Mevduat Faiz Oranları Hangi Banka Ne Kadar Faiz Veriyor?

Bankalar birikim yapan vatandaşlarının yanında! Birikim yapan vatandaşlara özel mevduat faiz oranları belirlenerek bu vatandaşlara paralarını mevduat faizi ile işletme imkânı sunuluyor. Her banka kendi açısından en avantajlı mevduat faiz oranı ile müşterilerine en iyi imkânı sunmaya ve yeni müşteri kazanmaya çalışıyor. Bankaların güncel mevduat faiz oranları ile yapacağınız yatırım için en kazançlı bankanın hangisi olduğuna gelin bankaların fırsatlarını yakından inceleyerek karar verelim!

Bankaların Mevduat Faiz Oranları

  • Enpara.com: QNB Finansbank’ın internet bankacılığı olan enpara.com mevduat faiz oranını 50.000 TL için 32 gün süre ile ilk ay hoş geldin faizi ile birlikte % 15 oranında sunuyor. Güncel mevduat faiz oranları içinde en kazançlı durumda şu an enpara.com’un sunduğu faiz oranı yer alıyor. Hoş geldin faizinden sonraki dönemler için enpara.com mevduat faiz oranı ise % 11,5 oranında.
  • Garanti Bankası: Garanti Bankası müşterilerine 50.000 TL için 32 günlük mevduat faiz oranını % 11,75 oranında belirlemiş ve bu oranla müşterilerine hizmet sunmakta. Hoş geldin faizinin bulunmadığı Garanti Bankası sabit mevduat faiz oranına sahip bir bankadır.
  • ING Bank: 32 günlük mevduat faiz oranını 50.000 TL için % 13 oranından sunan ING Bank karlı bankalar arasında yer alıyor.
  • Ziraat Bankası: Ziraat Bankası’nın bu konuda rakiplerinin biraz gerisinde yer aldığı gözlemleniyor. Ziraat Bankası’nın mevduat faiz oranı 32 günlük ve 50.000 TL için % 11,25 oranında belirlenmiştir.
  • Fibabanka: Fibabanka şube sayısı az olan bankalardan biri olmasın karşın mevduat faiz oranını bir çok bankadan yüksek sunması dikkatleri çeken bir husus. 32 günlük ve 50.000 TL için mevduat faiz oranını % 14,75′ ten sunan banka, müşterilerine bol kazanç sağlama imkanı sağlıyor.
  • Akbank: Akbank, mevduat faiz oranını güncelleyerek % 11,5 oranına çıkarmış durumda. 32 günlük mevduat faiz oranını % 11,5 olarak belirleyen banka tüm yatırım miktarları için aynı orandan faiz uyguluyor.
  • Alternatif Bank: Alternatif Bank, çok bilinen bir banka olmamasına karşın mevduat faiz oranında bir çok bankanın önünde yer alıyor. 32 günlük mevduat faiz oranı % 13,75 olan Alternatif Bank yatırım miktarlarının tamamı için bu faiz oranını sizlere sunarak bol kazanlı günler geçirmenizi sağlıyor.

Yukarıda bulunan bankaların sunmuş oldukları mevduat faiz oranları güncellenmiş oranlardan derlenmiştir.

Yorum yapın