Kredi Kartıyla Kurban Alınır Mı? Caiz Midir? Faizsiz Kredi Kartıyla Kurban Alınabilir Mi? Kimler Satar?

Kredi kartıyla kurban alınır mı? Alınsa bile bunun dini hükmü nedir? Bu süreçte hemen herkesin aklı karışık olsa bile bizler direkt kaynağından doğru bilgiyi sizlere sunuyoruz. Kurban Bayramı’na sayılı günler kalması sonrasında, kurban alma telaşı ülke genelinde hemen her vatandaşı sardı. Kurban almak ve Kurban Bayramı’nda kurban kesebilmek isteyen vatandaşlar kredi kartıyla kurban alma fikrine varıncaya kadar hemen her türlü yolu deniyor. Kredi kartı ile kurban alma fikrini, irdelemeden evvel dini boyutta kurban kesmenin müjdesini anlatmak istiyoruz. Kurban Bayramı bünyesinde kesilen kurban, kişinin maddi durumunun el vermesi durumunda fayda sağlamaktadır. Kişinin “kurban kesmek” için yeterli bir maddi gücü bulunmuyorsa bu durumda bilinçli olmak gerekmektedir. Eğer maddi durumunuz yoksa veya elverişli değilse “kredi kartıyla kurban kesmek” yerine kesmemeniz sizler için daha iyidir. Kredi kartı bünyesinde uygulanan faizler ve diğer uygulamalar kurban ibadetini amacından saptırmaktadır. Bu nedenle bilinçli ve dikkatli olmalısınız.

Kredi Kartıyla Kurban Alınır Mı? Diyanet Açıkladı! Kredi Kartıyla Kurban Kesenler Dikkat!

Kredi kartıyla kurban alınır mı? sorusunu soranlar için Diyanet geçtiğimiz yıllarda cevap verdi. Diyanet yaptığı açıklamada tek çekim boyutlu olarak yapılan alımlarda “kurban kesme” ibadetinin tehlikeye düşmediğini belirtti. Kredi kartıyla kurban kesmek isteyenler için kredi kartının bir sonraki ay ödemesini yapmak ibadeti soruna düşürmeyecektir. Kredi kartı bünyesinde yer alan taksitli kurban alma olanağı ise Diyanet tarafından yapılan açıklamada önerilmemektedir. Kişi benliği bünyesinde bulunan maddi olanaklar ile kurban satın almalıdır. Aksi takdirde alınan ve sonrasında kesilen kurban ibadet anlamında bir şey ifade etmeyecektir. Kredi kartıyla kurban kesmek isteyenlere Diyanet tarafından bazı öneriler verildi. Ayrıca faiz uygulaması ile desteklenen alışverişler neticesinde alınan kurbanların dini anlamda bir şey ifade etmediğini belirten Diyanet yetkilileri, gerekenin uygun şartlar altında yapılması gerektiğini aksi takdirde kurban kesilmemesinin daha faydalı olacağını belirtti. İşte Diyanet yetkilileri tarafından kredi kartıyla kurbanlık almak isteyenlere belirtilen yapılması gerekenler listesi:

  • Borcu zamanında ödemek,
  • Borcu eksiksiz ödemek,
  • Borcun ödenmesinde kesinlikle “faiz” uygulamasına dahil olmamak,

Kredi Kartıyla Kurbanlık Satanlar Nerede? Kredi Kartıyla Kurbanlık Satanların Adresleri!

Kredi kartıyla kurbanlık almanın şartlarını yukarıda yer alan bilgiler ışığında öğrenebilirsiniz. Bu uygunluk şartlarına bağlı olarak gerçekleştireceğiniz kurbanlık alımlarında herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Kredi kartından kurbanlık satanlar arayışınız varsa herhangi bir hayvan pazarında bu kişileri kolayca bulabilirsiniz. Hayvan pazarları her ilde konum itibariyle değişkenlik göstermektedir. Yaşadığınız ilin hayvan pazarına giderek ilgili satıcıyı kolayca bulabilirsiniz. 81 ilin kurban pazarı içerisinde muhakkak kredi kartıyla satış yapan kişi bulunmaktadır. Bu süreçte herhangi bir problem yaşayacağınızı sanmıyoruz.

Yorum yapın