Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kimlere Kredi Çıkar?

Günümüzde nakit para bulmak son derece zordur. Bu sebepten dolayı pek çok kişi yaşamakta olduğu maddi sıkıntıları bir çözüme kavuşturmak için banka kredilerinden faydalanmak istemektedir. Ancak bankalar bu konuda eskisi kadar esnek davranmamakta ve yalnızca kredi notu yüksek ve finansal sicili düzgün kişilere hizmet vermektedir. Bu da insanların kafasında “kimlere kredi çıkar?” sorusunun belirmesine neden olmaktadır. bu sebepten dolayı kredi çekmek istiyorum diyen kişilere yol göstermek amacıyla, kredi başvurusu, kredi hesaplama  ve kredi notu öğrenme ile alakalı bilgi vermek faydalı olacaktır.

Kimlere Kredi Çıkar? Kredi Çekebilir Miyim?

Eğer siz de banka kredisi almak istiyorsanız bu aşamada başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli detay kredi notunuz. Çünkü bankalar yalnızca bu notu belli bir seviyenin üstünde olan kişilere hizmet sunumu gerçekleştirmektedir. Bunun haricinde diğer bir önemli unsur da finansal sicilinizdir. Çünkü hangi bankaya müracaat ederseniz edin ilk olarak sizin sicilinize bakacaklardır. Eğer geçmişte ödemediğiniz ya da aksattığınız bir borcunuz var ise bu durum kredi almanıza engel olacaktır. Özellikle kara listeye girmiş olan kişilerin kredi alması son derece zor ve hatta imkansızdır. Birçok farklı yerde kredi notu düşüklere kredi imkanı ya da kara listedekilere kredi gibi ilanlara rastlansa da bu yerler ya da şahıslar çok da iyi niyetli olmayan, güvenilmemesi gereken yerler arasındadır.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Tüm bunların yanı sıra kredi almak için gereken şartlar arasında hali hazırda belgelenebilir bir kredinizin olması da bulunmaktadır. Çünkü gelir belgesiz kredi veren yerler yoktur. Bu yüzden eğer maaşlı bir işte çalışıyorsanız maaş bordrosu, dükkanınız varsa esnaflık belgesini ya da gelirinizi gösteren herhangi bir belgeyi götürmeniz gerekmektedir. ayrıca devam etmekte olan bir sigorta kaydı da dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detaydır.

Kredi çekmek için gereken şartları kısaca özetlemek gerekir ise aşağıdaki koşullara sahip olan kişilerin kolayca kredi alabileceğini belirtmek yerinde olacaktır.

  1. Kredi notu belli bir seviyenin üstünde olan kişiler,
  2. Finansal sicili düzgün kişiler,
  3. Kara listede adı olmayan kişiler,
  4. Belgelenebilir bir geliri olan kişiler ve
  5. Sigorta primi ödenmekte olan kişilerdir.

Yorum yapın