Kredi Kartı Son Kullanım Tarihi Dolduğunda Kart Kullanılabilir Mi?

Kredi Kartı Son Kullanım Tarihi Ne Anlama Gelir?

Kredi kartı son kullanım tarihi tamamen kartların geçerlilik süresini belirtmektedir. Yani güncel şartlara göre son kullanma tarihi geçen bir kredi kartını ne yazık ki kullanamazsınız. Bankalar gerek kullanım gerekse de yenilikleri takip etmek maksadıyla kredi ve banka kartlarına son kullanım tarihi uygulaması eklemektedir. Bu tarihten sonra verimli olarak kullanılamayacağı düşünülen banka kartları için bu tarihler büyük önem arz etmektedir. Bankalar tarafından belirlenen bu sürenin dolması durumunda kredi ve banka kartları işlevlerini yitirirler ancak bağlı oldukları hesap halen kalıcıdır. Birçok kişi tarafından banka kartları hakkında yanlış bilgiler doğru kabul edilir. Kredi kartlarının doğru kullanımı noktasında kredi ve banka kartlarının bir hesaba bağlı olduğu bilgisini sakın unutmayın. Elinizde tuttuğunuz hesap kartı sadece, paranızın olduğu hesabı mobil platformlar üzerinden de kontrol etmenize olanak sağlamaktadır. Yani kartınıza bir şey olsa bile bu kartın bağlı olduğu yani paralarınızın bulunduğu hesap sağlam kalacaktır. Kredi kartı kullanım tarihi sonrasında yeni verilen karta mevcut hesabınız bağlanır.

Kredi Kartından Ödeme Yapamazsınız!

Kredi kartından ödeme yapmak istersiniz lakin son kullanma tarihi geçtiyse bu süreçte başarılı olamazsınız. Kredi kartının son kullanma tarihi geride kaldıysa bu durumda kesinlikle ödeme yapamazsınız. Bu gibi durumlarda kişilerin aklına ne yazık ki kredi kartının son kullanma tarihi gelmemektedir. Genellikle limit ve bakiye noktasında sorun olduğu düşünülerek kartların son kullanım tarihleri araştırılmaz. Karttan para çekememe durumunu yaşıyorsanız, bankanız size birkaç ay öncesinde SMS ile bilgi sunacaktır. Bu bilgiyi de alamadığınız verisini paylaşacak olursanız bu durumda bankanızla yine kartın arkasında yazan çağrı merkezinden iletişime geçmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar?

Kredi kartı son kullanma tarihi tam olarak kartın ön yüzünde yazmaktadır. “SKT” kısaltması sonrasında yazan 4 haneli sayılar sizlerin kredi kartının son kullanma tarihini ifade etmektedir. Ay ve yıl olarak bilinen bu verilerin işaret ettiği tarihten sonra kartınızı hiçbir şekilde kullanamazsınız. Bankalar bu gibi tarihleri toplu kart değişim dönemlerinde fırsata çevirmektedir.

Yorum yapın