Kredi Kartımdan Kurtulmak İstiyorum! Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartımdan Kurtulmak İster Misiniz?

Kredi kartımdan kurtulmak istiyorum cümlesini söyleyen milyonlarca insan bulabiliriz. İnsanlara büyük ümitlerle kredi kartlarıyla buluşturan bankalar sonrasında büyük limitler sunarak kişilerin harcama yapmalarını sağlıyorlar. Her ne kadar kişi iradesi ile de alakalı olan bir durum olsa da, bu süreçte kredi kartının limit verileri insanları çok fazla zorluyor. BDDK tarafından yapılan düzenlemelere göre kredi kartının kapatılması için mevcut borçların kapatılması gerekmektedir. Kredi kartlarında meydana gelen borçların tamamının kapatılması sonrasında kartın kapatılması mümkün olacaktır. Kredi kartı sahipleri borçlarını kapatmadan evvel kartlarını kapatamazlar. Eğer kredi gibi bir başka  bankacılık hizmeti aldılarsa ve bunun şartları arasında yer aldığı için herhangi bir kredi kartına sahip oldularsa bu durumda da ilgili kredi kartının kapatılması kolay olmayacaktır.

Kredi Kartını Kapatmak!

Kredi kartını kapatmak için kredi kartının tüm ödeneklerini kapatmanız ve sonrasında ekstreyi elinize almanız gerekmektedir. Yani bankadan kredi kartını kapatma yönünde başvuruyu takiben işlem alabilmek için son dönem ekstrenizde hiçbir borcun bulunmaması gerekmektedir. Bunun içinde toplu bir ödeme yaparak kredi kartınızı rahata çıkarmanız şart koşulur. Bu gibi durumlarda aile veya dostlarınızdan borç almayı veya ek işlerde çalışmayı tercih edebilirsiniz. Kredi kartını kapattırmak için ayrıca ek kartta bulunan kredi kartı borçlarının da kapatılması gerekmektedir. Taksitleriniz varsa toplu ödemede tutarı hesaplanarak toptan ödeme olanağı banka tarafından size sunulacaktır.

Kredi Kartı Limitini Düşürmek!

Kredi kartı limitini düşürmek sizler için de bir çıkış yolu olabilir. Tekerrür eden ancak sizleri borç batağına sürüklemeyen bir borç potansiyeli varsa bu durumda kredi kartınızın harcama haklarını geriye almanız gerekir. Kredi kartınızın limitini düşürmek tamamen sizlerin elindedir. Bankalar ekonomik reklamcılık ağızlarıyla bunu istemeseler bile, yasal olarak kredi kartınızın limitini istediğiniz zaman düşürme hakkına sahipsiniz. Bankanızın telefon numarası üzerinden müşteri temsilciniz ile iletişime geçerek kredi kartınızın limit düşürme işlemlerini kolayca başlatabilirsiniz. Kredi kartı limit azaltma sorasında daha az harcama yaparak aylık borç yükünüzü daha aza indirebilirsiniz. Ayrıca ek hesap kullanımlarını da azaltmanız gerekir.

Yorum yapın