Peşinatsız Sıfır Araba Kredisi Veren Banka Var Mı?

Peşinatsız Sıfır Araba Kredisi Almak Mümkün Mü?

Peşinatsız sıfır araba kredisi almak isteyen binlerce insan bulunuyor. Bundan iki sene önce hem kurların düşük olması, hem de talebin yoğun olması nedeniyle araç satıcıları çok daha uygun şartlar altında kredi verebiliyordu. Bu noktada söz konusu olan araç satıcıları markaların danışmanları veya şube görevlileridir. Örnek vermek gerekirse, Fiat şubelerinde peşinatlı olarak araç alanlara kredi verilmektedir. Yine Koç Finans bünyesinde kurulan 2. el araba platformunda da kişilere peşin ödeme yapılması durumunda taksitle kredi verilmektedir. Peşinatsız araba almak için ne yazık ki herkes çok geç kaldı. Günümüz şartlarında peşinat olmaksızın araç sahibi olmak neredeyse imkânsız. Bu satıcıların hemen hepsi ortalama aracın çeyreği kadar ödemeyi peşin istiyorlar. İlerleyen ekonomik şartlar nedeniyle sıfır peşinatla araç almak neredeyse hayal oldu diyebiliriz.

Peşinatlı Araç Kredileri Ne Durumda?

Peşinatlı araç kredisi çekmek isteyenler, yani ufak bir birikimi olup üzerine gitmek isteyenler ise durumun faiz tarafından darbe yiyor. Günümüzde bankalar başta olmak üzere hemen her kuruluş faiz oranlarında ciddi zamlara gitmiş durumda. Basit bir araba markasının kredisi bile şu anda bankalarla yaraşır faiz oranlarına sahip. Kısacası sıfır araba almak veya ikinci el araba almak için bir yola çıkarken peşinatı ne kadar fazla tutarsanız o kadar çıkarlı olursunuz. Peşinatla araba almak konusunda ne yazık ki en kötü dönemlerden birini ülkecek yaşıyoruz. Kredi faizlerinde ve döviz kurlarında yaşanacak düşüler ile birlikte bu sektöründe rahatlaması tahmin ediliyor.

Araba Almak İçin Beklemeli Mi?

Araba almak için doğru zaman mı sorusunu soranlar için oldukça net bir şekilde “hayır” cevabını verebiliriz. Araba almak için bekleyin desek bile bu durumunda daha da kötüye gittiği bir Türkiye senaryosunda sizlerin daha da çok zarar görmesine neden olacaktır. Bu nedenle peşinat oranınız fazlaysa her ne olursa olsun değerinden kaybetmeyecek araçları satın alabilirsiniz. Bu sayede ekonomik anlamda meydana gelen büyük dalgalanmalar bile size zarar vermeyecektir. Bu tabi her araç için geçerli olmayabilir.

“Peşinatsız Sıfır Araba Kredisi Veren Banka Var Mı?” üzerine bir yorum

Yorum yapın