Odeabank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları Ve Detaylar

Türkiye’de taşıt fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu düşünecek olursak, insanların araç satın alma konusunda zorlanmaları da normaldir. Bankalar bu konuda taşıt kredisi imkanlarını ortaya çıkararak vatandaşlara uygun vadelerle araç satın alma şansı veriyor. Odeabank, Türk piyasasında en düşük taşıt kredisi faizlerine sahip bankaların başında yer alıyor. Diğer büyük bankalarda taşıt kredisi faizlerinin %1,10 civarında seyrettiğini görüyoruz. Odeabank üzerinden taşıt kredisi alacak olan kişiler ise %0.92’den başlayan fiyatlarla araç sahibi olabiliyor. 

Odeabank Taşıt Kredisi Nasıl Başvurulur? 

Odeabank taşıt kredilerine başvuru yapmak için gerekli belgeleri temin ederek şubelere gidebilirsiniz. Başvuruları internet üzerinden yapan kişiler daha sonradan belgeleri vermek üzere banka şubesine davet edilir. Bu belgelere göre kişilerin durumu değerlendirilir ve kredinin sonucu açıklanır. Başvuru aşamasında özellikle kredi notunu önceden öğrenmeniz ve gelir durumunu planlamanız oldukça önemlidir. Özellikle kredi sicilinin bozuk olması durumunda bankanız başvuruyu reddedecektir. 

Odeabank Taşıt Kredisi İstenen Belgeler 

Odeabank taşıt kredilerine başvuru yaparken nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve adınıza kayıtlı bir faturayı beyan etmeniz istenir. Başvuru aşamasında serbest meslek çalışanlarından son bir yıllık vergi levhası, gelir tablosu ve bilanço istenir. Oda kayıt belgesinin de bu aşamada bankaya gösterilmesi gerekiyor. Şirket ortağı olan kişilerden de aynı belgeler talep edilecektir. Ücretli olarak çalışan kişiler maaş yazısını, emekli olan kişiler de emekliliklerini gösteren belgeyi bankaya göstermek zorundadır. Başvuruda gayrimenkul geliri beyan ettiyseniz tapu ve kira kontratı belgelerini banka sizlerden talep edecektir. Özetlemek gerekirse başvuruda;

 • Kimlik Belgeniz
 • Gelir durumunuz (Maaş Bordronuz)
 • Alacağınız Araç İle İlgili Belgeleriniz
 • Son 6 aylık sigorta dökümü

Yanınızda olması gerekir. Sigorta dökümünü e-devlet uygulaması üzerinden de temin edebilirsiniz.

Odeabank İkinci El Araca Taşıt Kredisi Veriliyor mu? 

Sıfır kilometre araçlardaki yüksek fiyatlardan dolayı vatandaşlar ağırlıklı olarak ikinci el araçlara yöneliyor. Bu bakımdan ikinci el araç piyasası ülkemizde oldukça hareketlidir. Bankalar bu durumu göz önünde bulundurarak satın alınacak ikinci el araçlara da taşıt kredisi kullandırabiliyor. Odeabank üzerinden hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak satın alacağınız bu ikinci el aracın 8 yaşından fazla olmaması gerekiyor. Yaşı çok fazla geçen arabalara banka kredi kullandırmayacaktır. 

Odeabank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Her ne kadar özellikle kamu bankaları ile kıyaslanamayacak bankalardan bir tanesi olan Odeabank vermiş olduğu hizmet ile ön plana çıkmaya çalışıyor. Şubesi sayısı diğer bankalara oranla az olsa da özellikle aracı kurumlar ve internet reklamları sayesinde web üzerinden de aktif satış yapan bankaların başında gelmektedir. Faiz oranlarını inceleyecek olduğumuzda 48 aya varan vadelerde tutarı 100.000 TL’nin altında olan araçlarda %70 kredi imkanı sağlanmaktadır.  Aracı alırken banka aracı rehin yapacağından sigorta işlemlerini de yapacaktır. 0,92 faiz oranlarından başlayan kampanyalarla sizlerde Odeabank’tan taşıt kredisi alabilirsiniz.Aracınız ister 2.el ister sıfır olsun krediniz size çok yakın…

Taşıt Kredisinde Kasko Sigortası Zorunlu Mu?

Banka size vereceği kredi karşılığında aracınızı rehin alacağından aldığı aracında sigortalı olmasını istemektedir. Alacağınız aracınızın sigortasını ister dışarıda ki firmalardan isterseniz direk krediyi aldığınız bankanın sigorta şirketinden temin edebilirsiniz. Bankalarda bazı model araçlarda daha uygun fiyatlar çıkarken bazı araçlar içinde dışarıda ki firmalara oranla daha yüksek prim tutarları tahsil edilmektedir.

50.000 TL Taşıt Kredisi Hesaplama

Alacağınız 50.000 TL’lik kredi için bankaya ne kadar aylık ödeme ve toplamda geriye ne kadar ödeme yapacaksınız bakalım birlikte. Odeabank’ın güncel taşıt kredisi faiz oranı %1.55’dir.

 • Kredi Tutarı: 50.000 TL
 • Aylık Taksit Tutarı: 1.584 TL
  • Toplam Geri Ödeme Tutarı: 76.032,22 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 262,50 TL
 • Ferdi Kaza Sigortası: 99 TL
 • Toplam Masraf: 361,50 TL

olmaktadır. Hesabınızı iyi bir şekilde yaparak size en yakın şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum yapın