Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödeme Nasıl Yapılır? Hangi Bilgiler Gereklidir?

Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödeme işlemi gerek zaman, gerekse de enerji anlamında kişilere büyük kazanç sağlayacaktır. Günümüzün en büyük enerji kaynakları arasında yer alan doğalgaz için fatura kesmek zorunda olan tedarikçiler, sonrasında belli tarihler sunarak o tarihler arasında kullanılan enerjinin karşılığını beklemektedir. Buna “faturalandırma” eylemi olarak isim verebiliriz. Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödemek oldukça kolaydır. Bu süreçte bankaların internet bankacılığı hizmetlerini kullanmanız çok faydalı olacaktır. Yapı kredi, doğalgaz faturası ödeme noktası ile internet üzerinden hemen herkesin doğalgaz faturasını kabul etmektedir. Ancak ödeme yapmak istediğiniz hesabı kolayca seçebilmek ve istediğiniz an kayıtlı kullanıcı olarak ödeme yapmak için kendi bankanızın internet bankacılığı sistemine girmenizi öneriyoruz. Burada kendi bilgilerinizi kaydedip, sonrasında tekrardan girmekle uğraşmadan her ay düzenli olarak doğalgaz faturası ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların güncel kampanya ve otomatik ödeme talimatları hakkında da bilgiler vereceğiz. İlk olarak doğalgaz faturasını kredi kartıyla ödeme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödemek için Hangi Bilgiler Lazım? Abone Referans No Nerede Yazar?

Doğalgaz faturasını internetten kredi kartıyla ödemek için ilk olarak abonelik bilgilerinizi biliyor olmanız gerekmektedir. Abonelik bilgileriniz faturanız bünyesinde yer alacaktır. Herhangi bir dönem faturasını elinize alıp, bilgisayarın başına geçin. Burada her bankada farklılık göstermekle birlikte “Abone Referans Numarası” sizden istenecektir. Faturanızda 6 haneli abone referans numarası varsa tuşlayıp devam edin. Eğer burada abone referans numarası adı altında hiçbir şey yoksa abone numarası yazan kısma odaklanın. O da aynı anlama gelen, 6 haneli bir numaradır. Sistem eğer sizden 10 haneli başvuru numarası istiyorsa Abone referans numarası başına 10 haneye tanımlayıncaya kadar sıfır ekleyin. Bu sayede bilgileriniz tamamen güncel olarak gündeme gelecektir. Sonrasında kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz olarak girerek işlem yapabilirsiniz. Kredi kartınızı bu ödemeyi yapmadan önce “internet alışverişi / e-ticaret” kısıtından arındırmanız gerekmektedir. Bu işlemi bankanızın telefon bankacılığından veya internet şubeden yapabilirsiniz. İnternet alışverişine kredi kartını açma işlemi olmadan ödeme yapamazsınız.

Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödemek Yerine Otomatik Ödeme Talimatı Versek Ücreti Çok mu Pahalıdır?

Otomatik ödeme talimatı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi elbette bir komisyon karşılığında olacaktır. Birçok banka bu komisyonu fatura bedeli üzerinden faiz işleterek almaktadır. Bu oran ise genel şartlar altında %1,84 olarak bilinmektedir. Bu şartları göz önünde bulundurursanız, sizlerin de fark edeceği üzere ciddi tutarlar ortaya çıkacaktır. Doğalgaz faturası soğuk ve pahalı olan şehirlerde ekonomi temellerinin büyük kısmını oluşturmaktadır. Doğalgaz faturası için ödemeniz istenen ikincil bir ekstra faiz uygulaması, hiç şüphesiz sizi zora sokacaktır. Bu nedenle kredi kartıyla her ay düzenli olarak tarafınızca ödenmesini öneriyoruz.

Yorum yapın