İnternetin En Güvenli Ödeme Yöntemi Sanal Kartlar ve Özellikleri!

Sanal kart kavramı günümüzün ön ödemeli kartları ile birlikte ortaya çıkmıştır. Ön ödemeli kartlar arasında özellikle gençler tarafından yakinen tanının İninal kart, içerisinde para varken harcama yaptıran ve E-Ticaret dostu olan basit bir karttır. Sanal kart ise bunun fiziki boyutunun olmadığı bir ortamdan gelmektedir. Sanal kartlar ve özellikleri başlıca şu şekilde sıralanabilir:

  • Limiti siz belirlersiniz,
  • İçerisine nakit para göndermeden harcama yaptırmaz,
  • İçerisinde para yoksa kredi kartınızın limitinden yemez,
  • Fiziki olarak bu kartı elinize alamazsınız sanal ortamdadır,
  • Bu kartın üzerinde CVC ve diğer tüm E-Ticaret harcamalarında gerekli unsurlar yer almaktadır.
  • Kartınızın güvenliği %100 sağlanmakla birlikte banka sorumluluğu altındadır.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur? Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart oluşturma noktasında oldukça kolay bir süreç sizleri beklemektedir. Sanal kartlar, bankaların mobil ve internet şubeleri üzerinden rahatlıkla oluşturulabilen kartlardır. Bu kartların oluşturulması için internet veya mobil bankacılık hizmetleri üzerinden KARTLAR > SANAL KARTLAR menüsüne erişmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında sizlere ait sanal kartlar liste halinde sunulur. Eğer ki, sanal kartınız yoksa sağ veya sol, üst veya alt köşede “+” veya “sanal kart oluştur” seçeneği bulunur. Kartı oluşturduktan sonra kartınızın harcama hakkı “SIFIR” TL olarak tanımlanmaktadır. Sanal karta para yükleme işlemi için yine aynı ekrandan vadesiz hesabınızı kullanarak para aktarabilirsiniz.

Sanal Kart İle Paranız Daima Güvende!

İnternetten güvenli alışveriş yaptıran kredi kartı olarak bilinen sanal kartlar, tamamen kişilerin sorumluluğu altında bankalar tarafından muhafaza edilen yapılardır. Sanal kartınızla işlem yapmak istediğiniz içerisine koyduğunuz parayı zaman aşımlı olarak planlayabilirsin. İnternette alışveriş yaptıktan sonra dilersen sistem kartında kalan parayı direkt olarak kredi kartına yükleyecektir. Bu sayede sanal kartının içerisinde kalan güvende olurken, kredi kartının da limiti yükselecektir. Sanal kartların bilgilerini ele geçirerek gerçek hesabınızdan para çekilmesi veya işlem yapılması olasılığı yoktur. Sanal kartlar ve özellikleri oldukça sade ve yeterlidir. Bu noktada bankalardan alacağınız sanal kartlardan ötürü hiçbir güvenlik sorunu yaşamayacağınızı sizlere garanti edebiliriz. Sanal kart kullanımı için bankanızın telefon numarasından, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın