Para Biriktiremiyorum Diyenlere Para Biriktirme Taktikleri

Nasıl Para Biriktirebilirim? Para Biriktirme Taktikleri!

Para biriktiremiyorum diyenlerin sayısı, her geçen gün büyük bir hızla artıyor. Para biriktirmek istiyorum ancak bir türlü üç lirayla, beş lirayı bir araya getiremiyorum diyorsanız sizlere mecburi birikim yaptıracak aşağıdaki yöntemlerden birini deneyebilirsiniz. Günümüzde geleceğe yatırımlar yapmak ve kendinizi güvence altına almak hemen her zaman gerekli olan bir unsur. Para biriktirme taktiği içeren bir yazı okuyorsunuz, merak etmeyin çevrenizde geçmişinde büyük birikimler yapabilen herkes bu tarz içeriklere göz atıyor. Uzun lafın kısası, para biriktirmekte zorlanan sadece siz değilsiniz. Dilerseniz sizlere en kısa zamanda zoraki birikim yaptıracak para biriktirme taktiklerine göz atalım.

Her Ay İçin Altın Alma Hedefiyle Para Biriktirme!

Para biriktirme taktikleri içerisinde en çok güvence verebileceğim teknik budur. Bu sayede hem düzenli olarak aynı miktarda yatırım yapmış olursunuz, hem de yaptığınız yatırım bir piyasa içerisinde duruma göre büyüme ihtimaline sahip olur. Para biriktirmek için maaşınızdan temel ve sosyal ihtiyaçlarınızı çıktığınızda elinize kalan parayı tespit edin. Eğer bu para 300 TL ve üzerinde ise bu durumda her ay bir “çeyrek altın” alma hedefiyle başlayın ve sakın bırakmayın. Evinizde de iyice muhafaza edin.

Para Üstü Kumbarası Evinizde Para Biriktirmenize Yardımcı Olacak!

Para biriktirmem lazım ancak bir türlü elime geçen parayı bir yere koyamıyorum diyenler arasındaysanız, bu durumda her ekmek veya market alışverişi sonrasında kalan para üstünü değerlendirmek size fayda sağlayacaktır. Hepimizin evlerinde olan ve annelerimizin birincil ekonomik geliri olan “ekmek parası kutuları” sizin evinizde de olmalı. 50 lira ve altındaki tüm para harcamalarınızın üstünde kalanı bu kumbaraya atıp ay sonunda hesaba yükleyerek para biriktirmeyi başarma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Para Biriktirmek İçin Bahaneler Üretin!

Para biriktirmek için illa ki yukarıdaki kalıpları uygulamak zorunda değilsiniz. Örneğin aracınız varsa her arabaya bindiğinizde 10 TL verme kuralını kendinize koyabilirsiniz. Mobil ödemeyle arabadan iner inmez, birikim hesabınıza 10 TL gönderin. Bu sayede para biriktirmek kolay ve eğlenceli bir süreç haline gelecektir.

Yorum yapın