Senetle Altın Satışı Nedir? Senetle Altın Nasıl Alınır?

Maddi problemler kimi zaman içinden çıkılmaz bir hal almakta ve insanları çözüm bulmakta zorlanmaktadır. Özellikle bankalardan kredi alma imkanı olmayan kredi notu düşükler ya da sicili bozuk kişiler bu konuda çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Ancak banka kredileri dışında çözüm sunan daha başka yerler de mevcut olmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çeken ve de  en çok talep görenlerden biri de senetle altın veren kuyumculardır. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda Senetle Altın Nasıl Alınır? bundan bahsedeceğiz. Çünkü senetle altın almak içine düşünülen maddi sıkıntılardan kurtulmanın yollarından biri olmaktadır.

Eğer sizde şehirde yaşıyor ve de maddi sıkıntılarınızı senetle altın alarak çözmek istiyorsanız aşağıda belirtilmekte olan detaylar size fayda sağlayacaktır.

Senetle Altın Satışı Nerelerde Yapılır?

Tıpkı banka kredisi gibi aydan aya ödeme yapma imkanı sunmakta olan bu borç para yönteminden faydalanmak için yapacağınız ilk şey bulunduğunuz şehirde senetle altın satan kuyumculara ulaşmaktır. Bu işlem sizin için çok da zor olmayacaktır. Çünkü piyasada senetle altın satışı yapan yerlerin sayısı son derece fazla olmaktadır. İlk olarak kendi mahallenizde ya da çevrenizde ufak bir araştırma yaparak işe başlamalısınız. Eğer bu şekilde senetle altın satan kişilere ulaşamazsanız kuyumcuların yoğun olduğu bölgelere giderek şansınızı denemelisiniz. Bunun için size tavsiyemiz şehir merkezlerinde bulunankuyumcular çarşısına giderek senetle altın satan kuyumcuları araştırmanızdır.

Senetle Altın Nasıl Alınır?

Kendinize hizmet verecek bir yer tespit ettiğiniz zaman bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken  olay komisyon uygulamasıdır. Çünkü senetle altın verenler bu işi belli bir komisyon karşılığında yapmaktadır. Bu oran da genel olarak yüzde on ile yüzde yirmi aralığında farklılık göstermektedir. söz gelimi 10 bin Türk Lirası tutarındaki altını yüzde on komisyon ile aldığınız zaman ödemeniz 11 bin Türk Lirası olacaktır. Bu sistemi bankalara ödediğiniz faizler gibi düşünebilirsiniz.

Ancak kimi kuyumcular son derece yüksek tutarlarda komisyonlar talep etmektedir. Bu yerler aslında çok da iyi niyetli olmayıp başka amaçları bulunan kuyumculardır. Bu sebepten dolayı makul oranların dışında komisyon talep edenlerden mümkün olduğunca uzak durarak yaşanacak sıkıntıları en aza indirebilirsiniz. 

Yorum yapın