Malulen Emekli Maaşı Hesaplamanın Tek Adresi

Malulen Emekli Maaşı Hesaplamanın Tek Adresi

Malulen emekli olacak kişilerin, emekli olduklarında alacakları maaşı hesaplatabilmeleri için tek yol, SGK’ya dilekçe vererek emekli olmak istemeleridir. Emekliliğe hak kazanmış olan kişiler, dilekçelerini SGK’ya teslim ettikten sonra ne kadar maaş alacaklarını öğrenebilirler. Peki emekli olmadan ne kadar emekli maaşı alacağınızı öğrenmek ister misiniz? O zaman sizleri emeklimaasihesaplama.com adresi işle tanıştıralım. İlgili site, emekli maaşının geriye dönük olarak hesaplanabildiği, tek güvenilir site olma özelliğindedir. Malulen emekli maaşı hesaplama işlemleri, SGK uzmanları tarafından yapılır. Bu uzmanlar, son çıkarılan yasalara, tüzüklere, yönetmeliklere göre emekli maaşını hesaplar. Bu nedenle, site personeli tarafından hesaplanan emekli maaşı, emekli olduğunuzda alacağınız maaşla kuruşu kuruşuna aynı olacaktır.

Malulen emekli maaşı hesaplama işlemleri, site tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu hesaplamayı yapabilmeniz için öncelikle siteyi ziyaret etmeniz gerekir. Ana sayfada yer alan “Engelli Emekli Maaşı Hesaplama Talebi Formuna” tıklayarak ilgili yerleri doldurmanız halinde emekli maaşınız net olarak hesaplanacaktır. Formda yer alan alanları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Adınızı ve soyadınızı kimlikte yazan haliyle yazmanız gerekir.
  • E-posta adresinizi mutlaka belirtmeniz gerekir. Hesaplanan emekli maaşınızla ilgili bilgiler e-posta adresinize gönderilecektir.
  • Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde girmeniz gerekir.
  • Cinsiyetinizi mutlaka belirtmelisiniz. Çünkü emekli olma koşulları cinsiyete göre değişiklik gösterir ve emekli maaşınız emekliliği hak ettiğiniz tarihe göre hesaplanır.
  • İşe başlama tarihinizi mutlaka belirtmeniz gerekir. Sigorta başlangıç tarihi baz alınarak emekli maaşınız hesaplanacaktır.
  • Tahsis talep tarihi yani emekli olmak istediğiniz tarih ya da emeklilik için dilekçe verdiğiniz tarih bilgisini de mutlaka gün, ay ve yıl şeklinde yazmanız gerekir.
  • Bu formda yer alan sektör, bakmakla yükümlü olduğunuz kişi olup olmadığı, borçlanma durumu, rapor tarihi, engel oranı gibi bilgilerin de mutlaka doldurulması gerekir.
  • E-devlet üzerinden alacağınız uzun vadeli hizmet dökümü belgesini de formda yer alan ilgili bölüme ekleyerek, hesaplama başvurunuzu yapmalısınız. Bu formu nasıl alacağınız ve nasıl göndereceğiniz ile ilgili, site üzerinde yardımcı bir video bulunmaktadır.

Sizler de malulen emekli maaşı hesaplama alanında profesyonel hizmet almak ve emekli maaşınızı net olarak hesaplatabilmek için hemen emeklimaasihesaplama.com adresinizi ziyaret ederek, ücretsiz hesaplama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın