Para Kazanmak İstiyorum Ne Yapabilirim?

Kişiler hayatlarının büyük bir kısmında maddi açıdan daha iyi koşullara sahip olmak için neler yapabileceklerini düşünmekle gelmektedir. Çünkü, maddi açıdan kişiler ne kadar iyi konuma gelirse gelsin, aylık gelirleri arttıkça onların ihtiyaçları da giderek artacaktır. Bunun nedeni ise oldukça basittir. Kişiler maddi açıdan daha iyi bir konuma geldikleri zaman, harcama alanları her ne kadar aynı olursa olsun, harcadıkları miktarlarda artış olacaktır. Bu da aynı ürüne daha fazla para ödemesi ile kişileri ilerleyen süreçte daha farklı bir problemin eşiğine getirecektir. İşte bu durumlarda nasıl para kazanırım şeklinde araştırmalar yapıldığını da söyleyebiliriz.

Nasıl para kazanırım konusunda kişilerin karşısına çıkacak belki yüzlerce alternatif vardır. Ancak, hangi yöntemin kişiler için daha kolay ve hızlı bir şekilde gelir sağlayacağı, yine kişilerin kendinde gizlidir. Çünkü, günümüzde iş olanakları her ne kadar kısıtlı olarak görünse de, alternatif sektörlere yöneldiğiniz zaman aslında o kadar çok personel açığı olduğunu göreceksiniz ki, bu durum sizi fazlasıyla şaşırtacak. İşte bu durumlarda kişilerin kısa sürede para kazanacakları bir yöntem bulabilmeleri için araştıracakları ana sektörleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Evde ek iş
  2. İnternet üzerinden para kazanmak
  3. Sosyal medyadan para kazanmak
  4. Ticaret yaparak para kazanmak
  5. Gizli müşteri olarak para kazanmak
  6. Satış danışmanlığı yaparak para kazanmak
  7. Blog sitesi açarak para kazanmak
  8. Özel ders vererek para kazanmak

Kişilerin kısa sürede para kazanmasını sağlayacak olan sektörler en genel hali ile yukarıdaki gibidir. Her alanda kişilerin nasıl bir adım atması gerektiği, yapacağı işlerde kolaylık elde edebilmek için de neler yapması gerektiğini şu şekilde sıralayabiliriz.

Evde Ek İş Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

nasıl para kazanırım
Para Kazanmak İstiyorum Ne Yapabilirim?

Evde ek iş, özellikle son 2 ve 3 yıl içerisinde büyük şehirlerde çok popüler hale gelmiş bir sektördür. Nasıl para kazanırım diyen kişilerin büyük bir çoğunluğunun hali hazırda bir işi olduğundan dolayı genellikle ek işe yönelmektedirler. Ancak, gün içerisinde çıktıkları işten zaten yorgun ayrıldıkları için herhangi bir kuruma giderek çalışmak onlar için zor olmaktadır. İşte bu durumdan dolayı birçok firma kişilerin evde küçük çaplı da olsa çalışabilmeleri, hem kişilere bir gelir kaynağı oluşturmak hem de kendi firmalarının maliyetlerini düşürebilmek için bu şekilde iş sunmaktadırlar.

Evde ek iş kapsamında kişilerin iş ilanı bulacakları ya da başvuru yapacakları tek mecra internet değildir. Çevrenizde bulunan firmalardan da çok kolay bir şekilde evde yapacağınız işleri bulabilirsiniz. Bu alanda yapılacak olan işler, kendi içerisinde bazı bölümlere ayrılmaktadır. Örnek verecek olursak; parça birleştirme, bütün parçaları toparlama ya da kolileme. Örneğimizi açacak olursak, firmadan size üretilen ürünlerin parça parça gönderileceğini belirtebiliriz. Firma burada ürünü rahat bir şekilde satışa sunabilmek için, ürünlerin birleştirilmesini sizden isteyecektir. Sizler de gönderilen parçaları birleştirerek, evde ek iş yapabilirsiniz. Bunun dışında parça bir bütün halinde size gelebilir. Sizler de bu parçaları kolileyebilir ya da sayılarına göre kolileyebilirsiniz. Görüldüğü gibi yapılacak iş hem çok basit hem herhangi bir beceri gerektirmiyor hem de geliri oldukça iyidir. Şuan bu iş ile ek gelir sağlayan kişilerin büyük bir kısmı ailelerden oluşmaktadır. Kişiler kendilerinin yaptıkları bu işlerden kimi zaman aylık kredi ve kredi kartı ödemelerini yapmakta, kimi zamanlarda ise masraflarını karşılamaktadır. Evde ek iş yaparak aylık olarak 900 TL ile 2 bin TL arasında para kazanmak mümkündür.

İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanırım?

İnternet üzerinden para kazanmak için yüzlerce farklı alternatif bulunmaktadır. Genellikle internet denildiği zaman akıllara sosyal medya uygulamaları gelse de, bireylerin ilk başta daha farklı alanlara yönelmesi gerekmektedir. Çünkü sosyal medya üzerinden para kazanmak bir anda olabilecek bir durum değildir. Kısa vadede internet üzerinden para kazanmak isteyenler kendileri için bir internet sitesi oluşturabilirler. Bu internet siteleri, sektörlere göre özel olarak açılabildiği gibi, kendi adınıza da genel bir internet sitesi olabilir.

Açılacak olan internet sitesinden nasıl para kazanacağınız konusu ise son derece basittir. İlk başta çok fazla bir geliriniz olmasa bile, sitenize zamanla alacağınız reklamlar ile ciddi paralar kazanabilirsiniz. Kurulan internet sitesinden ne kadar para kazanacağınız ya da reklamlarınızdan gelir elde etmeniz, doğrudan ziyaretçi sayınıza bağlıdır. Bundan dolayı bulunduğunuz alanı dikkate alarak konu paylaşımları yapmalı, bunları sürekli hale getirmeli ve ziyaretçileri kendi internet sitenize çekmelisiniz.

İnternet sitesi kurmak yerine, nasıl para kazanırım diyen kişilerin internet üzerinden diğer alanlara da yönelmesi beklenmektedir. Örneğin, evinizde bulunan fazlalık eşyaları, ürettiğiniz herhangi bir ürünü ya da bunun gibi ticari karşılığı olan ürünleri, internet üzerinden kolaylıkla satışa çıkarabilirsiniz. Bunun için herhangi bir internet sitesi kurmanıza da gerek yoktur. Onlarca farklı e ticaret sitesinde kendiniz için bir hesap oluşturduktan sonra, doğrudan satışa başlayabilirsiniz. İlerleyen süreçte, kendiniz toptancılardan ürünü daha ucuza alıp, kendi sayfanızdan çok daha iyi fiyatlardan da satabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Her yaş aralığından kişinin bulunabileceği sosyal medya uygulamalarında, artık birçok kişinin asıl amacı, sosyal medyayı bir gelir kapısı olarak görmektir. Çünkü, bu alanda para kazanmak isteyen kişiler kadar, ticari faaliyetlerde bulunan ve nasıl reklam yapacağını araştıran kişiler de, sosyal medyanın gücünü anlamış durumdadır. Bu doğrultuda, firmalar ürünlerinin tanıtımının yapılması, bu sayede daha fazla kişinin kendilerini tercih etmesi ayrıca sunacakları kampanyaları da hızlı bir şekilde ilgili kişilere sunmak adına, sosyal medyayı tercih etmektedirler. Şuan sosyal medya üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin temelde yapması gereken, reklamdır. Eğer bir ürün ya da kurumun reklamını yapabilecek düzeydeyseniz ya da hedef kitleniz bunun için uygunsa, çok kolay bir şekilde reklam alabilir ve işlemlere başlayabilirsiniz.

Sosyal medyada para kazanmak isteyen kişilerin ilk olarak iletişime geçecekleri kişileri yani takipçi sayılarını arttırmaları gerekmektedir. Ancak, burada kesinlikle kısa yola başvurarak internet üzerinden takipçi satın alabileceğinizin vaat edildiği internet sitelerine başvurmamalısınız. Burada sizler için binlerce takipçi kazandırılıyor olsa da, firmalar size reklam vereceği zaman bunu kesinlikle dikkate alacaktır. Bundan dolayı doğal yöntemler ile kişilerin size ulaşmasını ve uzun vadede bir takipçi sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Bundan dolayı Instagram ya da Twitter gibi sosyal medya mecralarından para kazanmak, şuan için kişiler için yorucu ve biraz zaman alıcı olacaktır.

Eğer uzun zamandır sosyal medyada yer alıyorsanız ve sizi zaten takip eden binlerce kişi varsa, bunu avantaja çevirebilirsiniz. Firmalar sizin internet üzerinde bulunduğunuz süreyi de takipçi sayınıız da dikkate alarak reklam teklifi verecektir. Kişilerin çok kazançlı gördüğü bu sektörde, kazanılan paralar ise çok değişkendir. Örnek verecek olursak, sosyal medya hesabınızdan bir ürünün ya da sayfanın tanıtımını yaptığınız zaman, tek bir işlem için 100 TL ile 200 TL gibi bir ücret alabileceğiniz gibi, bu rakam 1.000 TL ya da 5.000 TL gibi rakamlara da ulaşabilecektir. Bundan dolayı, fiyatların değişken olduğunu ve uzun vadede bir iş alanı olduğunu kesinlikle unutmamalısınız.

Gizli Müşteri Olarak Nasıl Para Kazanırım?

nasıl para kazanırım
Gizli Müşteri Nedir?

Nasıl para kazanırım diyen kişilerin karşısına son dönemlerde gizli müşteri kavramı fazlasıyla çıkmaktadır. Çünkü, artık hangi şehir olursa olsun büyük alışveriş merkezlerinin bulunması ve burada da büyük markaların satış yapması durumu ile karşılaşabilirsiniz. İşte tam da bu durum, sizin iş kapınız olacaktır.

İlk olarak gizli müşterinin ne iş yaptığından söz etmek doğru olacaktır. Gizli müşteriler, firmalardan aldıkları teklifler doğrultusunda bulundukları şehirdeki bir firmayı ziyaret edecek, burada bir gezinti yapacak ve normal bir müşteriymiş izlenimi uyandırarak da ürünler hakkında bilgi alacaktır. Firmanın bu iş için sizden en büyük beklentisi, çok fazla soru sormanız ve çok fazla araştırma yapmanızdır. Firmada eksiklikler olup olmadığını araştırdığınız gibi, bunları da en iyi şekilde delilleri ile birlikte firma yetkililerine ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüldüğü gibi her bireyin kolaylıkla yapacağı bir meslek grubudur. Bu iş için şuan kurumsal olarak çalışan birkaç firma ülkemizde kurulmuş durumdadır. Ancak, hem firmalar işlemlerini hesaplıya getirmek hem de yine internet ve telefonun faylarını kendi lehine çevirmek adına daha farklı yollara başvurdukları da bilinmektedir. Örneğin, cep telefonlarına yüklenen bazı uygulamalardan söz edebiliriz. Bu uygulamaları kişiler cep telefonlarına yükledikten sonra hiçbir şekilde iş aramıyor ve doğrudan uygulamada belirtilen işleri alabiliyorlar. Alınan işlerde ise kişilerin belirtilmiş bir mağazaya gitmesi, bu mağazanın dıştan bir fotoğraf çekmesi ya da bunun gibi görevler veriliyor. Sizin tek yapmanız gereken size belirtilen görevi en iyi şekilde yapmak ve bunu da uygulama üzerinde belirtildiği gibi yapmaktır. Firma sizden resim beklediğinden dolayı, hem fark edilmemek hem de işinizi en iyi şekilde yapabilmek adına, dikkatli olmanız gerekmektedir.

İnternet Üzerinden Nasıl Ticaret Yaparak Para Kazanırım?

Artık nasıl para kazanırım diyen kişilerin büyük bir çoğunluğu, umudunu internetten araştırmaktadır. Kişiler internet üzerinden nasıl para kazanırım şeklinde araştırma yaparken firmalar da işlemlerini nasıl daha ucuza yaptırırım şeklinde araştırma yaptıklarından dolayı bu sektörde sürekli bir arz ve talep durumu olduğundan söz edebiliriz. İnternet üzerinden yapılan ve sonucunda da para kazanılan işlemlerin aslında büyük bir çoğunluğu ticarettir. Çünkü, ürün pazarlaması yapıldığı kadar internet üzerinden hizmet pazarlaması da yapılabilmektedir.

İnternetten ticaret yapmak isteyen kişiler için ilk olarak hizmet pazarlamalarından söz etmeliyiz. Burada kişilerin muhatap olacakları kişiler genellikle firma sahipleridir. Bunun için onlara yönelik bir hizmet alanı bulmalısınız. Örnek verecek olursak, onlar için online bir asistan hizmeti sunabilirsiniz. Yapacağınız işlemler ise oldukça basittir. Gün içerisinde firma sahibinin ya da herhangi bir kişinin katılacağı toplantıları, randevularını, ödemelerini ya da onun beklediği konulardaki hatırlatmaları mobil ortamdan yapmaktır. Bunun için cep telefonları üzerinden hem görüşme yaparak hem de mesajlaşarak çalışmış olacaksınız. Eğer çok dikkatli bir asistan olursanız, bu işin devamlılığını elde edebilirsiniz. Yani, firmalar sizi doğrudan işe almak da isteyebilirler. Bu aşamayı düşünmeden önce kişilerin evlerinde asistanlık yaparak nasıl para kazanacaklarına bakalım. Bu işlemler yapıldıkça elbette bir ödül yani maaş alacaksınız. İşinizi düzenli olarak yaparsanız, süreklilik sağlarsanız ve patronunuzu da iş konusunda memnun ederseniz, ayda 2 bin TL ile 4 bin TL arasında bir maaş alabilirsiniz. Bu maaş tek bir firmadan elde edeceğiniz şekildedir. Eğer birkaç farklı firma sahibini ya da kişiyi sizinle çalışmaya ikna edebilirseniz, elde edeceğiniz aylık kazanç ise iki katına kadar çıkacaktır.

Ürün pazarlaması yaparak nasıl para kazanırım şeklinde fikir arayanların ise, kesinlikle e ticaret sitelerinde vakit geçirmeleri gerekmektedir. Burada sadece yerli firmalara değil, yurtdışından Türkiye’ye satış hakkı bulunan güvenilir internet sitelerine de bakmalısınız. Çünkü, yurt dışı kaynaklı olarak verilecek siparişlerde, fiyatların neredeyse yarı yarıya fark ettiği bilinmektedir. Firmaların daha uygun fiyatlardan satış yapıyor olmasının nedeni ise vergi farklılıklarıdır. Eğer bunları bir avantaja çevirirseniz, çok düşük maliyetler ile kendi işinizin patronu olabilir ve karınızı da normal şartlara göre daha üst seviyelere kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Satış Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak

Son 5 yıl içerisinde, firmaların büyük bir çoğunluğu mağaza satışlarına yapmış oldukları maliyetleri, aynı zamanda aktif satış, direkt satış ve bireysel satış alanına yapmaktadır. Bunun nedeni ise, müşteri beklemek yerine doğrudan müşteriye ulaşmanın sağladığı avantajlardır. Bunun ne kadar iyi bir sonuç doğurduğunu anlamak için ülkemizde bulunan bankalara bakmak doğru olacaktır. Çünkü, tüm bankalar artık sadece şube üzerinden müşterilerine kredi ve kredi kartı hizmeti sunmuyor. Bunun yerine direkt satış ve sahada görev yapan bireysel satış tesilcisi işe alarak, doğrudan müşteriye ulaşmak istemektedirler.

Nasıl para kazanırım diyen kişilerin de hem maaş hem de yüksek miktarda prim alabilmek adına kesinlikle bireysel satış temsilciliğini araştırmaları gerekmektedir. Firmalar ile anlaştığınız taktirde, onlardan hem aylık olarak bir gelir elde edeceksiniz, yani aylık düzenli olarak alacağınız bir maaş olacak, hem bağımsız bir çalışma planına sahip olacak hem çalışma alanını kendiniz belirleyecek hem de satılan her üründen prim almaya başlayacaksınız. Bu işi yapmak ve güzel paralar kazanmak için de illa ki büyük şehirlerde yaşamanıza gerek yoktur. İş yoğunluğunun fazla olduğu bir sektörü seçerek doğrudan evinizden müşterilere ulaşabilir ya da sahaya çıkarak aktif satış yapabilirsiniz.

Özel Ders Vererek Nasıl Para Kazanırım?

Nasıl para kazanırım konusunda belki de yıllardır yapılan ve çok yüksek para kazanılan sektörlerin başında özel dersler gelmektedir. Öncelikle, özel ders verecek olan kişilerin zorunlu olarak bir öğretmen olmasına gerek yoktur. Elbette öğretmen olan kişilere talep bir hayli fazla olacaktır. Ama, ders verecek konuda uzman sayılabilecek kadar bilginiz varsa, buna ek olarak da kendinizi iyi ifade edebiliyorsanız, yine müşteri bulabilirsiniz. Evde yapacağınız bu işte, hem kendi evinize kişileri davet edebilir hem de öğrencilerin evine doğrudan giderek ders verebilirsiniz. Burada seçim tamamen size gelecek olan talepler doğrultusunda belirlenecektir.

Özel ders verecek kişilerin asıl merak ettiği konu, kime ders vereceği ve de bu kişileri nasıl bulacağıdır. Artık günümüzde bu durum da oldukça kolay bir şekilde sunulmaktadır. Her sektörde olduğu gibi, internet sitelerinden bu tarz iş ilanlarına çokça karşılaşabilir ya da kendi ilanınızı verebilirsiniz. Bu tarz ilanların yer aldığı internet sitelerine üye olduktan sonra, bir ya da iki gün içerisinde size talepler gelmeye başlayacak ve para kazanmaya başlayacaksınız.

Evlerde özel ders vererek para kazanmak isteyen kişilerin ne kadar ücret alacağı konusuna gelecek olursak, yine yaşanan şehirden söz etmemiz gerekmektedir. Öyle ki, İstanbul, Ankara, İzmir ya da Eskişehir gibi büyük şehirlere bakıldığı zaman, sözel dersler için saatte 100 TL ile 300 TL, sayısal derslerde ise 150 TL ile 400 TL arasında ücret talep edildiği görülmektedir. Oldukça yüksek fiyatların sunulduğu bilindiğinden dolayı, kendi fiyat politikanızı uygulayarak, kullanıcılar için de alternatif olabilecek bir durumu ortaya çıkarabilirsiniz.

“Para Kazanmak İstiyorum Ne Yapabilirim?” üzerine bir yorum

Yorum yapın