PTT Kargo Takip Sorgulama PTT Kargom Nerede?

Türkiye’de kargo işlemleri için kurulan onlarca firma olmasına rağmen, hızlı, ekonomik ve de her şeyden önce güvenilir bulunmasından dolayı tercih edilen PTT, Türkiye’nin dört bir yanına kargolarınızı sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktadır. Türkiye genelinde her il ve ilçede bulunan PTT şubeleri üzerinden kişiler işlem sağlayabilirken, birçok kargo firmasına göre de daha uygun fiyatlar kişilere sunulmaktadır. Kaliteli hizmeti daha ekonomik bir şekilde elde etmek isteyen kişilere, PTT tarafından sunulan hizmetlere baktığımız zaman ise, kargo işlemleri sonrasında da destek verildiğini görebiliriz. Bunun en güzel örneği ise, PTT kargo takip işlemleridir.

PTT kargo takip işlemleri ile birlikte, sizler nerede olursanız olun, internet üzerinden kargonuzun durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kargoyu PTT şubelerinize verdikten sonra sizlere teslim edilen takip numarası ile dilediğiniz zaman bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

PTT Kargo Takip İşlemleri

PTT kargom nerede diye merak eden kişilerin, yukarıda da belirttiğimiz gibi doğrudan PTT’nin internet sitesine giriş yapması ve kendilerine verilmiş olan kargo takip numarası yani barkod numarası ile sorgulama yapmaları gerekmektedir. Barkod numarası doğrudan kargoyu gönderen kişiye bandrol şeklinde teslim edilmektedir. Bundan dolayı, barkod numarasını kargoyu sizlere gönderen kişilerden talep edebilir ve internet üzerinden de sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

PTT kargo takip
PTT kargo takip

PTT kargo takip işlemleri için PTT’nin internet sitesine giriş yaptığınız zaman, Gönderi Takip şeklinde oluşturulan butona tıkladığınız zaman, karşınıza yukarıdaki görseldeki gibi bir ekran çıkacaktır. Burada yapacağınız işlem oldukça basittir. Öncelikli olarak sizen istenen barkod numarasını eksiksiz bir şekilde tuşlamalısınız. Ardından da hemen alt kısımda yer alan Güvenlik Kodu kısmını tuşlamalısınız. Sonrasında ise Sorgula butonuna tıkladığınız zaman, kargonuzun ne zaman yola çıkarıldığını, şuan nerede olduğu, ne zaman teslim edileceği ya da tahmini teslimat süresini detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, dağıtıma çıkan kargolarınızı da aynı ekran üzerinden sorgulayabilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT kargo takip işlemleriniz için yapmanız gerekenler yukarıdaki gibidir. Bununla birlikte, PTT’nin müşteri hizmetleri olan 444 1 788 numarası üzerinden de kesintisiz bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri için arayacağınız 444 1 788 telefon numarası ile birlikte, yapacağınız işlemler için hangi tuşlamaları yapacağınızı da şu şekilde belirtebiliriz.

  • Yurtiçi kargolarınızın sorgulamasını yapmak için sırasıyla 2, 1, 1 tuşlamalarını yapmalısınız.
  • Yurtdışı ve Turpex gönderilerinizin sorgulamasını yapmak için sırasıyla 2, 1 ve 2 tuşlamalarını yapmalısınız.
  • Yurtiçi kargo ya da kurye gönderilerinizin adresten alınmasını sağlamak için sırasıyla 2, 2 ve 1 tuşlamalarını yapmalısınız.
  • Kargolama işlemleri hakkındaki tüm detaylı bilgileri almak için sırasıyla 3 ve 1 tuşlamalarını yapmalısınız.
  • PTT hizmetleri hakkında bilgi almak için yapmanız gereken tuşlamalar ise sırasıyla 8 ve 1 şeklindedir.

PTT kargo takip işlemlerini de yapabileceğiniz müşteri hizmetleri üzerinden, tüm kargo işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilmek adına, yapmanız gereken tuşlamalar bu şekildedir.

Yorum yapın