Sigortasız Kişilere Kredi Sunan Bankalar

Yeni kanunlar gelse de ülkemizde sigortasız personel çalışmaya devam etmektedir. Sigortası bulunmayan kişiler kredi çekmek istemektedir. Bankalar bu problemleri bilmekte ve sigortasız kişilere kredi konusunda hizmet sunmaktadır. Sigortası bulunmayan kişilere kredi vermek son derece zordur. Bankalar kredi verecekleri kişilere sigorta primlerini incelemektedir. Düzenli olarak maaş aldıklarını belgeleyecek olan kişiler kolayca kredi başvurusu yapabilmektedir. Bankalarda yeterli oranlarda biriken paranızın olması durumunda bankalar kolay kredi sunmaktadır. Ev sahibiyseniz ve daireniz kirada bulunması durumunda kredi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bankalardan kolayca kredi çekebilmeniz bankayla olan iletişiminize bağlı değişebilmektedir. Sigortasız çalışacak insanlara kredi veren bankalar bu koşullara dikkat etmesi gerekir. Sigortalı olarak geçmiş zamanlarda çalışmış bankadan kredi geçmişiniz bulunuyorsa banka geçmiş kayıtları incelemektedir. Bankalar sigortası yer almayan kişilere 20.000 TL’ ye kadar kredi imkanı vermektedir.

Bankalar Hangi Kriteri İstiyor

Bankalar evde ek iş yapan bayanlara da kredi imkanı verebilmektedir. Size ait bankaya gösterebileceğiniz eviniz ya da üzerinize kayıtlı değeri malınız bulunuyorsa sigortasız kişilere kredi veren bankalar üzerinden kredi imkanlarına erişebilirsiniz. Kirada eviniz bulunuyorsa sizde bankalar üzerinden kira gelirlerinizi göstererek kredi çekebilirsiniz. Kefilsiz ve gelir belgesi bulunmayan insanlarda kredi istemektedir. Bankalar tüketici kredisi konusunda başvuran kişilere genel olarak olumlu yanıt vermektedir. Bankalar müşterilerin 6 aylık sigorta priminin yatırılmasına bakmaktadır. Sigortalı şekilde çalışmayan kişilerin kredi çekmesi daha zor olmaktadır. Bununla beraber farklı ihtiyaç kredisi ya da tüketici kredisini çekebilmek için sigortalı şekilde çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sigortasız olarak çalışan insanlara kredi veren bankalar sayesinde düzenli kredi alabilirsiniz. Hesaplarınız içerisinde yeterli oranlarda par bulunuyorsa bankalar bu anlamda sizlere artık kefilsiz ve sigortasız kredi verilmektedir.

Sigortasız Kredi Veren Bankaların Listesi

  • Halkbankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • ING Bankası
  • İş Bankası
  • Finansbank
  • Deniz Bank

Sigorta şartı yer almadan en uygun kriterleri sağlamanız gerekir. Üst tarafta yer alan bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalara banka kredi notunuzu yükselterek kolayca kredi çekme imkanına erişebilirsiniz. Düzenli geliri bulunan ya da banka kredi notu bulunan tanıdıklarınızı kefil göstererek sigorta olmadan kolayca kredi çekebilirsiniz. Banka üzerinden emekliler, memurlar ya da şirket sahipleri kefil gösterebilir kredi çekebilirsiniz. Sizde eşinizi, anne ya da babanızın gelir belgelerini de göstererek sorumluluklarını üstlenirseniz başvurarak kredi çekme talebinde bulunabilirsiniz. Günümüzde sigortasız olarak çalışan insanlar bu uygulamalardan yararlanarak kredi çekebilmektedir. Bu bankalar sayesinde daha kolay kredi imkanına erişebilirsiniz.

Yorum yapın