Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak İçin Ne Yapmalı?

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber pek çok işimizi internet üzerinden halleder hale geldik. Bu alanlardan bir tanesi de elbette alışveriş yapmak oldu. Bundan 5-6 sene öncesine kadar alışveriş yapmak için sokağa çıkarak mağaza mağaza dolaşmak şartken, şu anda durum hiç de böyle değil. İnternet üzerinden istediğiniz bir siteden ya da sosyal medya hesaplarından siparişinizi veriyorsunuz ve maksimum 2 ya da 3 gün içinde sipariş verdiğiniz eşyanız kapınızın önünde beliriyor. Bu durum, yoğun bir çalışma ve iş temposu içinde olan insanlar için bir hayat kurtarıcı olmuştur. Hem zamandan hem de dükkân dükkan dolaşma derdinden insanları kurtararak telefondan, tabletten ya da laptoplardan alışveriş yapabilme keyfini herkes yaşıyor. Burada ortaya çıkan önemli bir nokta ise bu alışverişleri yaparken kredi kartınızın internet alışverişine açık olup olmaması. Eğer açık değilse, mutlaka kredi kartınızı internet alışverişine açtırmak için gerekli işlemleri yapmalısınız.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

İnternetten sıklıkla alışveriş yapan biriyseniz ve bunun için kredi kartınızı kullanmak istiyorsanız, olmazsa olmazlardan biri kredi kartını internet alışverişine açtırmak. Pek çok kredi kartı ilk çıkarıldığından bu özellik aktif edilmemiş şekilde size ulaşacaktır. Bunun sebebi ise sizi ve verilerinizi korumaktır. Ancak daha sonra bu özelliği aktif etmek isterseniz izlemeniz gereken yol oldukça basit. Kredi kartınızın ait olduğu bankanın telefon bankacılığını arayarak müşteri hizmetlerinden kredi kartınızı internet alışverişine açmasını istediğiniz takdirde, kartınız maksimum 10 dakika içinde aktif hale gelecektir. Benzer şekilde, eğer bankanızın mobil uygulamasını kullanıyorsanız buradan da kartınızı internetten aktif hale getirebilirsiniz. Ancak hatırlatma fayda var, mobil uygulamada bu hizmeti veren banka sayısı biraz az. O sebeple, bankanızın mobil uygulamasında böyle bir hizmeti olup olmadığını mutlaka sorgulamanız gerekiyor.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmanın Faydaları

Online olarak alışveriş yapmanın faydalarından yukarıda bahsetmiştik. Hız, zaman, seçenek bolluğu gibi pek çok alanda fayda sağlayan internetten alışveriş sırasında kredi kartı kullanmak ise size fazladan taksit seçenekleri kazandıracağı gibi, daha sonrasında ödeme yapma işleminde de kurtaracaktır. Gecenin bir vakti aldığınız bir şeyi o saniye ödemeniz bu sayede mümkün kılınıyor. Kredi kartını internet alışverişine açtırmanın bu alanda büyük bir kolaylık sağlayacağı kesin.

Yorum yapın