Kredi Kartıyla Yurtdışına Çıkmak İçin Yapılması Gereken Hazırlıklar!

Yurtdışına Çıkmadan Kredi Kartını Nasıl Hazırlamalıyız?

Kredi kartıyla yurtdışına çıkmadan önce yapmanız gereken ve çok büyük önem arz eden unsurlar bulunuyor. Hayati ve sosyal ihtiyaçlarınızı bir başkada karşılamak için maddi bir paraya ihtiyacınız var burada sorun yok ancak koca ülkeyi gezerken banka gibi nakit parayla gezmenin hiçbir manası yok. Kredi kartıyla yurtdışına çıkmak sizlere hem zamandan hem de güvenlik açısından fayda sağlayacaktır. Kaliteli bir yurtdışı gezisinde ihtiyacınız olan tek şey sorunsuz geçen günler olacaktır. Kredi kartları, günümüz elektronik ortamları sayesinde hemen her coğrafyada geçerlilik göstermektedir. Ancak bu geçerlilik haline kredi kartınızın uyum sağlayabilmesi için bazı işlemleri ülkeden ayrılmadan önce yapmanız gerekmektedir. Birikiminize ek olarak, acil bir durumda kredi kartıyla sonra ödemek üzere harcama yapma fırsatı bulabilirsiniz. Kısacası ülkenin dışına çıktığınız anda yanınızda bir kredi kartının olması sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

Yurtdışına Çıkmadan Evvel Kredi Kartını Yurtdışına Açtırma İşlemi Yapın!

Kredi kartıyla yurtdışına çıkmak konusunu ayarlamanız gerekir. Ters giden bir operatör hizmeti yüzünden anlık olarak bankanıza ulaşamamak gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu kartların belli başlı kısıtları bulunmaktadır. İlk olarak global anlamda en geniş kapsamlı geçerliliği arz eden Visa kredi kartlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Özellikle Troy özellikli kredi kartlarından uzak durun. Kartınızı müşteri hizmetlerini arayarak işlem kısıtı menüsünden, E-Ticaret hariç hemen her türlü yurtdışı işlemine açık konuma getirin. Yurtdışı işlem kısıtı kaldırma menüsünden her kısıtın kaldırılması gerekir. Bu sayede yurtdışı satıcılarından da kolayca POS cihazları aracılığıyla harcama yapabilirsiniz.

Kredi Kartınızı Yurtdışında Kaybetmeniz Sorun Olabilir!

Yurtdışında kredi kartını kaybetmek elbette ki banka ile iletişime geçerek çözülebilecek bir problemdir. Ancak güzelim tatilin içerisinde böylesi tatsız bir olayın yaşanması başta siz olmak üzere herkese zarar verir. Bu nedenle yurtdışına çıkarken İninal gibi ön ödemeli kartlara ufak bir nakit yükleyerek yanınızda bulundurun. Dilerseniz kredi kartınıza bir başka bankadan aldığınız kredi kartıyla destek verebilirsiniz. Bir tanesi sizin için yedek konumda olacaktır. Yurtdışında kredi kartı kullanırken alınacak olan komisyonları sliplerde görebilirsiniz. Bu bilgiyi de vermek istiyoruz. Rahat ve güvenli bir harcama yöntemi olsa da, elbette bir komisyon bedeli alınıyor.

Yorum yapın