Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Nasıl Çekilir? Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Kredi kartı yapılandırma olarak bilinen işlem hemen her kredi kartı kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. İlk olarak 2016 yılında BDDK tarafından ortaya atılan uygulama için kredi kartı kullanıcılarının mağduriyeti gündeme getirilmiştir. Kredi kartı sizlere aylık periyotta borçlanma olanağı sunmaktadır. Buna ek olarak yapılan düzenlemeye göre kredi kartlarınızla 12 aya kadar nakit olanağından faydalanarak ürün satın alabilirsiniz. Bu sizlere aldığınız bir ürünü maksimum 12 aya kadar eşit taksitlerle ödeme fırsatı sunmaktadır. Kredi kartı yapılandırma şartları ise 2016 yılında yapılan düzenlemeler ile sunulmaktadır. Açık konuşmak gerekirse bu süreçte bankaların yasal şartlar ile pek de bir ilgisi bulunmuyor. Bankacılık adı altında sunulan farklı ekonomik hizmetler ile kişilerin kredi kartı yapılandırma işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Kredi kartı borcunuzun ödemesi sizleri zorluyorsa veya güncel olarak kredi kartı borcunu ödeyemiyorsanız bu gibi durumlarda fazla direnmeden kredi kartı borç yapılandırması yapmanız önerimizdir. Bu sayede yasal olarak %1,84-%2,34 faiz oranları arasında uygulanan kredi kartı borç geciktirme faizinden kurtulabilirsiniz. Bu faize yaklaşık bir faizi zaten çekilecek olan yapılandırma kredisinde ödemek zorunda kalacaksınız. Bu nedenle borcun katsayı oranını çok yükseltip, gecikme sürecini arttırmadan bankalara başvurmanız yeterli olacaktır.

Kredi kartı borç kapatma kredisi olarak bilinen ve çoğu banka tarafından “kredi kartı yapılandırma kredisi” olarak lanse edilen ekonomik destek paketleri tamamen ihtiyaç kredisi temellerine dayanmaktadır. Yani bankalardan temel faiz oranlarına göre ihtiyaç kredisi çekmiş olursunuz. Banka eğer yapılandırma talebiyle gelirseniz krediyi adınıza çıkartır henüz parayı size vermeden kredi kartı borcunuzu kapatır ve sizin borcunuzu ihtiyaç kredisine bağlar. Bu süreçte kredi kartı borcu olanın kazançları bulunmaktadır.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Faydaları ve Özellikleri

Kredi kartı yapılandırma kredisi hakkında bilinmesi gereken birkaç unsur yer alıyor. Kredi kartı ekstre borcunuzu, kredi kartınızın bünyesinde yer alan ekstre taksitlendirme olanağı ile 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu süreçte eğer toplam borcunuz 12 ay taksitlendirme sonucunda aylık gelirinize ağır geliyorsa bu durumda kredi kartı kampanyaları üzerinden yapabileceğiniz herhangi bir eylem bulunmamaktadır. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi için 12 ayı aşkın taksit taleplerinizde “kredi kartı yapılandırma kredisi” çekmeniz faydalı olacaktır. Burada size ihtiyaç kredisi özelliklerine sahip krediler verileceği için 48 aya kadar borç taksitlendirme olanağı da beraberinde sunulacaktır. Yani kredi kartı borcu yapılandırma kredisi için başvuru yapmanız durumunda mevcut kart borcunuzu 48 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu size mevcut borcu daha küçük taksitlerle ödeme olanağı verir. Bu süreçte sunulacak olan ihtiyaç kredisinin faiz oranı tamamen bankaların tercihine göre belirlenmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Çekmek Mantıklı Mı?

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyenler için kredi kartı yapılandırma kredileri sunulmaktadır. Eğer kredi kartınıza yapacağınız harcamaları kontrol altına alamıyorsanız, bu durumda kredi kartına başvuru bile yapmayın. Eğer bir hata timsali, kredi kartı borcunuzun altında kaldıysanız bu durumda kredi kartı borcunuza çok fazla gecikme faizi yüklemeden bankaların yapılandırma kredilerine başvurun. Bu sayede az da olsa ödemeniz gereken kredi kartı yapılandırma borcu faizinden kurtulabilir ve düze çıkabilirsiniz. Kredi kartı borcu yapılandırma kredisi çekmek vahim tablolar için geçerlidir. Çekilmesi, ödeme durumunda zorlanan kişiler için verimli olacaktır.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar!

Kredi kartı borcunuza istinaden yapılandırma kredisi çekmek istiyorsanız bu durumda bankaların sunduğu kampanyalardan faydalanmanız gerekir. Her banka kredi kartı borcu yapılandırması için kredi sunacaktır. Bu süreçte kredi kartı borcunuzun yapılandırma talebi için ilk olarak kredi kartının ait olduğu bankaya danışın. Herhangi bir şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Kredi kartı yapılandırma kredisi başvuru sürecinde ikinci alternatif, maaş bankanızdır. Bu banka ile kredi kartı temin ettiğiniz banka aynıysa bu durumda diğer bankalara da başvuru yapabilirsiniz.

Yorum yapın