QNB Finansbank Paran Hazır Nedir? QNB Finansbank hazır kredi Nasıl Kullanılır?

Hem bireysel hem de ticari banka müşterilerinin özellikle kredi başvuruları sırasında çokça tercih etmiş olduğu QNB Finansbank, yıl içerisinde onlarca farklı kredi paketi ile destek olmaya devam etmektedir. Dönem dönem çeşitli kredi kampanyaları ile daha uygun koşullardan kişilere kredi kolaylığı sağlayan banka, aynı zamanda acil ihtiyaçlar sırasında kişilerin vakit kaybetmemesi adına, kişiye özel hazır kredi limiti de belirlemektedir. Kişiler QNB Finansbank mobil uygulamasına girdikleri zaman, Paran Hazır menüsüne giriş yaptıklarında, kendileri için belirlenen hazır kredi limitlerini kolay bir şekilde görüntüleyebilecektir. QNB Finansbank hazır kredi özelliğinin en güzel yanı ise, kişiye özel olarak hazırlanan limitin tek seferde kullanım zorunluluğunun olmamasıdır. Yani, adınıza onaylanmış bir kredi limitiniz varsa, bunu ihtiyacınız olduğu dönemlerde, ihtiyacınız olan tutarlarda kullanabiliyor, kalanı da daha sonra kullanabiliyorsunuz.

QNB Finansbank hazır kredi takibi, yukarıda da belirttiğimiz gibi bankanın mobil bankacılık uygulamasından ya da internet bankacılığı hesabı üzerinden doğrudan takip edilebilmektedir. Kişiye özel bir kredi teklifi olarak da açıklayabileceğimiz bu hizmette, kişilere aynı zamanda kısa mesaj ile de bilgilendirmeler yapılmaktadır. Yani, adınıza onaylanmış bir hazır kredi limitiniz olduğu zaman, doğrudan sizlere banka tarafından bir kısa mesaj gönderilecek ve ne kadarlık bir kredinin sizlere kullanıma açıldığı bildirilecektir. Ancak, gönderilen bu kısa mesajda, hangi faiz oranından kredi kullanabileceğinizden ziyade, kaç aya kadar vadelendirebileceğinizden sizlere söz edilecektir. Kredi faiz oranları konusunda ise, doğrudan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden hesaplama yapmanız gerekecektir.

QNB Finansbank tarafından sunulan hazır kredi tekliflerinde, zaman zaman kişiye özel kredi faiz oranları da sunulabilmektedir. Bundan dolayı, bankanın genel olarak sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranları sizler için aynen geçerli olmayacaktır. Bunun için, adınıza onaylı bir hazır kredi olduğunda, doğrudan mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden detaylara ulaşabilirsiniz.

QNB Finansbank hazır kredi limitiniz, sadece ihtiyaç kredisi alanında sizlere sunulmaktadır. Bilindiği gibi ihtiyaç kredileri, sizlerin 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları için sunulmaktadır. Bundan dolayı da bireysel banka müşterilerinin faydalanabileceği üst kredi limitinin 50 bin TL’yi aşmayacağının bilinmesinde fayda vardır.

QNB Finansbank Hazır Kredi Özellikleri

QNB Finansbank hazır kredi hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin, bankada bir ek hesap açtırması gerekmektedir. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden anında başvurusunu yapabileceğiniz ek hesap üzerinden, sizlere belirli aralıklar ile kredi teklifleri sunulacaktır. Banka tarafından bankacılık geçmişiniz ve gelir durumunuz göz önünde bulundurularak hazırlanacak bu kredi teklifinde, diğer detaylar ise şu şekildedir.

 • Hazır kredi kullanabilmek adına, kişilerin vadesiz mevduat hesaplarına bağlı olarak bir ek hesap açtırması gerekmektedir.
 • Hazır kredi, sizlerin ek hesabı üzerine tanımlanmakta ve normal şartlar taksit imkanı sunulmamasına rağmen, hazır kredide ek hesabınız üzerinden çekeceğiniz tutarları 48 aya kadar taksitlendirmenize olanak sağlanmaktadır.
 • Hazır kredi kullanımı sonrasında kredinizi 2 aydan 48 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz.
 • Hazır kredi limitinizi tek seferde kullanma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Örneğin; banka tarafından sizlere tanımlanan 50 bin TL değerinde hazır kredi bulundunu varsayalım. Sizler bu limit üzerinden 30 bin TL değerinde bir kredi kullanabilir ve kalan 20 bin TL’lik tutarı da daha sonra kullanabilirsiniz. Aynı anda 50 bin TL’ye kadar birden fazla kredi kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız her hazır kredi, doğrudan hazır kredi limitini üzerinden düşecektir.

QNB Finansbank hazır kredi kullanımı hakkında kişilerin bilmesi gereken en önemli detaylar yukarıdaki gibidir.

QNB Finansbank hazır kredi
QNB Finansbank hazır kredi

QNB Finansbank Hazır Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank hazır kredi hizmetinden faydalanmak ve acil nakit ihtiyacı ortaya çıktığında, banka şubesine gitmekle vakit kaybetmek istemeyen kişilerin, başvuru işlemleri için izlemesi gereken yollar şu şekildedir.

 • Başvurunuzu size en yakın QNB Finansbank şubesinden ya da ATM noktasından yapabilirsiniz. Aynı zamanda çağrı merkezi üzerinden de anlık olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • Daha hızlı bir şekilde başvuru yapmak isteyen kişiler ise, doğrudan QNB Finansbank mobil bankacılık uygulamasından ya da internet bankacılığı üzerinden hazır kredi başvurusunda bulunabilecektir.
 • Mobil uygulama üzerinden başvuru yapacak olan kişiler, sırasıyla Krediler, Ek Hesap ve Hazır Kredi menülerini takip etmelidir.

QNB Finansbank hazır kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için, başvuru kanalları yukarıdaki gibidir.

QNB Finansbank Hazır Krediden Kimler Faydalanabilir?

QNB Finansbank hazır kredi hizmetinden faydalanmak için az önce de belirttiğimiz gibi, kişilerin vadesiz mevduat hesaplarına bağlı bir ek hesaplarının olması gerekmektedir. Ek hesabı bulunmayan kişiler başvuru yapacağında ise, doğrudan kredi notları, banka sicilleri ve diğer bankalardaki limit boşlukları dikkate alınacaktır. Eğer bu incelemeler sonucunda herhangi bir sorun ortaya çıkmazsa, banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, ek hesap açılışı doğrudan yapılacaktır. Ancak, ek hesap açılışlarında zaman zaman istisnalar uygulanabilmektedir. Özellikle, daha önce banka ile vadesiz hesap dışında çalışmamış olan kişiler yani herhangi bir kredi ya da kredi kartı kullanmayan kişilerden, son 3 aydır sigortalı olarak çalışıyor olma şartı ile gelir belgesi şartı aranabilmektedir. Bundan dolayı başvuru yapmadan önce kişilerin bu hususları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

QNB Finansbank Hazır Kredi Hesaplama

QNB Finansbank hazır kredi kullanımı yapacak ya da başvuruda bulunacaklar için örnek hesaplama şu şekildedir.

 • Kredi Miktarı: 15 bin TL
 • Vade Süresi: 36 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %2,02
 • Aylık Taksit: 629,30 TL
 • Hayat Sigortası: 210 TL

Hazır kredi kullanımında örnek hesaplama yukarıdaki gibidir. Kişiler bu koşullarda kredi kullandığında, bankaya 36 ay sonucunda 22 bin 655 TL ödeme yapmış olacaktır.

Yorum yapın