Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Ve Kredi Şartları

Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler Kredi Notuna Bakmayan Bankalar olduğundan habersiz olarak farklı yöntemler peşinde koşmaktadır. Bu yazımızda özellikle de kredi notu son derece düşük bulunan sicili bozuk ya da bankalardan kredi konusunda zorlananlar için müjdeli bir haberimiz yer alıyor. Kredi notuna bakmaya gerek kalmadan kredi veren bankaların detaylarını sizlere sunuyoruz.

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Bankalar üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmalarına rağmen kredi notu düşüklüğü sebebi ile kredi alamayan kişiler için haberimizi okuyabilirsiniz. Kredi notunuz düşük olması nedeniyle artık üzülmenize gerek kalmadı. Kendinize bir kefil bularak başvurabilir ve kefilin mal beyanı ile kendinize hemen ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Kredi Koşulları

Türkiye’de pek çok banka kredi notları düşük bulunan müşteriler için kredi vermemektedir. Kredi veren bankalar kredi notu düşük yer alan müşterileri adına kendilerine kefil getirmesi şartıyla kredi imkanlarını sunmaktadır. Kredi notuna bakmadan kefille kredi veren bankalardan kendinize bir kefil bularak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bankalardan çekeceğiniz kredilerin aylık taksit ödeme uygulamalarını, kredi kartı borç ödemenizi zamanında yapamamanız durumunda kredi notunuz düşmektedir. Kredi notu düşük olarak yer alan müşteriler bankalar aracılığı ile Kara listeye alınmakta ve sicili bozuk olarak isimlendirilmektedir. Kredi notu düşüklüğü nedeniyle hiç bir bankadan artık kredi alamayacak duruma düşebilirsiniz.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalardan İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi başvuru uygulamalarında kredi değerlendirme alanında ilk bakılan noktalardan bir tanesi kişinin kredi notu durumudur. Kredi notu düşük olan insanlar Kredi Notuna Bakmayan Bankalar aracılığıyla ihtiyaç kredisi alabilmektedir. Banka kredi notuna bakmamasından dolayı diğer mevzuatlarını uygulamaktadır. İnsanların sahip oldukları kredi notu önemini yitirse bile kredi başvurusunun onay alması için kefil bulunması gerekmektedir. Yani bankalar söz konusu ihtiyaç kredisini kefil şartıyla verebilmektedir.

10 bin lira tutarlarında yer alan krediyi 24 ay vadeli, gelir belgesi şartı yer alan, % 1.68 ve % 1.80 faiz oranları üzerinden alabilmektedir. Bununla beraber 100 TL ya da 270 TL arasında değişebilecek kredi komisyonu ile beraber ihtiyaç kredilerini kişinin kefil bulması sayesinde alabilmektedir. Bulmuş olduğunuz kefilin kendi üstüne kayıtlı şekilde bulunan gayrimenkul tapusu bankaya teminat şeklinde gösterilmektedir. Banka aracılığı ile sadece bu belge ile sizde hemen kredi alabilirsiniz. Bankaya gösterilmesi planlanan gayrimenkul üzerinden ipotek tesis edilmeden kredi kullanılır. Kefile kredi şeklinde düzenlenecek olan kredi kampanyası ise en düşük 3 bin lira tutarlarında en yüksek ise 10 bin lira tutarında kullanılmaktadır.

Kefile Kredi Kampanyası

Kredi notu düşüklüğü nedeniyle sizde kredi veren bankalardan kredi alamıyorsanız Kefile kredi kampanyasından yararlanabilmek için banka şubelerine giderek kendinize bir kefil ve kefile ait bir gayrimenkul belgesi gösterebilirsiniz. Bu belge ise en fazla 10 bin TL krediyi 24 ay vadeli % 1.69 dan başlayacak faiz oranlarından alabilirsiniz. Bu kredi sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı kolayca elde edebilirsiniz.

Kredi borcunuzun aylık şekilde taksitlerini ya da diğer anlamı ile borç ödemelerinizi tam zamanında ve aksatmadan yaparak daha sonraki aşama da bulunan kredi notunuzu yükseltmeye geçebilirsiniz.

Yorum yapın