tarafından, mevcut nakit ihtiyacı seviyesinde kredi alabilme olanağı bu sayede mümkündür. Sigortasız kredi almak isteyenler için, bankalara belgelenebilir mal varlığı karşılığında alınabilecek kredide, faiz oranları banka şartlarına göre değişebilir.

Emeklilik Durumu

Aktif olarak çalışır durumda olmayanlar için kredi alabilmeye olanak tanıyan özel şartlardan biri emeklilik durumudur. Emekliler, düzenli olarak maaş alıyor olduklarından dolayı ekstra sigorta ihtiyacı bankalar tarafından aranmamaktadır. Sigortasız kredi almak için avantaj sağlayan durumlardan olan emeklilik, bankalar tarafından kabul edilmektedir. Emekliler için bazı bankalar tarafından çalışma durumu göz ardı edildiği gibi aynı zamanda belirli tutara kadar faiz alınmadan kredi ayrıcalığı da tanınmaktadır. Emekli maaşları, kredinin talep edildiği bankaya yatırılan müşteriler özellikle çok daha büyük avantajlara sahip olabilmektedirler. Talep edilen kredi tutarı, maaş müşterisi olan emekliler için standartların üzerine çıkabilir.

Kiradan Düzenli Gelir

Sigortasız kredi nasıl alınır? diye merak edenler için kiradan düzenli gelir elde edilip edilmediği durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Sigortasız kredi alabilmeye olanak sağlayan kira geliri, bankaya belgelenebilir şekilde kira kontratı ile gösterilebilmektedir. Ev hanımlarının kredi çekmek için kullanabilecekleri yöntemlerden biri olan kiradan düzenli gelir elde edilmesi durumunda, bankadan çekilen kredinin geri ödenebileceğine dair bilgi sağlanmış olur. Sigortasız olarak kredi çekebilmede en çok başvurulan yöntemlerden biri olmasıyla, kiradan elde edilen düzenli gelire doğru orantılı olacak şekilde kredi tutarının banka tarafından üst limit belirlemesi yapılır. Kira kontratına ek olarak banka özelinde ekstra belge talep edilebilir.

Kefil

Sigortasız olanlar için kredi alınabilmesinde bankalar tarafından değerlendirme sağlanabilmesinde kefil aranabilmektedir. Sigortalı ve düzenli gelire sahip olanların kefil olarak gösterilmesi şartıyla beraber, sigortasız kredi almak kolaylaşır. Kefil gösterilen bireyin gelir durumuna ve sigorta durumuna yönelik olarak banka tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda, talep edilen kredinin şartları belirlenir. Kefil göstererek sigortasız kredi alma olanağını sunan bankalar, gereklilikleri yerine getiren herkese esnek seviyede nakit sağlarlar.

Kredi Notu

Genel itibariyle kredi tekliflerinden yararlanmak isteyenler için ilk olarak kredi notuna bakılır. Kredi notu değerlendirmesi, banka gözünde sahip olunan güvenilirlik derecesini belirler. Sigortasız kredi nasıl alınır? sorusuna sahip olanlar için, yüksek kredi notu puanına sahip olunması durumunda sigortaya gerek kalmaksızın krediden yararlanabilme avantajı bulunur. Sigortası belirli bir süre boyunca devam etmiş ve kredi notu yüksek seviyede olanlar için, sigortasız kredi alma ayrıcalığı bankalar tarafından sağlanır. Kredi notu derecesinin çok iyi olarak değerlendirilen müşteriler için farklı ayrıcalıklı teklifler de bankalar tarafından sunulabilmektedir.

sigortasız kredi

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Sigortası olmayanlara farklı şartlar altında kredi sunan bankalar, günümüzde çok daha fazla sayıdadır. Kredi olanaklarında yaşanan gelişmeler doğrultusunda fark yaratan sonuçların alınabilmesinde rol oynayan bankalar sayesinde, talep edilen nakit miktarına ulaşabilmek kolaylaşmıştır. Sigortası kredi veren bankalar olarak özel kategori altında toplanabilecek olan bankalarda; limitler, vadeler ve faiz oranları değişkenlik gösterir.

Halkbank

Devlet desteğiyle varlığını devam ettiren bankalardan biri olan Halkbank; farklı ihtiyaçlara yönelik olarak oluşturduğu kredi teklifleriyle beraber müşterilerini karşılar. Faiz oranlarının tüm kredi seçeneklerinde makul seviyede tutuluyor olması sayesinde, geri ödemede kolaylık sunar. Halkbank, sigortasız kredi alabilmeyi sunan bankalar arasında yer alır. Kredi finansmanı oluşturmada sigorta olmadan müşterilerine hizmet vermesinin yanı sıra tahsis ücreti olmadan da işlem yapabilmeyi mümkün kılar. Halkbank sigortasız kredi; kefil, taşınmaz mal varlığı ve düzenli gelir gösterenler için alınabilir durumdadır.

Ziraat Bankası

Devlet bankası olan Ziraat Bankası, herkes için talep edilen nakit tutarının karşılanabilmesi için hizmet vermektedir. Mevcut kredi paketlerinin haricinde, kredi kullanmak isteyenlere özel olarak oluşturulan bireysel kredilerden de yararlanabilme olanağını sağlamaktadır. Köklü geçmişe sahip olması ve tamamen vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik olarak kredi imkanlarını sunması sayesinde, sigortasız kredi ihtiyacı olanlara da hizmet verir. Kredi için gerçekleştirilen başvurudan sonraki aşamada, Ziraat Bankası tarafından bireysel teminat gösterilmesi istenir. Teminatın bankaya iletilmesi sayesinde sigortasız kredi müşteriye teslim edilmektedir. Kredi kullanımında 48 aya kadar uzanabilen vade seçenekleri sayesinde, sigortasız kredi alanlar için kolay ödeme planı oluşturulabilmesi ayrıcalığı da mevcuttur.

Denizbank

Bankalar arasında en hızlı gelişim gösteren marka değerlerinden birine sahip olan Denizbank, aktif müşterilerine ek olarak yeni müşterilere özel olarak da yüksek düzeyli avantajları sunar. Sigortasız hangi bankalar kredi verir? Şeklinde soruya sahip olanlar için tercih edilebilecek ilk seçeneklerin başında gelir. İhtiyaç duyulan nakit tutarı için sigortasız kredi alma olanağını sağlıyor olmasıyla, herkes için kendi şartları doğrultusunda talepleri karşılar. Standart üst limitin biraz daha altında sunulan sigortasız kredi için başvurunun ardından Denizbank tarafından geri dönüşün sağlanma süresi farklılık gösterir. Ön başvurunun ardından onay alan müşteriler için, sigorta şartının yerini dolduracak olan teminatın gösterilmesi sayesinde talep edilen kredi miktarı hazırlanır.

Odeabank

Sigorta olmadan kredi almak isteyenler için hizmet veren özel bankalar arasında Odeabank da yer alır. Odeabank, sunduğu avantajlı kredilerle popülerlik kazanmış bir marka olmasıyla beraber sigortasız kredi alabilme olanağını da sunar. Banka tarafından bireysel tüketiciler tarafından yapılan kredi başvurusunun değerlendirilmesi genel olarak kredi notuna göre gerçekleştirilir. Odeabank’ın faiz oranları standart seviyede sunuluyor olmasıyla beraber, sigortasız kredi talebinde bulunanlara yönelik olarak; talep edilen tutara göre faiz oranında değişkenlik yaşanabilir. Maliyet tablosunun hazırlanması ve sigortasız kredi alacak olan müşterinin maliyet oranlarını onaylaması sayesinde nakit ihtiyacı karşılanır. Odeabank, sigortasız kolay kredi alabilme ayrıcalığı sayesinde, aktif olarak sigortası bulunmayanların ilk tercihleri arasında yer alır.

Yapı Kredi

Sigortasız kredi almak için banka tercihi yapacak olanların alternatifleri arasında Yapı Kredi’de yer almaktadır. Yapı Kredi, sigortası olmayan fakat kredi tekliflerinden yararlanmak isteyen müşterilerine özel şartlar sunarak kredi verebilmektedir. Sigorta olmadan kredi almak isteyenler, Yapı Kredi’ye bir teminat göstererek kredi tekliflerinden ekstra şarta gerek kalmadan yararlanabilme olanağına sahipler. Yeterli mevduat tutarının teminat gösterilmesi, düzenli gelir varsa kontrat gösterilmesi gibi bir teminat gösterilmesi sayesinde Yapı Kredi’den sigortasız kredi alınabilmesi mümkündür. Kredi talebi sırasında gösterilecek olan teminat sayesinde, kredinin özel olarak düzenlenebilmesi ve geri ödeme planının oluşturulabilmesi olanağı bulunur.

QNB Finansbank

QNB Finansbank, faiz oranlarında avantajlı kredileri sunan bankalar arasında yer alır. Kredi geri ödemelerinde 3 aylık erteleme yapabilme olanağına ek olarak 48 aylık vade oranına da sahiptir. QNB Finansbank çatısı altında sigortasız kredi fırsatının sunulması, kredi almak isteyenler için önemli ayrıcalıkları da beraberinde getirir. Sigortası olmayan bireysel müşteriler, kredi ürünlerine yapacakları başvurunun ardından kısa süre içerisinde QNB Finansbank’tan yanıt alabilirler. Sigortası bulunmayanlar için kefil gösterilmesi şartıyla talep edilen nakit sağlanır.

TEB

Türkiye’de bankacılık sektörünün çeşitlilik açısından en önemli farklarını yaratan bankalar arasında bulunan TEB, gerekli koşulları sağlayanlara sigortasız kredi avantajını sağlamaktadır. Bireysel olarak yapılacak başvuru sayesinde, bireysel nakit ihtiyaçları doğrultusunda sigortası olmayanlara yönelik olarak krediyi sağlıyor olmasıyla büyük bir fark yaratır. Sigortalı olmayan bireyler için sunduğu kredi seçeneklerinde kredi notu ilk olarak değerlendirme kriteri olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusundan önceki dönemde sigortalı olanlar ve kredi puanı çok iyi durumda olanlar için aktif durum sigortasız gözüküyor olsa da kolaylıkla TEB kredilerinden yararlanabilme olanağı bulunur. Sigortasız vatandaşlar için kredi sunan TEB’in yarattığı ayrıcalıkla beraber, hazır kredilerden yararlanılabileceği gibi ihtiyaç tutarı kadar özel şartlarda kredi paketi de oluşturulabilmektedir.

Garanti Bankası

Bireysel olarak sosyal güvenceyi temsil eden sigortanın olmaması, kredi alabilmek için Garanti Bankası tarafından engel olarak görülmemektedir. Garanti tarafından sunulan kredi tekliflerinde, sigortasız kredi talebinde bulunan müşterilerin taşıması gereken şartları yerine getirmeleri yeterlidir. Garanti Bankası, hesabına her ay düzenli para girişi olan banka müşteriler için sigortası kredi alabilme olanağını sunar. Vadeli veya vadesiz hesaplarında yüklü para bulunduran müşteriler için de Garanti tarafından sigortasız kredi alabilme olanağı sağlanır.

İş Bankası

İş Bankası, sağladığı kredi teklifleriyle her dönemin en çok tercih edilen bankaları arasında yer almaktadır. İş Bankası sigortasız kredi alabilme olanağını beraberinde getirir. Pek çok kredi ürününde sigorta şartını arıyor olsa da, talep edilen krediye yönelik olarak özel gereklilikleri karşılar durumda olan müşteriler için sigortasız kredi sunmaktadır. Teminat ve kefil şartları, İş Bankası’ndan sigorta olmadan krediden yararlanabilmeyi beraberinde getiren şartlar arasında bulunmaktadır. Geri ödemelerde herhangi bir sorun yaşanmaması adına güvence oluşturulmasını talep edilen İş Bankası, avantajlı kredi olanaklarına sahiptir.

Vakıfbank

Sigortasız kredi başvurusu yapılabilecek olan bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Vakıfbank tarafından kredi çekmek isteyenler için pek çok özel kredi ürününün tasarlanmış olmasıyla beraber, en iyi tekliflerin elde edilebilmesi olanağı bulunur. Sigortasız kredi nasıl alınır? şeklinde soruya sahip olanlar için Vakıfbank, özel teklifiyle sigorta şartına gerek kalmadan kredi sunar. Taşınmaz mülkü olanlar için, mülkün teminat gösterilmesi sayesinde ihtiyaç duyulan kredi tutarından yararlanabilme olanağı söz konusudur. Gayrimenkul sahibi olanlara yönelik olarak sunulan kredide, üst limit standart kredi tutarından harici olarak özel seviyede ayarlanabilir.

sigortasız kredi

Sigortasız Krediye Hangi Kanallar Üzerinden Başvuru Yapılabilir?

Sigortasız kredi başvurusu yapmak isteyenler için, bankalar tarafından farklı başvuru kanalları sunulmaktadır. Kolay başvuru yöntemlerinin sağlanıyor olması sayesinde, hayatın her anında kolaylıkla kredi tercihlerinde faydalanabilme olanağı bulunur. Modern dünyanın şartlarına uygun olarak geliştirilen kredi başvuru yöntemlerinden, istenilen herhangi birinden sigortasız kredi için başvuru kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Şubeler

Sigortasız kredi başvurusu gerçekleştirmek isteyenler için banka şubeleri de kullanılabilir. Bireysel olarak müşteri temsilcisiyle yapılacak görüşmelerin ardından sigortasız kredi hakkında bankanın sunduğu özel tekliflerin alınabilmesi olanağı bulunduğu gibi aynı zamanda sigortasız başvuru için gerekli şartların değerlendirilmesi de sağlanabilir. Sigortasız kredi almak için bankanın şartları müşterilere sunularak, onay verilmesi durumunda işlemler şubeler üzerinden başlatılabilir.

İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı, günümüzde her banka tarafından aktif olarak kullanılır. Sigortasız kredi kullanmak isteyenler için internete bağlı olunan her noktadan erişim sağlanabilir durumdaki internet bankacılığı, oldukça kapsamlıdır. Bilgisayar veya akıllı cihazlardan giriş yapılabilecek internet bankacılığı, banka müşterileri tarafından kullanılabilir. Bankada hesabı bulunan kullanıcılara verilen bilgiler sayesinde internet bankacılığının kullanılmaya başlayabilir olması sayesinde, mobil uygulamadan veya internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilir. Sigortasız kredi almak isteyenlere yönelik başvuru kanallarından biri olan internet bankacılığı, en kısa süre içerisinde kredinin onay alıp almadığının görülebilmesi olanağını da beraberinde getirir.

ATM

Banka ATM’leri, pratik şekilde sigortasız kredi alabilmek için kullanılabilecek başvuru yöntemlerinden biridir. Banka müşterilerinin kartlarını ATM’lere okutmalarının ardından gelen ekran üzerinden sigortasız olarak ön başvuruyu kolaylıkla yapabilmeleri olanağı bulunur. Kredi almak isteyen banka müşterilerine yönelik tercih edilebilecek kolay yöntemlerden biridir.

SMS

Telefonlardan SMS gönderilmesi yöntemiyle beraber, bankaların sunduğu kredi tekliflerinden yararlanabilme ayrıcalığı bulunur. SMS yöntemi, bulunulan her noktadan kolaylıkla gerçekleştirilebildiğinden dolayı en çok kullanılan başvuru kanallarından biri durumundandır. Her banka, kendi SMS bilgilerini özel olarak belirler. Genel olarak TC kimlik numarasını mesaj içeriği olarak girmek ve dört haneli banka SMS numarasına girilmesi sayesinde SMS başvurusu gerçekleştirilir. Tercih edilecek olan bankaya göre SMS içeriği ve gönderilecek olan numara değişebilmektedir.

Sigortasız kredi alabilme olanağını sağlayan kanallar, banka tarafından belirlenen özelliklerine göre ön başvuru veya asıl başvuru kanalı olarak değerlendirilebilmekte olup; onay veya ret sonucunu belirlerler.

Yorum yapın