QNB Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

Kredi kartları, günlük hayatımızda alışveriş, fatura ve diğer ihtiyaçlarımız da taksitli bir şekilde ödememizi sağlayan bir banka ürünüdür. Ayrıca kredi kartları nakit ihtiyacı olduğunda da belli bir yüzde alarak nakit ihtiyacımızı da karşılamaktadır. Bazı bankalar kredi notu ve yüksek gelirli kişilere kredi kartı verirken, QNB Finansbank ise kredi notu uygun olup sabit bir gelire sahip olan her müşterisine kredi kartı hizmeti vermektedir.

Fakat kredi kartını bilinçli olarak kullanabilen sayısı az olduğu gibi QNB Finansbank bu tür durumlarda müşterilerini uyarmasına rağmen devam edenlere avantajları tersine çevirerek müşterileri zor durumda bırakabilmektedir. Bu tarz durumlarda ise müşteriler kredi kartları iptal edilir bazı durumlarda ise müşteriler kendi istek ve doğrultusunda kredi kartı iptali için başvuru da bulunmak zorunda kalabilmektedir. Genelde zor durumda olup ödeyemeyeceklerini ya da kredi kartlarını kaybeden müşteriler olduğu zaman bu durumlarda kredi kartı iptali meydana gelebilmektedir.

Adım Adım QNB Finansbank Kredi Kartı İptali

Bu işlemi sadece QNB Finansbank müşterilerinin kredi kartları çalındığı zaman ya da kaybettiği zaman verdiği ihbar üzerine yapılan işlemdir. Eğer bu iki durum oldu ise mutlaka QNB Finansbank çağrı merkezi aranmalı ya da direk olarak bankaya gidilip müşteri hizmetleri ile görüşülmelidir.

Kredi kartı iptali için ilk olarak yapılacak şey QNB Finansbank çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetlerine bildirmek olacaktır. Bunun için 0850 222 09 00 numarayı aramanız ve görüşmeniz yeterli olacaktır. Sıra bekleyeceğinizi düşünüyorsanız sakın düşünmeyin. Çünkü QNB Finansbank çağrı merkezinde kredi kartı iptalinde çalıntı ya da kaybetme konusunda müşterilerine öncelik vererek sıranın önüne geçmenizi sağlamaktadır. Bunun için çağrı merkezine bağlanır bağlanmaz kredi kartı çalındığını belirtmeniz sizi anında müşteri temsilcisine aktaracaktır.

İkinci olarak QNB Finansbank mobil ya da internet bankacılığını kullanarak da hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için internet bankacılık hesabınıza giriş yaptıktan sonra menü kısmından Kredi Kartı seçeneğine tıklanmalıdır. Bu sayede görebileceğiniz üzere Kredi Kartı İptal sekmesi bulunmaktadır. Bu seçenek sayesinde çağrı merkezinden daha hızlı bir şekilde kredi kart iptalinde bulunabilirsiniz. İçiniz rahat etmesi açısından kontrol için çağrı merkezine bağlanarak müşteri temsilcisinden onay alabilirsiniz.

QNB Finansbank kredi kartı iptali işlemlerinden sonra kartınız tamamen iptal edilmektedir. Ya da mevcut olarak kullandığınız kredi kartınız bir süreliğine iptal edilecektir. Bu sayede QNB Finansbank’tan yeni bir kredi kartı tahsil edebilir ve yeni CVV kodu içeren kredi kartınız kapınıza kadar birkaç gün içerisinde kurye ile getirilebilmektedir.

Adım Adım QNB Finansbank Kredi Kartı Kapatma

QNB Finansbank kredi kartını kapatmak isteyen müşteriler bir daha kullanmamak şartı ile öncelik olarak kredi kart hesabı kapatılması gerekmektedir. Bir daha kullanmak istemediğiniz bu QNB Finansbank kredi kartınızın ilk önce tüm borçlarını ödeyerek temizlemelisiniz. Taksitli olarak yaptığınız harcamaları da kapatmanız gerekmektedir. Aksi halde ileride QNB Finansbank ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden tüm borçları ve taksitli yaptığınız alışverişlerin hepsini kapatmak zorundasınız.

Eğer tüm borçları silmeye maddi gücünüz yok ise QNB Finansbank iki farklı seçenek ile müşterilerine biraz kolaylık sunabilmektedir. Ödemek için Tüketici Kredisi adlı kredi çekilerek tüm borçlar silinebilir. Ya da en kolay yolu bir diğer banka ile çalıştığınız kredi kartınız ile tüm borçları ödeyebilirsiniz.

Tüm borçlar silindikten sonra tekrar çağrı merkezine bağlanarak kredi kartınızı kapatmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Birkaç işlemden sonra kredi kart hesabınızın kapanması onaylanır ve tamamen kapatılır.

Yorum yapın