Kredi Kartına Taksitli Altın Satışı Yapanlar! Kredi Kartına Düğün Altını Alma Yöntemleri!

Kredi kartına taksitli altın satışı ile alakalı sorularınız varsa bu sorularınıza BDDK yönetmeliklerine göre cevap veriyoruz. Kredi kartı düzenli olarak geliri olan kişilere harcama olanağı sunmaktadır. Kredi kartı üzerinden belli başlı harcamalar yapabilirsiniz. Kredi kartından taksitli alışveriş yapmak için hem satıcının hem de bankanın onay sunması gerekmektedir. BDDK kurallarında altın satışının kredi kartıyla sınırlamaları bulunmaktadır. BDDK tarafından yapılan bu düzenleme 2 aşamadan oluşmaktadır. Kredi kartına taksili altın satışı yapma yetkisi BDDK tarafından kuyumculardan alınmıştır. Bu süreç sonrasında zora giren kuyumcular için tekrar yasal düzenlemeler yapılmıştır. Kredi kartlarının verimli ve düzenli kullanılmasına istinaden çalışmalar yürüten BDDK, son yaptığı düzenleme ile altın satışlarında 4 aya kadar taksit uygulamasına karar vermiştir. Bu sayede gerek satıcının gerekse de alıcı tarafın mağdur durumu ortadan kaldırılmıştır. Kredi kartlarının verimli kullanılması için altın satışlarında taksit uygulaması tekrar gündemde. Ayrıca kuyumcuların illegal olarak gerçekleştirdiği altın satışları da BDDK gündeminde yer almaktadır.

Kredi Kartına Taksitli Altın Satışı İle Altın Almak İsteyenler Ne Yapmalı?

Kredi kartına taksitli olarak altın almak isteyenler için bankaların bazı uygulamaları bulunmaktadır. Bankaların bu noktada uyguladıkları politikalar bulunmaktadır. Bankaların sunduğu kredi kartları hakkında bilgi almak içi bankanın telefonunu aramanız yeterli olacaktır. Kredi kartları için BDDK esktra uygulamalar yapmaktadır. Buna ek olarak bankalarında taksit noktasında hak sahibi olması nedeniyle farklı uygulamaları bulunmaktadır. Kredi kartına taksitli altın satışı yapanlar ise bu şartların hangi kartlarda yer aldığını bilmektedir. Bu nedenle ilk olarak altın almak istediğiniz kuyumcuya pos makinesi olup olmadığını sorun. Bu sayede daha verimli bir alışveriş yapabilirsiniz. Yasal sınırlara göre altın satışında, 4 aya kadar taksit sunulmaktadır. Kredi kartınız hakkında bilgi alıp uyumluluk sorguladıysanız, bir de kuyumcu ile anlaştıysanız bu durumda hiçbir sorun olmadan kartınızın limitince alışveriş yapabilirsiniz. Bu süreçte başka hiçbir sorun gündeme gelmeyecektir. Rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Taksitle Altın Almak İçin Tek Yol Kredi Kartı Mı?

Taksitle altın almak için kredi kartı aslında son çaredir. Kredi kartının mantıklı bir kullanıma kavuşması için devlet kurumları başta olmak üzere tüm finans kuruluşları çaba harcamaktadır. Bu süreçte kredi kartı dolaylı yoldan kısıtlamalara maruz kalmaktadır. Kredi kartında yer alan bu kısıtlı alım olanağı nedeniyle, kuyumcular farklı olanaklar sağlamaktadır. Kredi kartının güvence sağlaması ve verimli olması için birçok sektörde taksit kısıtlaması yer alır. Bunlardan birisinin de kuyumculara ait olması nedeniyle kuyumcular legal olmayan şartlarda taksitli altın satışı yapmaktadır. Kredi kartından ziyade kuyumcuyla anlaşarak senetle veya taahhütlü anlaşma metniyle altını taksitli olarak yapabilirsiniz. Buna ek olarak illa ki kredi kartından altın almak istiyorsanız nakit avans olanaklarını da kullanabilirsiniz. Burada ortalama %1,84 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.

Yorum yapın