Paraf Esnaf Kart Nedir? Paraf Esnaf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu bankası olarak bilinen ve her türlü bankacılık ihtiyacında kişilerin ilk olarak araştırmaya aldığı Halkbank, 2018 yılında esnaflara yönelik geliştirdiği kampanyalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumdadır. Esnaflar için hem düşük hem de yüksek tutarlı nakit ihtiyaçlara uygun koşullardan kredi imkanı sağlamakta olan Halkbank, bununla birlikte Paraf esnaf kredi kartı ismini verdikleri hizmetle de, kredi kartına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor. Bankanın sunmuş olduğu bu hizmet, sadece esnaflara yönelik sunulmakta ve esnaf sanatkarlar için birçok yeniliği de beraberinde getirmiş durumdadır.

Paraf Esnaf Kredi Kartı Nedir?

Paraf esnaf kredi kartı, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara özel olarak geliştirilmiş, ticari segment olan bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı ile birlikte, esnaf ve sanatkarlarımızın kredi kartlarına olan bakış açısı bir hayli değişecek gibi görünmektedir. Çünkü bu kredi kartı ile birlikte, esnaflarımızın mal ya da hizmet alımlarında, toplam bedel vadelendirilip taksitlendirilebilmektedir. Bununla birlikte, kredi kartı üzerinden çek ve senet işlemlerinizi gerçekleştirebilecek, nakit akışınızın kontrolünü de çok daha kolay bir şekilde sağlamış olacaksınız.

Paraf esnaf kredi kartı ile birlikte, esnaflarımızın nakit akışlarını kontrol etmeleri ve finansal hayatlarının düzene girmesi amaçlanırken bir yandan da onlara özel teklif ve kampanyalar hazırlanmaktadır. Yapılan kampanyalar ile birlikte, kişiler harcamalarından tasarruf elde ederken, bir yandan da ödeme kolaylığı elde etmiş olmaktadır. Ayrıca, Paraf esnaf kredi kartı ile birlikte yapılan tüm harcamalardan kişiler Paraf Para kazanabiliyor, kazandıkları bu puanları da doğrudan alışverişlerinde nakit yerine kullanabiliyorlar.

Halkbank tarafından yine esnaflara yönelik sunulan Dost Hesap hizmeti, geliştirilen bu kredi kartı ile birleştirilmiş durumdadır. Özellikle nakit ihtiyacı ortaya çıktığı zaman kişilerin limitlerinin yeterli olmadığı durumda, kredi kartları ile Dost Hesaplar birleştirilebilmektedir. Bu işlem sonrasında ise, kişiler ATM noktalarını kullanarak anında nakit çekimi yapabilmektedir.

Paraf esnaf kredi kartı
Paraf esnaf kredi kartı

Paraf Esnaf Kart Özellikleri Nelerdir?

Paraf esnaf kredi kartı, doğrudan ticari özellikte sunulduğundan dolayı bireylerin özellikle yüksek tutarlı alışverişlerini daha uygun hale getirmeyi amaçlamaktadır. Örneğin gıda ya da akaryakıt konusunda kişiler yüksek tutarlı alışverişler yapıyorsa, bu kredi kartı ile birlikte birçok avantajı elde etmiş olacaktır. Çünkü, Halkbank tarafından yılın her döneminde yenilenen ve geçerliliği süren onlarca kampanya bulunmakta ve bu kampanyalar ile birlikte de kişilere destek olunmaktadır.

2018 yılı itibari ile geçerli olan kampanyalar ve bu kampanyaların kişilere sağladığı avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Ticari özellikte bir kredi kartı olmasından dolayı, Paraf esnaf kredi kartı ile birlikte, esnaflarımıza yüksek limitler sağlanmaktadır. Şuan Halkbank tarafından belirlenen sınırlara göre, söz konusu kredi kartında 50 bin TL’ye kadar limit belirlenebilmektedir.
  • Kişiler kredi kartları ile birlikte harcamaların yanı sıra nakit kontrolü yapabilmekte, çek ve senet ödemelerini de zaman kaybetmeden gerçekleştirebilmektedir.
  • Şuan 2018 Ağustos ayının sonuna kadar gıda ve akaryakıt sektöründe yapılacak olan alışverişler için bazı özel kampanyalar düzenlenmektedir. Buna göre, kişilerin kredi kartlarını kullanarak yapacakları tüm gıda ve akaryakıt alışverişlerinde, peşin harcamaların ücretsiz bir şekilde taksitlendirilebilmesi mümkündür. Kişiler akaryakıt ve gıda alışverişlerini en az 100 TL ve en fazla da 50 bin TL olacak şekilde ayarlamaları gerekmektedir. Bu harcamalar için peşin fiyatına ve masrafsız 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
  • Bireylerin gıda ve akaryakıt harcamalarını taksitlendirebilmeleri için cep telefonlarından tek bir kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır. Bunun için TAKSİT yazıp 3404 numarasına kısa mesaj gönderilmesi yeterli olacaktır.

Paraf Esnaf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Paraf esnaf kredi kartı başvurusunda bulunacak olan kişilerin, Halkbank üzerinden bir ticari banka hesaplarının bulunması gerekmektedir. Ticari özellikte bir kredi kartı olmasından dolayı bireytlerin bu şartı kesinlikle taşıyor olması gerekmektedir. Eğer bankada ticari bir hesap yoksa, doğrudan banka şubelerinden hesap açılışı yapılması da mümkündür. Bu şartı tamamlayan kişiler aşağıda belirteceğimiz banka kanalları üzerinden başvurularını Halkbank’a iletmeleri mümkündür.

  • Size en yakın Halkbank şubeleri
  • 0850 222 04 01 Esnaf ve KOBİ Dialog
  • Halkbank mobil uygulama
  • Halkbank internet bankacılığı

Eğer siz değerli esnaflar, Paraf esnaf kredi kartı avantajlarından faydalanmak isterseniz, yukarıda belirttiğimiz yollardan başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

Yorum yapın