Kredi Kartına Otomatik Ödeme Talimatı Verme Otomatik Ödeme Talimatı İptal Ettirme

Kredi kartına otomatik ödeme talimatı adı altında sizlere gelen faturalarınızı hemen ödeyerek kurtulabilirsiniz. Kredi kartlarının özellikleri gün geçtikçe daha da artıyor. İyi bir kredi kartı kullanıcı hemen her türlü kredi kartı özelliğini sıkıntısız olarak kullanabilmelidir. Kredi kartı, otomatik ödeme talimatı hemen banka tarafından sunulmaktadır. Özellikle kredi çekerken otomatik ödeme talimatı şartı sunan bankalar, hemen herkesin otomatik ödeme talimatına maruz kalmasını sağlamaktadır. Kredi kartına otomatik talimat verme işlemi oldukça kolaydır. Bunun için hangi bankayı kullanıyorsanız kullanın, mobil veya internet bankacılığı ekranlarına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Kredi kartınızın durumu burada yer alacaktır. Orada yer alan “otomatik ödeme talimatı” menüsüne ulaşarak hemen arzuladığınız fatura için kredi kartından otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Buradan destek alamıyor veya işlem sürecinde sorun yaşıyorsanız bu durumda yapmanız gereken tek şey bankanın çağrı merkezine ulaşmaktır. Sonrasında kredi kartı destek menüsüne giriş yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz BDDK denetimi altında olan otomatik ödeme talimatı ile alakalı konuşalım.

Kredi Kartına Otomatik Ödeme Talimatı Verirken Dikkat! Kredi Kartı Otomatik Talimat Verme Konusunda Hangi Faturalar Ücretsiz?

Kredi kartına otomatik ödeme talimatı ücreti hemen herkes tarafından bilinmemektedir. Ortada bir hizmet olması nedeniyle bankalar bu fatura ödeme talimatlarına istinaden belli durumlarda ufak komsiyonlar almaktadır. Kredi çekenlere şart olarak koşuluyor olmasının nedenlerinden bir tanesi de budur. Kredi kartında operatör firmaları haricinde kalan tüm kurumlara faiz uygulaması yapılmaktadır. Kredi kartı otomatik ödeme ücreti adı altında kesilen fatura ücretimnin %1,84’ü ederince komisyon alınmaktadır. Bu doğalgaz, su ve elektrik faturaları olarak sıralanabilir. Bu nedenle ilgili bankadan hizmet almadan önce kredi kartı otomatik ödeme talimatı için uygulanan hizmet bedelinin miktarını iyice sorgulayın. Ekstra ücret alan bankalarda sektörde yer almaktadır.

Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatını İptal Ettirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartına otomatik ödeme talimatı verdiyseniz ve daha sonrasında bu hizmetten faydalanmaktan vazgeçtiyseniz, sizlerin otomatik ödeme talimatı iptal ettirme hakkı bulunmaktadır. Bu süreçte hangi banka ile çalışırsanız çalışın, bankanın tüm iletişim adresleri üzerinden otomatik ödeme hizmetini iptal edebilirsiniz. Bankaların burada hiçbir yetkileri yoktur ve size haberiniz olmadan otomatik ödeme talimatı hizmeti vermezler. Kredi kartıyla fatura ödeme noktasında bu hizmetin bankalara ciddi bir gelir sağladığını belirtelim. Kredi kartı otomatik fatura ödem talimatı iptali için bankaların sunduğu şartların bulunması durumunda işlem durdurulabilir. Mesela kredi çektiyseniz ve banka bu kredi bünyesinde sizlere otomatik ödeme talimatı verme şartı koyduysa, bu durumda bu hizmeti almayı bırakamzsınız. Bu gibi durumlar banka sizlere taahhüt karşılığında verdiği tüm hakları geri alacağını bildirecektir. Bu faiz artışı olarak kredinize yansıtılabilir. Bu gibi unsurlarda karar vermeden önce muhakkak şubelere gidip bilgi almanız gerekecektir.

Yorum yapın