Kredi Notunu Düşüren Etkenler Nelerdir? Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi Notunu Düşüren 4 Bilinmeyen Etken!

Kredi notunu düşüren etkenler hemen her internet sitesi tarafından ele alınmaktadır. Bu ele alış, her zaman standart verilere bağlı kalmaktadır. Kredi notunu düşüren faktörler listelerine genel olarak göz atıldığında kalıplaşmış ifadelere ve sabit cümlelere birçok kez tanık olabilirsiniz. Bunların tamamı elbette doğruluk payı bulundurmaktadır. Ancak asıl mevzu, kredi notunun bilinmeyen noktalarını elde edebilmektir. Kredi notunu olumsuz etkileyen faktörler arasında sizler için 4 ilginç maddeyi derledik. Dilerseniz hemen bu noktalara daha yakından bakarak, kredi notunun bilinmeyen tarafına biraz daha yaklaşalım.

Durmadan Adres/İkametgâh Değiştirmek!

Adres değiştirmek kredi notu üzerinde olumsuz etkiye sebep olabilecek bir etkendir. Özellikle hukuki süreçte göze çarpan bu etki, kişi üzerinde kesinlikle olumsuz bir etki yaratacaktır. Buna bağlı olarak banka kredi vermeme kararı alabilir. Bu da sizlerin kredi notunu düşürecektir. Uzun süreli tek bir yerde oturanlar, daha rahat kredi çeker.

Kredi Kartı Limitlerini Her Zaman Tüketmek!

Kredi notunu düşüren etkenler arasında ne yazık ki, kredi kartı harcama detaylarınızda yer alıyor. Bu nedenle bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Düzenli ödeseniz bile, kredi kartı limitlerini zorlamak sizlerin kredi notunu uzun vadede olumsuz yönde etkileyecektir.

Kredi Başvurusu Yapıp “Ret” Cevabı Almak

Kredi başvurusu yapmak elbette hemen herkesin hakkıdır. Günümüzde süregelen bankacılık anlayışı, kredi notuna bakmaksızın hemen herkesin kredi başvurusu yapmasına olanak vermektedir. Ancak her başvuruya onay verilmez. Eğer sizde “alıncaya kadar her bankaya başvuru yaparım!” Zihniyetiyle ilerliyorsanız, bu durumda çok üzülürsünüz. Her ret cevabı ileride yapılacak olan başvurularınızda güvenilir bir profil çizememenize neden olacaktır. Kredi notunu düşüren sebepler arasında bu büyük bir yer kaplar.

Otomatik Ödeme Talimatı Verip Ödeme Yapamamak!

Kredi notu için etken bir eylem olan otomatik ödeme talimatı uygulaması, sizlerin kredi notunu düşürebilir. Bu hesabınızda para olmamasıyla ilişkilidir. Verilen otomatik ödeme talimatlarının peşin olarak ödenmesi fayda sağlar. Yine ek hesaptan otomatik ödeme yapılması durumu da sizlere fayda getirmeyecektir. Bankalar kendilerine net güvence sunan kişilerle işlem yapmayı tercih etmektedir.

Yorum yapın